Metaliniai vartai su kokybiška automatika

metaliniai vartaiKas svarbiausia renkantis metalinius kiemo vartus? Yra keli kertiniai dalykai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį tiek prieš planuojant vartų vietą, tiek jau juos užsakinėjant.

Vartų vieta. Labai svarbu iš karto numatyti vietą vartams ir atsižvelgtį į tos vietos specifiką – kas bus aplink. Atrodo, kad vartai yra tik 5-10 metrų tarpas, pro kurį turi įvažiuoti automobilis, tačiau labai svarbu numatyti, kas bus šalia jų. Jei vartai yra šalia gatvės, greičiausiai jų į išorę neis atidaryti. Tada kyla klausimas, ar bus patogu juos atidaryti į vidų? Jei vietos yra mažai ir vartai stovi šalia pastato, ar nevertėtų juos „įkomponuoti“ į pastatą ir taip sutaupyt šiek tiek vietos? Daugybė klausimų kyla dėl vartų vietos.

Slenkami metaliniai vartai ar varstomi? Pagal turimą erdvę ir poreikius galima nuspręsti, koks kiemo vartų tipas bus naudojamas. Slenkami kiemo vartai yra tokie, kurios varikliukas išstumia ir įtraukia į tvoroje įtaisytą konstrukciją. Šis būdas naudojamas ilgiems ir sunkiems vartams. Varstomi vartai atsiveria į vidų arba išorę tam tikru kampu (dažniausiai 90-120 laipsnių, o kartais ir visu 180).

Vartų automatika. Tai elektros varikliukai su dantračių mechanizmais, kurie varsto arba stumdo vartus. Jų galia priklauso nuo vartų svorio ir dydžio, tačiau bet kuriuo atveju nuo jų kokybės priklauso patogumas.

Vartų elektronika. Šiuolaikiniai metaliniai vartai yra varstomi radijo bangomis valdomu pulteliu, kad nereikėtų išeiti iš patalpos ar automobilio ir juos atidarinėti rankiniu būdu. Kokybiška elektronika yra labai svarbu. Tai ne tik pultelis, bet ir domafono sistema, kai vartai valdomi iš domafono.

Visais atvejais daugiausiai dėmesio yra skiriama automatikai. Vartų raštai ir metalai nėra itin svarbu, nebent reikalingi dekoratyviniai elementai, kalvystės darbai. Kokybiška vartų automatika (pavyzdžiui italų „Roger Technology“) automatiškai garantuoja vartų ilgaamžiškumą ir patikimumą. Tai ypač svarbu Lietuvoje, kur dažnai oro sąlygos kenkia metaliniams mechanizmams. Investavus į kokybę daugiau lėšų, nereikės rūpintis nuolatos stringančiais vartais, taip pat nereikės ir intensyvios priežiūros.

Prieš statydami vartus, pasikonsultuokite su architektu arba vartų montuotojais.

2 mintys apie „Metaliniai vartai su kokybiška automatika“

  1. Būtinai reikalinga vartų automatika, prieš tai neturėjom, vargom.. Ar sniegas, ar lietus, lipi iš mašinos, sušali,o dabar paspaudei mygtuką, bam vartai atsidarę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *