Namų apželdinimas

Pastatę namą, atsikvėpti negalėsite nė minutės. Tolimesnis etapas – gerbūvio sutvarkymas. Dažniausiai tai prasideda nuo visos aplinkos tvarkymo – reikia išvežti visas statybines atliekas, išlyginti žemę aplink namus. Jei dar neįrengtos bionuotekos, pasirūpinti jomis. Jei numatomas statyti garažas arba voljeras šuniui, taip pat pasirūpinti bent pamatų klojimu. Tik tada galima pasikviesti apželdinimo specialistus, kurie parengs detalų pasiūlymą, kaip ir ką su esamu namų sklypu daryti.

Žolę galite pasėti ir pats, bet ką darysite su takeliais, gėlynais, medžiais, tvora? Čia prireiks profesionalo patarimo.

Namų apželdinimas yra vis labiau populiarėjanti paslauga, kurią atlieka profesionalai, gerai išmanantys savo darbą, taip pat ir kokią augmeniją kada galima sodinti. Vasarą pasodinti medžiai nebūtinai prigis, todėl reikia žinoti tiksliai, kaip ir kada sodinti. Apželdinimo specialistai kaip tik tokias žinias ir turi.

Namų apželdinimas vyksta gana greitai. Įrengiama veja, numatoma vieta gėlynams ir takeliams, sužymima plane, kur bus sodinami medžiai. Vejos įrengimas dažnai įsivaizduojamas, kaip paprastas žolės užauginimas. Apželdinimo specialistai – ne ūkininkai ir dobilų kieme nesėja. Pirmiausiai įvertinamas vejos drenažo poreikis, laistymo sistema, tada veja atvežama sluoksniais arba rulonais ir patiesiama. Palaisčius ji prigyja ir jau per mėnesį galite džiaugtis nuostabiai lygia ir minkšta veja aplink namus. Juk suprantate, kad žolė auga kelis mėnesius…

Įrengus veją, įrenginėjami gėlynai ir takeliai. Gėlyno įrengimui fantazijos ribų nėra. Tai gali būti pačių įvairiausių stilių ir formų gėlynai, apdėti tiek akmenimis, tiek medinėmis tvorelėmis, tiek metalinėmis konstrukcijomis. Paprastai gėlynus įrenginėja ir alpinariumų specialistai, kurie gali įrengti puikų alpinariumą ir net japonišką sodą su dirbtiniais upeliais ir baseinėliais.

Takelių įrengimas nėra labai sudėtingas, tačiau šis darbas reikalauja preciziškumo ir ilgametės patirties. Klojamos klinkerio trinkelės arba paprastos betoninės trinkelės. Kai kuriais atvejais klojamos net ir medinės trinkelės arba net įvairių trinkelių kombinacijos. Akmeninės trinkelės taip pat yra gana populiarios. Takeliai gali būti nebūtinai tiesūs, įvairių formų ir pločių, su dirbtiniais kalneliais ir t.t.

Įrengus veją, paklojus trinkeles ir sutvarkius gėlynus bei augalus, namas įgauna užbaigtumo jausmą. Tada galima laiką skirti ir kitiems aplinkos tvarkymo darbams, pavyzdžiui, tvoroms, apšvietimui, lauko statiniams (vaikų supynėms, pavėsinėms, kubilui ir t.t.)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *