Ką apie sausą maistą turėtų žinoti gyvūnų mylėtojai?

photo of person feeding dog outside
photo of person feeding dog outside
Photo by Ricardo Esquivel on Pexels.com

Gyvūnus turintys žmonės gana dažnai susiduria su situacijomis, kuomet reikia papildomai pasidomėti, kaip augintinio mitybą paversti pilnavertiška. Juk norima tinkamai prižiūrėti gyvūną tam, kad šis išvengtų sveikatos problemų ir nugyventų ilgą gyvenimą. Dažniausiai kasdienybėje naudojamas maistas – sausas. Ką reikėtų žinoti apie šį ėdalo tipą?

Labai svarbu žiūrėti į sudėtį

Nors informacijos apie tai, kad sausas ėdalas mūsų augintiniams yra prastas pasirinkimas sklando daug, nevertėtų aklai pasikliauti šiais teiginiais. Turime suvokti, kad kaip ir pirkdami maistą sau, taip ir gyvūnui, privalome patikrinti produkto sudėtį. Maisto gaminiai retai kada įkrenta į juodą arba baltą kategoriją, veikiau jau ingredientai juose gali simbolizuoti tam tikrą pavojų. Didžiausia problema sauso maisto industrijoje – didelis angliavandenių kiekis. Puikiai suvokiame, kad tiek katės, tiek šunys yra mėsaėdžiai gyvūnai, kurių mitybos pagrindas turi būti baltymai. Pirkdami grūdinės kilmės ingredientų pilną maistą kenkiame savo augintiniui. Šiuos gaminius jų organizmas virškina sunkiau, tad lengvai gali susiformuoti naujos sveikatos problemos. Sausas maistas savo sudėtyje turi turėti daugiau baltymų nei angliavandenių. Apsilankykite www.alphazoo.lt, kur didelė dalis asortimento būtent ir atitinka tokius reikalavimus. 

Sausas maistas gali būti dehidratacijos priežastis 

Tai, kad prekybos centrai, kuriuose dažnai lankomės, daugiausiai parduoda sausą ėdalą augintiniams, smarkiai paveikė mūsų pasąmonę. Iš tiesų, šlapias maistas ir katėms, ir šunims yra tinkamesnis pasirinkimas dėl vienos priežasties – vandens kiekio. Gyvūnai, kurie ėda vien sausą maistą, neretai dehidratuoja – organizme vandens kiekis būna kritiškai žemas. Šeimininkams vertėtų susimąstyti ir ieškoti alternatyvų. Viena jų – įsigyti tokių drėgme pasižyminčių produktų kaip konservai. Kita – tiekiant gyvūnui sausą maistą jį reikėtų sumaišyti su šiek tiek vandens. Toks paprastas triukas gali tiek apsaugoti nuo papildomų išlaidų, tiek patikti gyvūnui, kuris yra pripratęs prie vienos rūšies ėdalo skonio. Tai, kad augintiniui trūksta vandens galite suprasti iš jo kūno rodomų ženklų – kai kuriems gyvūnams išsausėja akys, o kiti atrodo daug pasyvesni bei praradę visą savo energiją.

Rekomenduojama pirkti tik iš patikimų tiekėjų

Viena iš pagrindinių klaidų, kurią daro dažnas gyvūnų mylėtojas, yra neaiškios kilmės produktų pirkimas. Sausas maistas – vienas iš pavyzdžių. Kadangi tai pigesnė alternatyva šlapiam maistui, dauguma žmonių jį be galo vertina. Visgi, gyvūno sveikatos atžvilgiu, dėmesio reikėtų skirti daugiau. Sausą maistą vertėtų pirkti tik iš patikimų tiekėjų ir rinktis tik laiko patikrintus prekinius ženklus. Kodėl? Taip būsite įsitikinę ingredientų nauda gyvūno organizmui, gausite papildomų patarimų ir sužinosite atsiliepimų iš kitų augintinius laikančių žmonių. Pavyzdžiui, ieškodami savo katei kokybiško sauso maisto, geriau užsukite čia: https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/katems/sausas-maistas. Juk parduotuvės, kuriose pateikiama aiški informacija apie sauso maisto specifikas, prekinius ženklus bei rekomendacijas, dažnai reprezentuoja atsakingą požiūrį ir rūpinasi mūsų augintinių gerovę. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *