Kaip pasirinkti NT brokerį? Pataria nekilnojamojo turto ekspertė Aušra Mokrikienė

Aušra Mokrikienė Jei nusprendėte pirkti ar parduoti nekilnojamąjį turtą, jums bus reikalingas patikimas brokeris, užtikrinantis greitą ir sklandų pardavimo-pirkimo procesą. Tiesa, itin plati brokerių pasiūla kelia papildomų rūpesčių: kaip išsirinkti sąžiningą ir patikimą specialistą? Ilgametę darbo patirtį turinti nekilnojamojo turto ekspertė Aušra Mokrikienė teigia – svarbu įvertinti tiek asmenines brokerio savybes, tiek profesines jo žinias.

Pirmoji jūsų užduotis – skirti bent valandą susitikimui su pasirinktu brokeriu. Išgerkite puodelį kavos ir pasikalbėkite. Brokeris turi tapti jūsų draugu. Jei su šiuo žmogumi nesijaučiate jaukiai arba juo nepasitikite, jums bus reikalingas kitas specialistas. Jei šio žmogaus asmeninės savybės jums atrodo patrauklios, nepamirškite profesinės brokerio patirties – pasidomėkite, kiek laiko jis dirba nekilnojamojo turto srityje. Aušra Mokrikienė teigia, kad nekilnojamojo turto rinka – sudėtingas mechanizmas, reikalaujantis profesinių žinių ir praktikos, todėl geriausius rezultatus užtikrins ilgametę darbo patirtį turintis specialistas. Žinoma, negalima tvirtinti, kad jaunieji brokeriai nėra nusipelnę puikaus pardavėjo vardo, tačiau į patirties neturinčius specialistus turėtumėte žiūrėti atsargiau.

Kad įsitikintumėte brokerio patirtimi, paprašykite parodyti dokumentus, kurie apibrėžtų jo kvalifikaciją ir profesinę patirtį. Naudinga paklausti, su kokiu skaičiumi pirkėjų ir pardavėjų brokeris šiuo metu dirba ir kada buvo sudarytas paskutinis jo sandoris. Pasidomėkite, ar brokerio darbas yra pagrindinė specialisto veikla ar tik papildomas pajamas teikiantis šaltinis. Ne paslaptis, kad jei norime būti savo srities profesionalais, darbui turime atiduoti visas savo jėgas ir laiką.

NT ekspertė Aušra Mokrikienė primena, kad bendraudami su brokeriu turime būti pasiruošę tiesai. Jei specialistas be perstojo liaupsina jūsų parduodamą ar perkamą būstą, turėtumėte sunerimti. Tiesa tokia, kad didesnių ar mažesnių trūkumų turi visi. Deja, daugelis nekilnojamojo turto savininkų mato tik parduodamo būsto privalumus, ignoruodami jo trūkumus. Jei brokeris mano, kad jūsų būstas vertas mažiau nei tikėjotės, nepykite – greičiausiai, brokeris kalba nuoširdžiai, o tai yra labai svarbu siekiant užtikrinti pardavimo sėkmę. Žinoma, privalote prašyti argumentuotos ir pagrįstos nuomonės. Prastas brokeris nuolankiai pritars jūsų teiginiams, nesvarstydamas priims jūsų siūlomą kainą vien tik todėl, kad sutiktumėte su juo dirbti, tačiau jūs dėl to nieko nelaimėsite – priešingai, nekilnojamasis turtas bus parduodamas labai ilgai arba išvis neatras savo pirkėjo.

Pasidomėkite, kokius reklamos kanalus brokeris naudoja. Kuo jų daugiau, tuo geriau. Įvairesnės reklamos priemonės padės pasiekti platesnę auditoriją. Bendradarbiaukite tik su legaliai dirbančiu specialistu. Daugelis brokerių priklauso nekilnojamojo turto agentūroms arba dirba pagal individualios veiklos pažymą. Deja, atsiranda „specialistų“, teikiančių nelegalias paslaugas. Dirbdami su minėtuoju brokeriu, rizikuojate būti apgauti – nepamirškite, profesionalas niekuomet nerizikuos savo geru vardu, todėl vykdys tik legalią veiklą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *