Geodeziniai darbai: kas tai?

geodeziniai darbaiŽemė – juodasis auksas. Nuo seniausių laikų lietuviai vertino žemę, ją puoselėjo ir gerbė. Šiandien žemės sklypas yra visai neprastas finansinis garantas, nes reikiant pakankamai didelės pinigų sumos, ją visada galima parduoti, o ką jau kalbėti, jei nusišypsojo laimė ir jūs paveldėjot ar gavot dovanų žemės sklypą… Turbūt mintyse jau galvojat, ką jame pastatysite ir kaip viską susitvarkyti. Neskubėkite, pirmiausia jūsų laukia geodeziniai darbai, o tik tada ateities planai.

Geras kaimynas yra tas, kuris nevogia iš tavęs žemės nė per centimetrą, o norint neužsitraukti neigiamos reputacijas, būtina žinoti aiškias savo žemės sklypo ribas. Jei jos eina per pievą, labai svarbu tinkamai jas pažymėti, kad šalia gyvenantys žmonės nesugalvotų jūsų teritorijoje pjauti šieno, ganyti karvių ar pasisodinti bulvių lysvės. Kaip žinoti, kuris plotas yra jūsų, o kuris priklauso Petrui? Štai čia jau niekaip neišsiversite be geodezininkų pagalbos.

Dabartiniai geodeziniai darbai atliekami į pagalbą pasitelkus šiuolaikines technologijas Įvairiais lazeriais ir GPS prietaisais apsiginklavę geodezininkai  apeina jūsų žemės sklypą ir sužymi tam tikrus taškus. Tada pažymi, kur turėtų būti pastatyti ribožemiai – tai specialūs kuoliukai, kurie žymi jūsų sklypo pakraščius. O tada jau prasideda paprastiems žmonėms nematomas ir ne visada suprantamas darbas: kompiuterinių  programų pagalba gauta informacija yra suvedama į kompiuterį, kuris nubraižo virtualų jūsų žemės sklypo vaizdą, su visais jam priklausančiais elementais – medžiais, namu, ūkiniais pastatais ir pan. Geodeziniai darbai – tai sudėtingas procesas, todėl juos atlikti gali tik aukštąjį baigę ir kvalifikuoti geodezininkai.

Geodeziniai darbai  priklauso privačiam verslo sektoriui, tai reiškia, kad jums reikės tiesiog nusisamdyti patikimą įmonę, kuri visus darbus atliks greitai ir tiksliai. Būtent tikslumas yra pagrindinis geodezininkų prioritetas, vadovaudamiesi geodezininkų sudarytu žemės sklypo planu, galėsite būti visiškai tikri, kad nekeliate kojos į svetimą teritoriją,  kaimynas Petras nebando „atsikąsti“ jūsų žemės. Tad, jei ateityje kiltų konfliktų geodezinis planas bus puikus įrodymas, kad jūsų žemė buvo „okupuota“.

Geodeziniai darbai nėra brangūs, tačiau būtina atkreipti dėmesį ir į geodezininkų  patirtį, ir į turimą įrangą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *