Mediniai langai ar plastikiniai langai – kaip išsirinkti?

Turbūt didžiausias klausimas iškylantis keičiant langus – kokią medžiagą pasirinkti. Kurie langai geresni: mediniai ar plastikiniai? Tvirto atsakymo į šį svarbų klausimą dažnai nežino ir langus gaminančių bendrovių atstovai, kadangi tiek mediniai tiek plastikiniai langai turi savo teigiamų ir neigiamų savybių. Taip pat apsispręsti dažnai labiau padeda ne langų savybės, o situacijos klausimas. Butuose gyvenantys žmonės dažniau renkasi plastiką,  o štai namuose daugiau įstatomi mediniai langai. Vienaip ar kitaip, tiek vieni, tiek kiti langai lyginami tarpusavyje pelnytai, kadangi atsakymą į klausimą, kurie yra geresni, rasti sunku.

Medinius langus dažniau renkasi žmonės, mėgstantys tradicijas ir namų jaukumą. Šie langai visada atrodys madingai Jūsų namuose, prie jų malonu prisiliesti net kai už lango minusinė temperatūra. Mediniai langai taip pat suteikia geresnę šilumos izoliaciją, o tai labai svarbu šaltuoju metų laiku. Daugelis žmonių renkasi medinius langus dėl jų natūralumo ir gebėjimo „kvėpuoti“. Taip palaikoma optimali drėgmė namuose.

Renkantis medieną, reikia nepamiršti, kad tai natūralaus augimo produktas. Su laiku, langas gali išsikraipyti. Be to jis nėra toks ilgaamžiškas kaip plastikas, praėjus keliems metams jį reikia atnaujinti (perdažyti, nulakuoti) ir nuolat prižiūrėti. Būtent šis faktorius dažnai atbaido pirkėjus, siekiančius įsigyti prekę, kuri tarnaus ilgai ir reikalaus mažai dėmesio.

Pagrindinė priežastis lemianti plastikinių langų populiarumą yra ženklus kainos skirtumas. Plastikiniai langai gerokai pigesni už medinius. Būtent ši priežastis dažnai padeda apsispręsti klientams. Jie taip pat yra atsparūs aplinkos poveikiui, su metais nesupus ir nenubluks. Plastikinių langų ilgas tarnavimo laikas privilioja patikimumo ieškančius pirkėjus. Be to šie langai gali turėti net kelias vėdinimo pozicijas, taigi galite pasirinkti daugiau nei du paprastus lango pravėrimo variantus.

Didžiausias plastiko minusas yra jo nenatūralumas. Pavyzdžiui, gaisro atveju, degant plastikiniams langams iš jų gali išsiskirti nuodingos medžiagos. Plastikiniai langai nėra tokie ekologiški ir sunkiai perdirbami. Būtent dėl šių priežasčių kai kurie pirkėjai dažniau renkasi medieną.

Yra teigiančių, kad gyvenant didmiesčiuose, prie judrių gatvių, jokia ekologija nepadės, o kalbant apie spalvas ir atspalvius, paskutiniu metu tiek medinių, tiek plastikinių langų gamintojai jau gali pasiūlyti įvairių variantų. Taigi, tenka pripažinti, kad teisingas atsakymas, kuriuos langus pasirinkti, yra labai individualus ir kiekvienam žmogui skirtingas. Siekiantys pigaus ir ilgaamžiško varianto, renkasi plastikinius, o siekiantys sukurtį jaukų interjerą – medinius langus. Nepamirškite,  kad rinkoje pilna įvairios kokybės langų ir visos įmonės pirmiausia pataria išsiaiškinti, kokios medžiagos naudojamos gaminant Jūsų išsirinktus langus ir iš kokios šalies jie atvežami. Taip pat apsvarstykite visus teigiamus ir neigiamus pasirinktų lango bruožus, vietą, kurioje bus langas ir savo finansines galimybes. Šie faktoriai padės teisingai išsirinksite Jūsų lūkesčius geriausiai atitinkantį variantą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *