Akmens vata – patikima izoliacinė medžiaga?

akmens vataUžsiimant statybos darbais svarbu apgalvotai pasirinkti visas tinkamas medžiagas. Aukštos kokybės, šilumą izoliuojanti medžiaga yra akmens vata. Ji naudojama kaip statybinė izoliacija. Tinka gyvenamųjų namų ir komercinės paskirties patalpų šilumos, akustinei ir priešgaisrinei izoliacijai užtikrinti. Taip pat ši vata tinka vidaus ir išorės sienų, grindų bei lubų izoliacijai. Kokybiška ir teigiamai vertinama akmens vata padeda užtikrinti statybinių konstrukcijų ir įrangos atsparumą ugniai. Taip pat akmens vata ne tik kuria estetinį vaizdą, bet ir padeda garantuoti akustinį komfortą, pagerinti mikroklimatą. Daugelyje sričių naudojama akmens vata tinkama ir laivams, ir traukiniams, ir tramvajams, ir būstams, ir daugeliui kitų dalykų. Pagrindinis jos bruožas – gera izoliacija. Todėl akmens vata yra tokia populiari daugelyje sričių.

Kaip gaminama?

Iš rūšiuojamo ir lydomo akmens yra gaminama akmens vata, kuri vėliau naudojama kaip puiki izoliacinė medžiaga. Iš pradžių buvo manoma, kad vatos gamyba yra nesudėtingas procesas. Iš tikrųjų, net ir gerokai patobulėjus įvairioms technologijoms, akmens vatos gamyba yra gana sudėtingas procesas, reikalaujantis nemažai laiko ir darbo sąnaudų. Pirmiausia reikiamos žaliavos, iš kurių išgaunama akmens vata, yra pilamos į krosnį, kurioje yra išlydomos. Gautas lydinys yra nukreipiamas į kitą mechanizmą, kuris išgauna vatos plaušelius. Ant juostinių konvejerių plaušeliai, pridėjus šiek tiek priedų, yra surenkami. Paskui yra reguliuojama gauto gaminio struktūra ir tankis, kol patenka į specialią kietinimo kamerą. Sukietėjusi vata yra pjaustoma arba dar apdirbama. Taigi akmens vatos gamyba užtrunka tikrai ne kelias minutes ir reikalauja įvairių išteklių. Taip gaminama kokybiška ne tik Isover akmens vata, bet ir kitų gamintojų. Vėliau ji yra eksploatuojama ir naudojama įvairiems darbams atlikti.

Kur naudojama?

Kaip puiki ir patikima izoliacinė medžiaga žinoma akmens vata naudojama įvairiems darbams atlikti. Pradedant namų grindimis baigiant įvairių pastatų fasadais akmens vata naudojama jau ne pirmus metus. Namų fasadams naudojantieji akmens vatą išskiria šias jos teigiamas savybes:

  • aukšta gaisrinė klasė;
  • gana didelis garų laidumas;
  • maža temperatūros deformacija;
  • atsparumas smūgiams.

Patikima ir teigiamai vertinama ugniai atspari akmens vata yra naudojama statant židinius tiek namuose, tiek pirtyse, tiek kitose patalpose. Karščiui atspari akmens vata taip pat naudojama ir katilų, krosnių, dūmtraukių bei kitų panašių įrenginių izoliacijai užtikrinti. Kaip kokybiška akustinė medžiaga akmens vata naudojama ir luboms, ir grindims. Tinkamai pritaikyta akmens vata grindims padeda užtikrinti jaukią ir estetišką namų aplinką. Grindys net ir žvarbiais žiemos vakarais bus šiltos, jeigu tinkamai panaudosite akmens vatą. Dėl savo puikių izoliacinių savybių akmens vata taip pat naudojama ir luboms. Žmonių pasirenkamos pakabinamosios lubos, kurios pagamintos akmens vatos pagrindu, patalpoms suteikia geresnį akustinį mikroklimatą, taip pat šios lubos ir atrodo dailiai. Jeigu norite vizualių pavyzdžių, interneto paieškos sistemoje galite įvesti frazę, pavyzdžiui, pakabinamosios lubos su akmens vata kaunas, ir pamatysite pavyzdžių iš norimo miesto.

Kiek kainuoja?

Kiekviena kokybiška medžiaga turi ir savo vertę. Kaip izoliacinė medžiaga naudojama akmens vata kaina prilygsta kitoms panašios kokybės ir patikimumo medžiagoms. Vienas kubinis metras akmens vatos gali kainuoti šimtą ir daugiau litų. Priklauso nuo to, kokią vatą jūs pasirinksite. Galima šios vatos įsigyti ir pigiau. Kartais žmonės nusiperka jos per daug, tad skelbimuose galima rasti frazę parduodu akmens vata. Iš žmogaus, o ne iš parduotuvės perkama vata dažnai gali būti kiek pigesnė. Todėl tie asmenys, kurie nori sutaupyti, akmens vatos gali ieškoti ne tik prekybos vietose, bet ir internete. Taip pat akmens vata akcijos metu parduotuvėje gali kainuoti kiek mažiau nei įprastai. Tereikia susekti akcijas, nuolaidas, kai jas daro pardavėjai. Specialistai pataria būti budriems ir daugiau pardavėjų paklausinėti, kas tai per akmens vata, kokiomis savybėmis ji pasižymi, kur yra tinkama naudoti. Nes kartais pirkėjas sumoka gana brangiai už pirkinį, tačiau tik po laiko pastebi, kad įsigyta prekė jam netinka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *