Kokiais atvejais dažniausiai įrengiama oras – vanduo šildymo sistema?

Kalbant apie šildymo sistemos pasirinkimą, paprastai geriausi sprendimai pasirenkami atsižvelgiant į konkrečią situaciją. Kai kuriais atvejais išties geriausiu pasirinkimu vis dar išlieka šildymas kietuoju kuru, tačiau ir oras vanduo sistema pasirenkama ne taip ir retai. Ir jūs svarstote būtent apie pastarąjį šildymo būdą? Jei jūsų situacija atitinka bent vieną iš sekančių punktų, rinkitės oras – vanduo šildymą nedvejodami. Dažniausiai jis naudingas kai:

Patalpų plotas ne mažesnis nei apie 100 m2

Nors technologiškai oras vanduo sistema gali būti įrengiama ir mažesnio ploto patalpose, praktiškai ji labiau tinkama apšildyti didesnėms nei 100 m2 patalpoms. Taip yra todėl, kad net ir mažiausios galios šilumos siurblių efektyvumas yra pakankamai didelis ir viršija mažų patalpų apšildymui reikalingą poreikį.

Ieškote ne tik šildymo, bet ir vėsinimo sprendimų

Kai kurie šilumos siurbliai turi patalpų vėsinimo funkciją, kuri ypač naudinga vasaros sezono metu. Jei taip pat turite tokį poreikį, akivaizdu, kad įsirengti bet kokią kitą šildymo sistemą ir tuomet papildomai rūpintis patalpų kondicionavimo sprendimais yra nepraktiška ir neekonomiška. Tuo tarpu oras vanduo sistema patenkina šiuos abu lūkesčius.

Namuose nėra tiekiamas karštas vanduo

Jei naudojatės ne miesto vandentiekiu ir ieškote sprendimų kaip tiekiamą šaltą vandenį paversti karštu, geriausias pasirinkimas yra oras vanduo sistema. Taip galite vienu šūviu nušauti du zuikius – pasirūpinti patalpų šildymu ir karšto vandens gaminimu. Tam netgi nereikės įsigyti vandens boilerio – rinkoje galima rasti šilumos siurblių su integruotais įvairios talpos boileriais.

Turite saulės elektrinę

Turintys nuosavą (ar besinuomojantys saulės parke) saulės elektrinę dažnai neišnaudoja visos jos generuojamos elektros energijos. Tokiais atvejais ją gali naudoti šilumos siurblys. Tuomet oras – vanduo šildymas praktiškai nieko nekainuoja – sistemoje naudojamas oras, o siurblio veikimui naudojama nemokama saulės elektrinės generuojama elektros energija.

Šiais atvejais šildymas oras – vanduo suteikia daugiausia naudos. Na, o geriausiai įvertinti konkrečią situaciją, duoti patarimus ar oras vanduo sistema yra geras sprendimas ir netgi paskaičiuoti jos įrengimo kainą, gali šilumos siurbliais prekiaujančių įmonių specialistai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *