Medinės vidaus durys – šiluma ir jaukumas jūsų namams

Pačios populiariausios ir praktiškiausios vidaus durys – medinės. Jų rinka gerai įsitvirtinusi mūsų šalyje, kadangi produktai yra labai paklausūs, o ir pasirinkimas šiandien jau siūlomas labai platus ir spalvingas. Duris sudaro stakta ir varščia. Patogu, kad medinės durys gali būti tvirtinamos staktose, pagamintose iš bet kokios medžiagos.

Medinės vidaus durys gali būti varstomos, stumdomos, kai kurių įmonių jau siūlomos durys – armonika, kurios labai tinka ribotoms patalpoms.

Medinės durys tinka visiems namams dėl savo natūralumo. Jos suteiks šilumos ir jukumo įspūdi, atrodo švelniau nei stiklinės durys, kurias verčiau naudoti patalpose, ribojančiose su lauku ar įstaigose, taip pat medinės vidaus durys namuose tinka labiau nei plastikinės, kurios sukuria šaltumo įspūdį.

Renkantis duris, svarbu priderinti jas prie kitų interjero detalių namuose. Durys, dekoruotos raštuotu stiklu, labiau tiks į virtuvę ar balkoną, o vientisa medžio imitacija gražiau atrodys kambariuose ar vonioje. Gražiu medinių vidaus durų akcentu taip pat tampa įvairios rankenos, kurias galima derinti prie jau esamų namuose daiktų. Taip durys neišsiskirs, atrodys natūraliai ir dailiai.

Lietuvoje vieno durų matmenų standarto nėra. Tai nėra labai gerai, nes renkantis duris, reikia žinoti ar jos tiks jūsų namams. Kartais per ilgas duris galima patrumpinti nupjaunant apatinę durų dalį (ne daugiau kaip 10 cm.), po to iškart būtina nulakuoti ar nudažyti nupjautą vietą. Be klasikinių vidaus durų beveik visi gamintojai siūlo ir medines vidaus duris pagal kliento pageidavimą. Tai reiškia, kad gamintojas gali pagaminti specialiai norimas duris, su reikalingais išmatavimais ir formomis. Tai ypač patogu žmonėms, mėgstantiems originalumą, taip pat gyvenantiems nestandartiniuose butuose ar namuose.

Durų gamyboje daugiausia naudojama ąžuolo, pušies, beršo, uosio, alksnio mediena. Taip pat medinėmis durimis laikomos ir pagamintos iš klijuotos medienos plokščių arba pjuvenų plokščių. Pagal kliento pageidavimus, durų gamintojas dažo, beicuoja ar alyvuoja duris jums patikusiu spalvos atspalviu.

Medinių vidaus durų tarnavimo laikas labai ilgas, visgi per daugelį metų galite susidurti su įvairiomis problemomis. Populiariausia visų durų liga: durų girgždėjimas. Šią bėdą galima išspręsti labai paprastai ir efektyviai mašininės alyvos pagalba. Tereikia šiek tiek alyvos įlašintį prie vyrių kaiščių. Taip pat mediena linkusį į formos pokyti, atsižvelgiant į tai, montuojant duris, patartina palikti tarpelius, kad vėliau durys nesiliestų prie staktos.

Net jei ir per daug metų iškyla smulkūs medinių vidaus durų trūkumai, jos vis tiek lieka pačios populiariausios vidaus durys Lietuvoje. Klientai džiaugiasi galėdami rinktis iš didelio formų ir spalvų asortimento, o gamintojai patenkinti, jog gali pasiūlyti natūralų, visada madingą ilgaamžį produktą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *