Tagkiemas

Sodybos tvora: kaina, elementų kompozicija ir kiti naudingi patarimai

tvora kainaTvora – tai saugumas, užuovėja ir neatsiejama jūsų sodybos eksterjero dalis, todėl prieš statant tvorą, vertėtų gerai pagalvoti apie visus šiuos veiksnius ir tik tada pradėti projektavimo ir statybos darbus.

Žemos tvorelės žymi tik jūsų sklypo ribą ir puikiai atrodo prie gražios ir prižiūrėtos vejos ir gėlynų. Deja, tokia tvorelė atlieka tik estetinę funkciją ir negarantuoja saugumo. Neaukšta iki 1 m tvora šiek tiek pridengia sodybą, įvairiais želdiniais jai galite suteikti gana įdomų siluetą arba paslėpti prastai atrodančias tvoros vietas. Šios tvoros saugumas yra vidutiniškas, ją nesudėtinga perlipti, todėl vertėtų pagalvoti apie kitas saugumo priemones, pavyzdžiui, sarginį šunį.  Aukštos 1.5-2 m tvoros tinka jei norite privatumo, padaryti užuovėją ir užtikrinti, kad jūsų sodybos nenužiūrinėtų svetimi žvilgsniai. Tiesa, tokia aukšta tvora kaina pralenkia žemas tvoras, tačiau saugumo sąskaita taupyti nederėtų.

Paprastai sodybos tveriamos vieno, dviejų, o kartais net ir trijų tipų tvoromis. Tarkim, jei sodyba iš visų trijų pusių ribojasi su kaimynais, daugelis savininkų renkasi paprastesnį tvoros  variantą – segmentinę arba skardinę tvorą, o tvoros dalį, esančią prie gatvės, tveria prabangesne ir aukštesne tvora. Tuo atveju, jei tvora su gatve ribojasi iš dviejų ar net trijų pusių, visą sodybą vertėtų tverti vienodai.

O štai kas liečia tvoros kainą, kalbėti gana sudėtinga. Viskas priklauso nuo tveriamos teritorijos, tvoros tipo ir medžiagų. Jei norite aptverti didelę teritoriją aukšta ir kokybiška tvora, teks susitaikyti su mintimi, kad piniginė palengvės ne vienu tūkstančiu eurų. Tad kokybiška tvora kaina gali nustebinti net ir visko mačiusius. Galima išsisukti pigiau? Žinoma, kad galima. Rinkitės žemesnę tvorą ir šalia jos pasodinkite gyvatvorę. Aukšta gyvatvorė apsaugos ir nuo dulkių, ir nuo smalsių žvilgsnių.

Ir galiausiai nepamirškite, kad tvoros išvaizdą lemia jos vertikalumas ir stabilumas. Jei nauja ir prašmatni tvora bus kreiva, pasigerėjimo ji tikrai nesukels, o svarbiausia, kad tokį defektą pastebės visi, todėl tvoros projektavimą ir statymą vertėtų patikėti profesionalams, kurie puikiai žino, kaip pastatyti tvorą, kad ji stabiliai stovėtų, po žiemos neprarastų stabilumo ir estetinės išvaizdos. Tvora kaina kartais lenkia net ir prašmatnų automobilį, tačiau tai ilgaamžė investicija, kuri apsaugos jūsų sodybą ir suteiks jos eksterjerui išskirtinio savitumo.

 

 

Metaliniai vartai su kokybiška automatika

metaliniai vartaiKas svarbiausia renkantis metalinius kiemo vartus? Yra keli kertiniai dalykai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį tiek prieš planuojant vartų vietą, tiek jau juos užsakinėjant.

Vartų vieta. Labai svarbu iš karto numatyti vietą vartams ir atsižvelgtį į tos vietos specifiką – kas bus aplink. Atrodo, kad vartai yra tik 5-10 metrų tarpas, pro kurį turi įvažiuoti automobilis, tačiau labai svarbu numatyti, kas bus šalia jų. Jei vartai yra šalia gatvės, greičiausiai jų į išorę neis atidaryti. Tada kyla klausimas, ar bus patogu juos atidaryti į vidų? Jei vietos yra mažai ir vartai stovi šalia pastato, ar nevertėtų juos „įkomponuoti“ į pastatą ir taip sutaupyt šiek tiek vietos? Daugybė klausimų kyla dėl vartų vietos.

Slenkami metaliniai vartai ar varstomi? Pagal turimą erdvę ir poreikius galima nuspręsti, koks kiemo vartų tipas bus naudojamas. Slenkami kiemo vartai yra tokie, kurios varikliukas išstumia ir įtraukia į tvoroje įtaisytą konstrukciją. Šis būdas naudojamas ilgiems ir sunkiems vartams. Varstomi vartai atsiveria į vidų arba išorę tam tikru kampu (dažniausiai 90-120 laipsnių, o kartais ir visu 180).

Vartų automatika. Tai elektros varikliukai su dantračių mechanizmais, kurie varsto arba stumdo vartus. Jų galia priklauso nuo vartų svorio ir dydžio, tačiau bet kuriuo atveju nuo jų kokybės priklauso patogumas.

Vartų elektronika. Šiuolaikiniai metaliniai vartai yra varstomi radijo bangomis valdomu pulteliu, kad nereikėtų išeiti iš patalpos ar automobilio ir juos atidarinėti rankiniu būdu. Kokybiška elektronika yra labai svarbu. Tai ne tik pultelis, bet ir domafono sistema, kai vartai valdomi iš domafono.

Visais atvejais daugiausiai dėmesio yra skiriama automatikai. Vartų raštai ir metalai nėra itin svarbu, nebent reikalingi dekoratyviniai elementai, kalvystės darbai. Kokybiška vartų automatika (pavyzdžiui italų „Roger Technology“) automatiškai garantuoja vartų ilgaamžiškumą ir patikimumą. Tai ypač svarbu Lietuvoje, kur dažnai oro sąlygos kenkia metaliniams mechanizmams. Investavus į kokybę daugiau lėšų, nereikės rūpintis nuolatos stringančiais vartais, taip pat nereikės ir intensyvios priežiūros.

Prieš statydami vartus, pasikonsultuokite su architektu arba vartų montuotojais.

Medinės būdos – ką originalaus galima pasiūlyti savo augintiniui

Mūsų augintiniai yra mūsų šeimų nariai. Jei katinas ar triušis dažniausiai laikomas 0,5 šeimos nario, tai šuo – visiškai pilnateisiu šeimos nariu. Mes gyvename namuose, o mūsų šunims taip pat reikia savų namų, kuriuose jie ilsisi, miega, nuobodžiauja, slepiasi, žaidžia. Tai turi būti patogus statinys iš natūralių medžiagų, nes bet koks cheminis apdirbimas šuniui sukelia diskomfortą – jo uoslė daugybę kartų jautresnė už žmogaus, dėl to jis užuos bet kokius dažus, lakus, cheminių valymo priemonių likučius ir t.t. Taip pat jį reikia apšiltinti, nuolatos valyti. Visai, kaip ir mūsų namus.

Gyvenant name, šuniui paprastai statomas voljeras su paprasta būda, tačiau ne visais atvejais. Kartais tiesiog pastatoma medinė būda, kurioje augintinis praleidžia nemažai laiko. Tai klasikinė būda, šiek tiek pakelta nuo žemės, su didele landa ir smailu arba plokščiu stogu. Ji pagaminta iš natūralaus medžio, dažniausiai ąžuolo, kad būtų kuo atsparesnė lietuviškoms klimato sąlygoms. Stogas daromas medinis arba iš specialių karštį sugeriančių medžiagų, kad vasarą būdoje išliktų vėsu, o žiemą – šilta. Šalia būdos paprastai tvirtinamasstovelius su indais vandeniui ir maistui. Tai klasikinės būdos, tačiau kartais suprantame, kad mūsų augintinis nusipelno šiek tiek daugiau.

Užsienyje, kaip ir Lietuvoje populiariausios yra klasikinės būdos. Naujovė – atidaromas stogas, kad jas būtų paprasčiau valyti, taip pat būtų galima apšiltinti iš vidaus. Taip pat populiarėja ir kitokių formų būdos:


Būda-rūmai
. Tai kiek didesnė būda su platesniu pagrindu, kuris yra apjuostas tvorele. Atrodo estetiškai ir įdomiai, tačiau gali būti problematiška, jei šuo yra pratęs gyventi voljere, nes tada gamtinius reikalus atliks priešais įėjimą – vietą, kur turėtų ilsėtis. Tinka mažiems ir vidutinio dydžio šunims.

Būda su vaizdu. Kai kurie augintiniai mėgsta pasilipti ant aukštesnių daiktų ir viską stebėti iš aukščiau. Ši būdos forma puikiai tiks tokiems šunims. Būda plokščiu stogu su neaukštu aptvaru ir laipteliais. Tinka dideliems, vidutiniams ir ypač mažiems šunims.

Būda-kluonas. Tiesiog būda su prieangiu, pasislėpti nuo lietaus ir užstoti vėją. Gana nepraktiška, tačiau atrodo įspūdingai.

Būda-stalas. Lauke laikomiems augintiniams didelės bėdos nėra, tačiau ką daryti namuose gyvenantiemsšunims. Išeitis yra ir čia. Tiesiog pagaminant medinį staliuką-spintelę, bet paliekant ją be stalčių ir durų. Į vidų įdėjus šuns gultą išeina puiki daugiafunkcinė būda. Ant kurios galima pasidėti įvairius daiktus. Tiesa, staliukas-būda statomas iš natūralaus medžio, todėl medieną ir apdirbimą teks priderinti prie namuose esančio klasikinio ar net antikvarinio interjero.

Mūsų augintiniai tikrai nusipelno originalių namų. Originali šuns būda taip pat patrauks ir kaimynų bei svečiųdėmesį, bei pagyvins visą kiemo vaizdą.

Namų apželdinimas

Pastatę namą, atsikvėpti negalėsite nė minutės. Tolimesnis etapas – gerbūvio sutvarkymas. Dažniausiai tai prasideda nuo visos aplinkos tvarkymo – reikia išvežti visas statybines atliekas, išlyginti žemę aplink namus. Jei dar neįrengtos bionuotekos, pasirūpinti jomis. Jei numatomas statyti garažas arba voljeras šuniui, taip pat pasirūpinti bent pamatų klojimu. Tik tada galima pasikviesti apželdinimo specialistus, kurie parengs detalų pasiūlymą, kaip ir ką su esamu namų sklypu daryti.

Žolę galite pasėti ir pats, bet ką darysite su takeliais, gėlynais, medžiais, tvora? Čia prireiks profesionalo patarimo.

Namų apželdinimas yra vis labiau populiarėjanti paslauga, kurią atlieka profesionalai, gerai išmanantys savo darbą, taip pat ir kokią augmeniją kada galima sodinti. Vasarą pasodinti medžiai nebūtinai prigis, todėl reikia žinoti tiksliai, kaip ir kada sodinti. Apželdinimo specialistai kaip tik tokias žinias ir turi.

Namų apželdinimas vyksta gana greitai. Įrengiama veja, numatoma vieta gėlynams ir takeliams, sužymima plane, kur bus sodinami medžiai. Vejos įrengimas dažnai įsivaizduojamas, kaip paprastas žolės užauginimas. Apželdinimo specialistai – ne ūkininkai ir dobilų kieme nesėja. Pirmiausiai įvertinamas vejos drenažo poreikis, laistymo sistema, tada veja atvežama sluoksniais arba rulonais ir patiesiama. Palaisčius ji prigyja ir jau per mėnesį galite džiaugtis nuostabiai lygia ir minkšta veja aplink namus. Juk suprantate, kad žolė auga kelis mėnesius…

Įrengus veją, įrenginėjami gėlynai ir takeliai. Gėlyno įrengimui fantazijos ribų nėra. Tai gali būti pačių įvairiausių stilių ir formų gėlynai, apdėti tiek akmenimis, tiek medinėmis tvorelėmis, tiek metalinėmis konstrukcijomis. Paprastai gėlynus įrenginėja ir alpinariumų specialistai, kurie gali įrengti puikų alpinariumą ir net japonišką sodą su dirbtiniais upeliais ir baseinėliais.

Takelių įrengimas nėra labai sudėtingas, tačiau šis darbas reikalauja preciziškumo ir ilgametės patirties. Klojamos klinkerio trinkelės arba paprastos betoninės trinkelės. Kai kuriais atvejais klojamos net ir medinės trinkelės arba net įvairių trinkelių kombinacijos. Akmeninės trinkelės taip pat yra gana populiarios. Takeliai gali būti nebūtinai tiesūs, įvairių formų ir pločių, su dirbtiniais kalneliais ir t.t.

Įrengus veją, paklojus trinkeles ir sutvarkius gėlynus bei augalus, namas įgauna užbaigtumo jausmą. Tada galima laiką skirti ir kitiems aplinkos tvarkymo darbams, pavyzdžiui, tvoroms, apšvietimui, lauko statiniams (vaikų supynėms, pavėsinėms, kubilui ir t.t.)

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑