Kokių klaidų reikia vengti renkantis šilumos siurblį?

Šilumos siurbliai dar visai gana neseniai, bet užtikrintai įžengė į Europą, o šiandien ir Lietuvoje jie jau yra daugelio gyventojų kasdienybė. Ir ateityje kuo toliau, tuo daugiau turėsime atsinaujinančią energiją naudojančių įrenginių, skirtų tiek privatiems namų ūkiams, tiek komercinei veiklai. Toks yra šio mūsų naujojo pasaulio tikslas.

Taigi, šiandien išsirinkti šilumos siurblį jau nėra taip sudėtinga, kaip anksčiau, kuomet jie tik pasirodė. Šiandien turime daugybę jais prekiaujančių oficialių atstovų, kurių profesionalūs ekspertai gali padėti ne tik išsirinkti, bet ir kokybiškai sumontuoti. Deja, pasitaiko atvejų, kuomet žmonės vis dar mano, kad gali patys išsirinkti, paskaitinėję informaciją internete. Tokiais atvejais stipriai rizikuojama, kadangi renkantis šilumos siurblį, reikia žinoti daug svarbių niuansų.

Visi puikiai suprantame, kad tokia įranga ir jos montavimas kainuoja nemažus pinigus, priklausomai nuo būsto dydžio. Kuo namas didesnis, tuo galingesnis įrenginys yra reikalingas, kad gebėtų užtikrinti šildymo poreikius maksimaliai. Tačiau specialistai pastebi, kad žmogus labai dažnai mėgina sutaupyti ten, kur nereikėtų. Pavyzdžiui, įsigyti mažesnės galios ir kiek pigesnį įrenginį, kuris pagal gamintojo deklaruojamus duomenis turėtų užtikrinti konkretaus būsto poreikius.

Tačiau reikia neužmiršti, kad gamintojo bandymai atliekami ne realiomis, o sukurtomis laboratorinėmis sąlygomis – simuliacijomis. Realybė dažnai skiriasi nuo to, kas deklaruojama, tai priklauso ir nuo konkrečių oro sąlygų. Šilumos siurblių efektyvumas tiesiogiai priklauso nuo lauko temperatūros. Taigi, būtina įvertinti tai, kad mažesnės galios įrenginys galbūt efektyvus prie -10 laipsnių, bet ne prie -20.

Dar vienas svarbus dalykas, ko nereikėtų daryti – nesirinkti įrenginio pagal tai, ką pasirinko kaimynas ar giminaitis. Kiekvienu atveju įrenginio parinkimas turi būti individualus, kaip ir lanksčių ortakių sistema.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *