Ką reikia žinoti pasiruošus tverti tvorą?

Kiemo tvora – vienas iš svarbiausių kiemo atributų, kuris vienais atvejais yra vienas iš paskutiniųjų kiemo darbų, kai kada – vienas pirmųjų. Priklausomai nuo asmeninių poreikių tvora gali būti pati įvairiausia – medinė, metalinė, segmentinė ir t.t. Bet kuriuo atveju, tvoros pasirinkimas nėra vienintelis svarbus dalykas. Norint, kad tvoros nereikėtų ardyti, svarbu žinoti tam tikrus statybų reglamento reikalavimus, keliamus tvoros statybai.

Visų pirma, kai pradedate planuoti tvoros tvėrimo darbus, atkreipkite dėmesį, kur ją planuojate statyti. Svarbu žinoti, kad norint statyti tvorą ant besiribojančių sklypų ribos, teks gauti kaimyno sutikimą. Kitu atveju tvorą galėsite statyti tik savo sklype ir atokiau nuo kaimyno sklypo. Tas pats galioja ir tuo atveju, kuomet tvorai planuojate įrengti betoninius pamatus.

Kitas labai svarbus dalykas – tvoros skaidrumas. Jeigu planuojate įrengti segmentinę ar tvoros tinklą, tuomet jaudintis nereikėtų. Tačiau norint įrengti akliną tvorą, be kaimynų sutikimo to padaryti visais atvejais nepavyks. Nuo to, kurioje Pasaulio pusėje bus tvora, yra reglamentuojamas jos ažūriškumas ir kiek aklina ji gali būti, numatoma procentaliai.

Pavyzdžiui, įrengti akliną tvorą šiaurinėje savo kiemo pusėje (kaimynui iš pietų), galėsite tik gavę raštišką jo sutikimą. Be leidimo tokią tvorą įrengti paprasčiausiai negalėsite. Tuo tarpu jūsų pietinėje pusėje (kaimynui iš šiaurės pusės), tvoros aklinumas nėra reglamentuojamas. Kitose pusėse leistinas tvoros skaidrumas taip pat yra numatytas, apie kuriuos galite rasti daugiau STR reglamente.

Svarbus yra ir tvoros aukštis, kadangi jis taip pat yra reglamentuojamas. Iki tam tikro aukščio tvora gali būti statoma be jokių leidimų, o štai norint įsirengti 2 metrų ir aukštesnę, teks gauti leidimą. Reikalavimai priklauso ir nuo teritorijos – ar tai nėra saugoma teritorija, rezervatas miškas ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *