Sodybos tvora: kaina, elementų kompozicija ir kiti naudingi patarimai

tvora kainaTvora – tai saugumas, užuovėja ir neatsiejama jūsų sodybos eksterjero dalis, todėl prieš statant tvorą, vertėtų gerai pagalvoti apie visus šiuos veiksnius ir tik tada pradėti projektavimo ir statybos darbus.

Žemos tvorelės žymi tik jūsų sklypo ribą ir puikiai atrodo prie gražios ir prižiūrėtos vejos ir gėlynų. Deja, tokia tvorelė atlieka tik estetinę funkciją ir negarantuoja saugumo. Neaukšta iki 1 m tvora šiek tiek pridengia sodybą, įvairiais želdiniais jai galite suteikti gana įdomų siluetą arba paslėpti prastai atrodančias tvoros vietas. Šios tvoros saugumas yra vidutiniškas, ją nesudėtinga perlipti, todėl vertėtų pagalvoti apie kitas saugumo priemones, pavyzdžiui, sarginį šunį.  Aukštos 1.5-2 m tvoros tinka jei norite privatumo, padaryti užuovėją ir užtikrinti, kad jūsų sodybos nenužiūrinėtų svetimi žvilgsniai. Tiesa, tokia aukšta tvora kaina pralenkia žemas tvoras, tačiau saugumo sąskaita taupyti nederėtų.

Paprastai sodybos tveriamos vieno, dviejų, o kartais net ir trijų tipų tvoromis. Tarkim, jei sodyba iš visų trijų pusių ribojasi su kaimynais, daugelis savininkų renkasi paprastesnį tvoros  variantą – segmentinę arba skardinę tvorą, o tvoros dalį, esančią prie gatvės, tveria prabangesne ir aukštesne tvora. Tuo atveju, jei tvora su gatve ribojasi iš dviejų ar net trijų pusių, visą sodybą vertėtų tverti vienodai.

O štai kas liečia tvoros kainą, kalbėti gana sudėtinga. Viskas priklauso nuo tveriamos teritorijos, tvoros tipo ir medžiagų. Jei norite aptverti didelę teritoriją aukšta ir kokybiška tvora, teks susitaikyti su mintimi, kad piniginė palengvės ne vienu tūkstančiu eurų. Tad kokybiška tvora kaina gali nustebinti net ir visko mačiusius. Galima išsisukti pigiau? Žinoma, kad galima. Rinkitės žemesnę tvorą ir šalia jos pasodinkite gyvatvorę. Aukšta gyvatvorė apsaugos ir nuo dulkių, ir nuo smalsių žvilgsnių.

Ir galiausiai nepamirškite, kad tvoros išvaizdą lemia jos vertikalumas ir stabilumas. Jei nauja ir prašmatni tvora bus kreiva, pasigerėjimo ji tikrai nesukels, o svarbiausia, kad tokį defektą pastebės visi, todėl tvoros projektavimą ir statymą vertėtų patikėti profesionalams, kurie puikiai žino, kaip pastatyti tvorą, kad ji stabiliai stovėtų, po žiemos neprarastų stabilumo ir estetinės išvaizdos. Tvora kaina kartais lenkia net ir prašmatnų automobilį, tačiau tai ilgaamžė investicija, kuri apsaugos jūsų sodybą ir suteiks jos eksterjerui išskirtinio savitumo.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *