Medinės būdos – ką originalaus galima pasiūlyti savo augintiniui

Mūsų augintiniai yra mūsų šeimų nariai. Jei katinas ar triušis dažniausiai laikomas 0,5 šeimos nario, tai šuo – visiškai pilnateisiu šeimos nariu. Mes gyvename namuose, o mūsų šunims taip pat reikia savų namų, kuriuose jie ilsisi, miega, nuobodžiauja, slepiasi, žaidžia. Tai turi būti patogus statinys iš natūralių medžiagų, nes bet koks cheminis apdirbimas šuniui sukelia diskomfortą – jo uoslė daugybę kartų jautresnė už žmogaus, dėl to jis užuos bet kokius dažus, lakus, cheminių valymo priemonių likučius ir t.t. Taip pat jį reikia apšiltinti, nuolatos valyti. Visai, kaip ir mūsų namus.

Gyvenant name, šuniui paprastai statomas voljeras su paprasta būda, tačiau ne visais atvejais. Kartais tiesiog pastatoma medinė būda, kurioje augintinis praleidžia nemažai laiko. Tai klasikinė būda, šiek tiek pakelta nuo žemės, su didele landa ir smailu arba plokščiu stogu. Ji pagaminta iš natūralaus medžio, dažniausiai ąžuolo, kad būtų kuo atsparesnė lietuviškoms klimato sąlygoms. Stogas daromas medinis arba iš specialių karštį sugeriančių medžiagų, kad vasarą būdoje išliktų vėsu, o žiemą – šilta. Šalia būdos paprastai tvirtinamasstovelius su indais vandeniui ir maistui. Tai klasikinės būdos, tačiau kartais suprantame, kad mūsų augintinis nusipelno šiek tiek daugiau.

Užsienyje, kaip ir Lietuvoje populiariausios yra klasikinės būdos. Naujovė – atidaromas stogas, kad jas būtų paprasčiau valyti, taip pat būtų galima apšiltinti iš vidaus. Taip pat populiarėja ir kitokių formų būdos:


Būda-rūmai
. Tai kiek didesnė būda su platesniu pagrindu, kuris yra apjuostas tvorele. Atrodo estetiškai ir įdomiai, tačiau gali būti problematiška, jei šuo yra pratęs gyventi voljere, nes tada gamtinius reikalus atliks priešais įėjimą – vietą, kur turėtų ilsėtis. Tinka mažiems ir vidutinio dydžio šunims.

Būda su vaizdu. Kai kurie augintiniai mėgsta pasilipti ant aukštesnių daiktų ir viską stebėti iš aukščiau. Ši būdos forma puikiai tiks tokiems šunims. Būda plokščiu stogu su neaukštu aptvaru ir laipteliais. Tinka dideliems, vidutiniams ir ypač mažiems šunims.

Būda-kluonas. Tiesiog būda su prieangiu, pasislėpti nuo lietaus ir užstoti vėją. Gana nepraktiška, tačiau atrodo įspūdingai.

Būda-stalas. Lauke laikomiems augintiniams didelės bėdos nėra, tačiau ką daryti namuose gyvenantiemsšunims. Išeitis yra ir čia. Tiesiog pagaminant medinį staliuką-spintelę, bet paliekant ją be stalčių ir durų. Į vidų įdėjus šuns gultą išeina puiki daugiafunkcinė būda. Ant kurios galima pasidėti įvairius daiktus. Tiesa, staliukas-būda statomas iš natūralaus medžio, todėl medieną ir apdirbimą teks priderinti prie namuose esančio klasikinio ar net antikvarinio interjero.

Mūsų augintiniai tikrai nusipelno originalių namų. Originali šuns būda taip pat patrauks ir kaimynų bei svečiųdėmesį, bei pagyvins visą kiemo vaizdą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *