Skirtingų terasos tipų privalumai

Terasos stogo danga gali būti pagaminta iš medžiagų, tokių kaip stiklas, audinys, nendrė ar mediena. Stogo danga gali būti stacionari arba mobili, o kai kurios yra lanksčios ir netgi gali būti reguliuojamos, kai reikia, nuotolinio valdymo pulto paspaudimu.

Mes visi mėgstame terasą vasarą, tačiau keičiantis metų laikams dažnai nustembame atšiauriomis oro sąlygomis ir esame dėkingi už tas dienas, kai dėl lietaus nesame išvaryti iš terasos. Net ir gražiais vakarais mėgaujamės pavėsinga terasa, kad nereikėtų jaudintis dėl vakaro rasos. Be to, terasos uždengimas taip pat yra geras būdas prižiūrėti lauko baldus, prailginant jų tarnavimo laiką. 

Tačiau jei kyla klausimas, kuri terasos stogo danga yra tinkama arba terasų kainos klausimas, tuomet visada rekomenduojama konsultuotis su specialistais.

1. Romantiška stogo terasa

Išbandyta versija – pavėsinės tipo, dengta tradicinėmis stogo čerpėmis. Tai greita ir paprasta pastatyti, nes dalis tvirtinama tiesiai prie namo, o jos stabilumą užtikrina medinė stulpo konstrukcija priešingoje pusėje. Sparčiai augantys vynmedžiai terasiniam stogui suteikia atspalvį ir išsiskiria kaimiška bei romantiška išvaizda. Atsargiai: sodindami visada įsitikinkite, kad jis nepažeidžia namo pamatų, kad nesusilpnėtų sienų konstrukcija.

2. Tekstilinė stogo terasa

Itin lankstus terasos stogo dangos variantas yra toks: jei norite mėgautis visa saulės teikiama šiluma, tiesiog nuimkite tekstilę. Kita vertus, jei tikimasi lietaus, tekstilę galima ištempti taip, kad padengtų visą stogo lubų karkasą, o pasibaigus sezonui audinį tiesiog nuimti ir išskalbti. Be to, kas įdomu, atkreipkite dėmesį, kaip jo stulpai yra pritvirtinti prie sienų, o ne ant grindų.

3. Nendrinio stogo terasa

Nendrinis stogas vargu ar apsaugo nuo lietaus, nebent ant medžiagos yra stiklo pluošto dangtelis, tačiau nepaisant to, jis vis tiek gerai apsaugo nuo saulės. Taigi, jei ieškote sprendimo, kuris tiesiog filtruoja šviesą ir tuo pačiu metu terasinei stogo dangai naudoja tvarią natūralią medžiagą, tuomet rinkitės nendrinį stogą.

4. Grūdinto stiklo terasos stogas

Tamsinto arba matinio grūdinto stiklo plokštė yra tinkamas pasirinkimas tiems, kurie nori šiek tiek šešėlio saugant nuo lietaus. Fiksuotas variantas yra kiek brangesnis, tačiau ši konstrukcija yra labai patvari ir tarnaus daug metų, tik reikės susirasti žmogų, kuris retkarčiais tuos stiklus nuvalytų.

5. Tamprus audinys stogo dangai

Bures primenantis tamprus audinys – lengvas ir vasariškas stogo dangos variantas, kuris, palyginti su skėčiu nuo saulės, taip pat yra saugus kai kuriose vėjuotose vietose. Papildomas burės, kaip terasos stogo, privalumas – lanksti pakaba. Priklausomai nuo reikalavimų, visada galite ją naudoti įvairiose vietose. O tinkamai parinkus medžiagas saulės burė gali apsaugoti net nuo lietaus. Taigi, geriau pasitikrinti, ar jis turi atsparumo vandeniui savybių, ir nepamirškite paskaityti audinio valymo specifikacijų, ar jis tinkamas skalbimo mašinai ir pan.

6. Stogo terasa su tentu

Tento terasos stogo dangai sprendimas – tinkamas pasirinkimas visiems, kurie nori visko. Tentą galima pratęsti, jei reikia apsaugos nuo saulės ar lietaus, o esant idealiam orui, galite tiesiog leisti jam atsitraukti ir terasoje jaustis patogiai be stogo. Dar vienas markizės privalumas yra tai, kad ji yra įvairių spalvų ir medžiagų, taip pat galite dekoratyviai įdėti ypatingą akcentą terasoje!

Stoginės terasos iš terasustatyba.lt Jūsų namus pavers jaukesniais, o šiltus vasaros vakarus kur kas malonesniais. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *