Modulinio namo pranašumai

Vis labiau populiarėjantys moduliniai mikro namai architektus skatina atsigręžti į natūralumą, ekonomišką, medienos pritaikymą interjere. Dabartiniam gyventojui, besirenkančiam savo būstą, reikalavimai architektūriniams sprendimams mažėja, norima ir reikalaujama paprastumo, tačiau kartu norima, kad būstas būtų unikalus ir nors kažkuo išsiskiriantis nuo kaimyno. Modulinių namų dažniausiai nesirenka tie, kurie nori išskirtinio ar itin prabangaus būsto. Kadangi moduliniai namai surenkami gamyklose pagal tam tikrus modulius, juos surinkinėjant yra atsižvelgiama į funkcionalumą ir patogų erdvių išdėstymą.

Kadangi moduliniai namai dažnai yra surenkami iš medinio karkaso, gana svarbų „vaidmenį“ čia atlieka mediena. Gaila, tačiau moduliniuose namuose labai sudėtinga rekonstrukcija arba ji iš viso nėra galima. Nors statybinių medžiagų gamintojai nuolat išbando vis daugiau mišrios statybos būdų, kuriuose medienos masyvas keičiamas inžineriniais medienos produktais, eliminuojant tam tikras nepageidautinas medienos savybes.

Iš kitos pusės, jei šeima gyvena dešimt ir daugiau metų, tuo tarpu vaikai jau spėjo suaugti ir tėvams nebėra reikalingas didelis namo plotas, galima pasinaudoti galimybe namo modulius pakeisti. Tai – didelis modulinių namų privalumas, kurio rezultatas – atnaujintas būstas, o klientui dėl sumažėjusio namo ploto mažėja tiek komunalinės paslaugos, tiek visas namo išlaikymas. Tokiu būdu tausojama aplinka, mažėja aplinkos tarša. Tad kartu prieinama prie dar vienos teigiamos ir plačiai žinomos šių namų ekologiškumo savybės. Mediniai moduliniai namai yra „draugiški“ aplinkai. Jie pasižymi nedideliu gyvenamu plotu (dažniausiai įrengiami 2-4 kambarių namai 50-100 m2 būste), kurio visiškai pakanka jaunai šeimai ar porai. Toks, nedidelis, namas mažiau terš aplinką, statybos metu šiukšlių kiekis yra tik minimalus, juose dažnai įrengiamas geoterminis šildymas, produktyviai išnaudojama saulės energija, statant saulės kolektorius.

Labai patogu įsigyti namą, kuris „auga“ kartu su kliento poreikiais. Jeigu šeimoje, gyvenančioje moduliniame name padaugėjo atžalų, nebūtina svarstyti apie naujo, didesnio namo įsigijimą, paprasčiausiai galima vieną ar daugiau modulių pridėti papildomai. Šiuo namuose taikomi moduliai – dideli tūriniai elementai, kurių maksimalūs išmatavimai 5,2 m (plotis) x 13,5 m (ilgis) x 3,5 m (aukštis). Vienas modulis siekia apie 50 m2 plotą, kuriame įrengiamas atskiras butas arba namo dalis. Paprastai individualų gyvenamąjį namą sudaro 2-4 moduliai. Moduliai gaminami jau su instaliuota visa inžinerine sistema, todėl jungiamuosiuose moduliuose jau gali būti visiškai integruota virtuvė, vonios ir dušo kambariai, įdiegta elektros instaliacija, šildymas, įvesta santechnikos įranga, vandentiekio sistemos bei atlikti apdailos darbai. Montavimo metu sujungiamos moduliuose integruotos sistemos, atliekami smulkūs fasado ir reikalingi vidaus apdailos darbai. Kadangi modulinė sistema gaminama uždarose patalpose, išvengiama nepalankių deformacijų, nereikia taikytis prie nepalankių oro sąlygų. Pažymėtina, kad moduliniame name ant stogo paprasta įrengti terasą, kurias labai mėgsta užsakovai.

Daugybė specialistų seniai pripažino, kad medinės konstrukcijos – racionaliausios. Tad universali medžiaga, mediena, gali būti pritaikomi ne tik interjero elementuose, tačiau taip pat sėkmingai galima ja varijuoti fasade. Tai tiek horizontalios, tiek vertikaliose dailylentės, išskirtinio dizaino lauko durys, įrengta lauko terasa ir kitos eksterjero detalės, pagal kurias namas bus išsiskiriantis iš kitų, šalia esančių pastatų.

Klientui, žinoma, vienas svarbiausių aspektų, renkantis modulinį namą – jo kaina. Taigi vienas modulis, siekiantis 50 m2 plotą, kainuoja apie 2700 – 3200 Lt/m2. Dėl nedidelės kainos, greito darbų atlikimo (gamyba ceche trunka apie 4-6 savaites, o montavimas statybvietėje – dar 2-4 savaites), ilgaamžiškumo (kas nenori namo perleisti savo vaikams ar anūkams?) ir kokybės moduliniai namai populiarūs ne tik Skandinavijoje, tačiau taip pat sėkmingai skinasi kelią ir Lietuvos rinkoje. Tai – penkios pagrindinės savybės: forma, patikimumas, ekonomiškumas, funkcionalumas ir universalumas, kuriomis modulinis namas vilioja savo patrauklumu, lyginant jį su kitais panašaus tipo namais.

3 mintys apie „Modulinio namo pranašumai“

  1. Sveiki. Vadovaujantis statybos reglamentu STR 1.01.07:2002 NESUDĖTINGI (TARP JŲ LAIKINI) STATINIAI iki 50m2 nesudėtingi statiniai priskiriami I grupei. Prijungus dar viena ar daugiau moduliu statinį jau reiktų priskirti II grupei (jeigu jis viršija 50m2 iki 80m2).
    Taigi norėčiau sužinoti ar norėdamas užsisakyti tokį namą aš galėsiu jame gyventi ilgiau negu 3 metus (t.y. nuolat). Nes minėtame reglamente 15 ir 16 punktus nurodyta, kad namas gali buti pastatytas ne lgesniam negu 3 metai. Nekalbant apie modulinius namus kurie sudaro 100m2 ir tai jau virsija II grupe. (t.y. 80m2).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *