Tradiciniai ir modernūs židiniai

dūmtraukiaiŽidinys – kiekvienų namų puošmena, nuo senų laikų buvo tikima, kad židinys saugo namų šilumą ir šeimos narių santarvę. Šiandien ši požiūris šiek tiek pasikeitė, tačiau ir šiandien daugelis nuosavų namų šeimininkų negali įsivaizduoti savo namo be židinio.

Klasikiniai židiniai alsuoja prabanga

Klasikinių židinių išskirtinumas – atviras ugniakuras ir neįmantri forma. O štai puošyba visai kita kalba. Žinoma, dažniausia ji priklauso nuo savininko skonio, tačiau paprastai klasikiniai židiniai savame reikalauja kažko prabangaus, rafinuoto ir barokiško, todėl retai galima pamatyti židinį, kurį puošia visiškai paprastai ornamentai ir krištoline vaza.

Paprastai klasikiniai židiniai yra apipavidalinami rankomis apdirbtomis natūraliomis medžiagomis: marmuru, dolomitu, nefritu, o taip pat ir natūraliais akmenimis. Brangiausias ir prašmatniausias pasirinkimas  – marmuras, juo apipavidalintas klasikinis židinys atrodo pritrenkiančiai ir papildomų dekoro elementų jam gali net ir neprireikti. O štai, jei klasikiniu židiniu nusprendėte papuošti savo kaimo sodybą, galite atsisukti į mūsų senolius. Senoviniams židiniams paprastai naudojamos plytos, dekoratyviniai akmenys ir įvairios uolienos. Be to, po tokiu židiniu turi būti vieta malkoms, o virš ugniakuru įrengtos lentynos;

Modernūs židiniai – grožio ir funkcionalumo sintezė

Modernūs židiniai pasižymi įvairesnėmis formomis, tarkim, avangardo mėgėjai kambaryje gali įsirengti tokį židinį, kuris nė iš tolo neprimena klasikinio. Moderniems židiniams  dažniausiai yra naudojama skarda arba smiltainis. Šios medžiagos pigesnės, tačiau estetiškai atrodo išties puikiai.

O svarbiausia tai, kad modernūs židiniai reikalauja mažiau priežiūros, tarkim dujiniai židiniai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nenori rūpintis kuru ar kamino valymu. Elektroninė židinio valdymo sistema padeda palaikyti norimą kambario temperatūrą, jei židinys pradeda per daug kaisti, ventiliatoriai įsijungia automatiškai ir leidžia židiniui šiek tiek atvėsti. Tad tokiu židinius valdyti labai paprasta, o vizualiai jie tikrai atrodo ne prasčiau nei klasikiniai židiniai.

Kitas modernių židinių tipas – elektriniai židiniai. Šie židiniai tapo tikru išsigelbėjimu tiems, kurie gyvena daugiabučiuose. Šiems židiniams nereikalingi dūmtraukiai, nereikia kuro ar pelenų valymo sistemos, todėl tokį židinį galima drąsiai statyti net ir dviejų kambarių bute.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *