Langai – mūsų namų akys. Svarbu, kad saugotų šilumą, neįleistų šalčio iš lauko. Norisi, kad langai sandariai užsidarytų ir nesigirdėtų nuolatinio kiemo bei gatvės triukšmo, kad jie būtų dideli ir lengvai atsidarytų. Dar kitiems svarbi langų spalva, dizainas, patvarumas. Reikia, kad jie nesikraipytų dėl įvairių gamtos sąlygų, laikui bėgant nesikeistų langų profilio spalva, kad jie saugotų nuo įsilaužėlių, stiklas būtų skaidrus, o visi mechanizmai veiktų nepriekaištingai tiksliai ir ilgai. Kokius langus rinktis, kad jie atitiktų visus išvardytus kriterijus? Paanalizuokime plastikinių langų charakteristiką.
Dabar plastikiniai langai yra populiariausi ir dažniausiai montuojami. Dažnai žmonės, kurie nori pasikeisti ranovuojamo, seno buto langus, ar įsidėti naujus į statomą būstą, klausia, kodėl verta rinktis plastikinius langus? kuo jie geresni už kitus?
Plastikas buvo išrastas 1813m. Anglijoje. Nuo tada jis pradėtas intensyviai naudoti gaminant žaislus, telefonus, radijo imtuvus, statybines medžiagas ir t.t
Vienas labiausiai paplitusių plastikų – polivinilchloridas (sutrumpintai vadinamas PVC). Iš jo dažnai gamina pastatų ir automobilių vidinės apdailos detales, vamzdžius, elektros laidų izoliuojančias dangas ir t. t. Jo istorija prasidėjo prieš 100m. Vokietijoje, kai mokslininkas Fritz Klatte atliko bandymą, kurio metu reagavo acetilenas su druskos rūgštimi. To bandymo metu buvo išgautas vinilo chloridas. Jis patentavo šį produktą, bet iki 1925 m. nerado kur panaudoti todėl patento galiojimo laikas pasibaigė. 1926 m. šią medžiagą užpatentavo amerikiečiai ir sugalvojo panaudojimo būdą.
Plastikiniai langai verti dėmesio pirmiausia dėl bene per pus mažesnės kainos nei mediniai ar aliuminiai langai. Tą patį galima būtų pasakyti ir apie langų montavimą. Šio tipo langams reikia minimalios priežiūros: langų rėmus tiesiog nuvalykite drėgna šluoste. Atidesnei priežiūrai kartą metuose su tam skirtomis specialiomis langų priežiūros priemonėmis sutepkite tarpines ir apkaustus, tačiau tai nėra būtina.
Plastikiniai langai yra sandarūs ir šilti – tai dar viena priežastis, kodėl jie užkariavo tokią didžiulę rinką. Šių langų rėmų šiluminės savybės priklauso nuo rėmų pločio, kamerinės struktūros, armavimo ir specialių užpildų naudojimo. Šiuo metu Lietuvoje naujausių plastikinių langų šilumos perdavimo koeficientas yra itin geras – siekia tik 0,7 W/m2K.
Pirkėjai, ieškodami ekologiškiausio sprendimo, dažnai renkasi arba medinius, arba plastikinius langus. Svarbu akcentuoti, kad plastikinių langų gamyboje naudojamų medžiagų cheminę sudėtį itin griežtai kontroliuoja higienos priežiūros tarnybos. Šio tipo langai tikrai nėra kenksmingi sveikatai, priešingu atveju nebūtų statomi ligoninėse, mokyklose, darželiuose.
Svarbiausia plastikinių langų dalis – yra jo profilis, pagamintas iš plastiko ir metalo konstrukcijos. Kuo profilis storesnis, tuo geresnės yra langų eksploatacinės savybės. Ploniausi, 60 mm profiliai yra naudotini tik pastato viduje įrengiamoms pertvaroms, durims, sienoms. Dažniausiai naudojami 70 mm storio profiliai, tačiau griežtėjant statybų norminiams reikalavimams vis dažniau pasirenkami ir storesni, pasižymintys dar geresnėmis savybėmis. Specialistai primygtinai rekomenduoja netaupyti renkantis kokybišką profilį. Jie būna baltos arba juodos spalvos. Atsižvelgiant į pirkėjo pageidavimą, gali būti dengiami įvairių atspalvių ir faktūros laminatu. Be abejo, dėl to langas langas pabrangs maždaug 30 proc. Svarbu atkreipti dėmesį į profilio kokybę. Pirmiausia atidžiai apžiūrėkite, ar profilis baltas/juodas ir švarus. Kitas kokybės kriterijus – kamerų skaičius. Pirkėjas, žinoma, į vidų neįlįs, kad pamatytų, kelių kamerų tai profilis, todėl belieka pasitikėti pardavėjo demonstruojamu perpjautu pavyzdžiu.
Kalbant apie langų armuotę, šiuo metu labiausiai paplitęs PVC profilių sustiprinimas cinkuoto plieno armuote. Mechaninis armatūros tvirtumas priklauso nuo jos formos, gabaritų ir storio. Nepaisant to, gerinant langų izoliacines savybes vengiama uždaro kontūro metalo armatūros naudojimo. Pažangiausiuose PVC langų sistemose dideliu šilumos laidumu pasižyminčią plieno armuotę keičia termoizoliacinės armatūros iš kompozicinių medžiagų.
Nepaisant pagyrų plastikiniams langams, vis dėlto juos perkant verta atkreipti dėmesį į tam tikrus dalykus. Svarbu pasirinkti patikimą langų pardavimo įmonę, susikūrusią gerą savo vardą ir turinčią nemažai patenkintų klientų. Nesikuklindami klauskite pardavėjo, kiek metų egzistuoja įmonė, jei yra galimybė, apžiūrėkite patalpas, kuriuose įmonė montavo langus. Pamėginkite susipažinti ir su įmonės dokumentais – patikima įstaiga to ne tik kad neslėps, tačiau su malonumu rodys įvairius sertifikatus, diplomus, liudijimus.
Taigi, langai – namų veidas. Atėjus laikui keisti langus neskubėkite ir rinkitės atidžiai. Nesusigundykite vien tik geriausia plastikinių langų kaina ir skelbiamomis akcijomis. Prieš pradėdami ieškoti plastikinių langų gamintojo, užduokite sau klausimą: kokią funkciją turi atlikti nauji plastikiniai langai? Juos rinktis reikia ypač atidžiai, mat jie pirmiausia krenta į akis. Be estetinės funkcijos, ne mažiau svarbu ir daugybė kitų: langai saugo nuo šalčio ir karščio, izoliuoja garsą, pagaliau saugo namus nuo plėšikų. Vieni pagrindinių plastikinių langų privalumai yra ilgaamžiškumas, lengva prižiūrėti, saugumas, didelis formos, dydžio, atidarymo būdų pasirinkimas Pasirinkus tinkamus, visus poreikius atitinkančius langus, į jūsų namus ateis jaukumas ir šiluma, jie taps patikima apsauga ir interjero puošmena.
Noriu parekomenduoti šiuos meistrus. Man keitė sudužusius paketus. Likau labai atenkintas ir kaina ir darbu ir bendravimu. Tad negaila ir pareklamuoti
Dabar padėka jiems bus geresnė-teisinga nuoroda