Skandinaviški šviestuvai: stilinga, paprasta ir jauku

Pastaraisiais metais Lietuvoje vyksta būstų pirkimas ir įsirengimas. Interjero dizaineriai, statytojai, bankai, statybinių, baldų ir interjero prekių parduotuvės išgyvena aukso amžių. Turint būstą, ne mažiau svarbu jį jaukiai ir taip, kaip patinka, įsirengti. Sutiksite, jog viena iš svarbiausių jaukumo dedamųjų namuose – apšvietimas. Todėl jį renkantis verta skirti pakankamai dėmesio ir gerai viską apsvarstyti. Pastebima, jog lietuviai itin pamėgę skandinavišką interjerą, kur vyrauja minimalizmas, praktiškumas ir estetika. Tad kokie tie skandinaviški šviestuvai ir kaip neprašauti jį renkantis?

Grožis slypi paprastume

Kaip ir skandinaviškas stilius, taip ir skandinaviški šviestuvai pasižymi paprastumu. Skandinaviški šviestuvai nėra įmantrūs – jie lygių, atpažįstamų formų. Juose mažai detalių, vyrauja ramios ir klasikinės spalvos. Dažniausiai tai kabinamieji šviestuvai – neretai įkomponuojami kambariuose su medžio stiliaus elementais. Skandinaviški šviestuvai dažnai sutinkami šviesiuose namuose – populiaru rinktis šviestuvą – lemputę, kuris priduoda industrinio stiliaus ir patraukia akį. Taip pat skandinaviški šviestuvai yra apvalūs su gaubtais arba plokščių formų, juodos, baltos spalvos arba rėmo, reguliuojami kryptiniai šviestuvai, linijiniai šviestuvai, taip pat minimalistiniai toršerai, staliniai paprasti šviestuvai.

Svarbiausi kriterijai renkantis

Interjero detalių, baldų ir statybinių prekių parduotuvės išgyvena aukso amžių – tai jau buvo minėta prieš tai. Suprantama, kad vartotojui yra sunku išsirinkti iš didelės pasiūlos ir asortimento parduotuvėse, todėl renkantis skandinavišką šviestuvą, reikėtų įvertinti bendrą namų stilių. Skandinaviški šviestuvai puikiai tiks, jei namuose vyrauja paprastumas ir minimalizmas, namai neapkrauti dekoracijomis. Skandinaviški šviestuvai puikiai įsilieja, tad jis neturėtų tapti akcentu – priešingai, jis turėtų įsilieti į namų erdvę lyg nepastebėtas, tačiau puikiai tinkantis. Kalbant apie šviestuvo spalvą, derinkite jį prie kitų namų akcentų – jei namuose vyrauja juodi akcentai, tuomet puikiai tiks juodas skandinaviškas šviestuvas, jei aukso – nuostabiai atrodys aukso spalvos skandinaviškas šviestuvas. Ir, žinoma, įvertinkite, ar jums užteks apšvietimo – namuose jauku, kai prieblanda ir žiūrite televizorių, tačiau kai yra svečių ar dirbate – smagiau prie ryškaus (bet ne per ryškaus) namų apšvietimo.

Skandinaviški šviestuvai vargu ar taps ryškiausiu namų akcentu, priešingai – puikiai į juos įsilies į juos papildys. Skandinaviški šviestuvai pasižymi tuo, kad juos lengva priderinti, todėl puikiai tiks bet kurioje jūsų namų erdvėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *