Balkonų įstiklinimo alternatyvos: kuri geriausia?

balkonų stiklinimasBalkonas – tai dar viena buto erdvė. Ir tai seniai nebe vieta, kurioje kaupiami ir sandėliuojami nebenaudojami, nereikalingi daiktai. Balkonai po truputį tampa nedidele ir malonų atokvėpį teikiančia oaze. Tačiau kad tai taptų ne svajone, o realybe, reikia pagalvoti apie balkonų stiklinimą. Neįstiklintame balkone kaupiasi dulkės, žemės, nešvarumai, medžių lapai ir šiukšlės, tad balkonų stiklinimas leidžia išvengti visų šių nepatogumų ir balkone leisti laiką visus metus, o ne tik šiltuoju metų sezonu. Be to, balkonų įstiklinimas praverčia ne tik tiems, kurie nori ramiai išgerti puodelį kavos ar paskaityti knygą – tinkamas įstiklinimas leidžia sumažinanti šildymo išlaidas, nes balkonas yra dar viena alternatyva siekiantiems izoliuoti šilumą.

Įstiklintas balkonas padidina būsto erdvę, tad jei namuose mažai vietos, balkone, pavyzdžiui, galima įsirengti nedidelį darbo kampelį, oranžeriją, kurioje bus auginamos gėlės ar net daržovės. Paprasčiausiai tai bus ir vieta skalbiniams džiovinti – šiuolaikinės palubėje įrengtos skalbinių džiovyklos ne tik neužims vietos, bet ir nedarkys balkono bendro vaizdo.

Gyvenate arti judrios gatvės? Įstiklintas balkonas – tai dar viena puiki priemonė mažinant sklindantį triukšmą. Jei gyvenate pirmame ar antrame aukšte, tenka pagalvoti ir apie būsto saugumą. Taigi įstiklintas balkonas gali prisidėti prie būsto saugumo didinimo. Tikimės, kad įtikinome jus, kad balkoną įstiklinti verta.

Tačiau jau apsisprendus susiduriama su nemaža dilema – stiklinimo sistemų įvairovė yra išties nemaža. Nepatyrusiems, nežinantiems, kas ir kaip klientams tai sukelia tik papildomą galvos skausmą ir dvejonių kupinus žvilgsnius, – taip situaciją apibūdina dirbantieji šioje srityje. Tačiau kas konkrečiu atveju tiktų geriausiai, žinoti gali ekspertai, o ir jie paprastai pateikia kelis variantus, o jau toliau renkasi klientas. Vieniems svarbu žemesnė kaina, kitiems – kokybė, tretiems – nepriekaištinga garso izoliacija, ketvirtiems – šilumos izoliacija, ir t. t. Na o norintiems vienu šūviu nušauti kelis zuikius, prireiks pasidomėti stiklinimo sistemomis, konstrukcijų, dydžių įvairove. Šiandien populiariausios sistemos, kai omenyje turimas balkonų įstiklinimas, yra pagamintos iš aliuminio su rėmu, plastikinės ir berėmės.

Aliuminio sistemos

Aliuminio sistemos (rėminės) pasižymi ilgu eksploatavimo laiku, tvirtumu, patvarumu, lengva priežiūra, plačiomis įvairių priedų parinkimo galimybėmis: galima rinktis įvairių rūšių stiklą, taip pat tvirtinti nuo vabzdžių apsaugančius tinklelius ir kita. Aliuminio sistemos yra atsparios temperatūrų svyravimams ir geba išlaikyti 100 laipsnių amplitudę. Plati ir aliuminio konstrukcijų spalvinė gama, taigi balta spalva, iš kurios ilgą laiką gaminti plastikiniai langai ir plastiko sistemos, po truputį išstumiama. Konstrukcijos gali būti stumdomos, vitrininės ir atveriamos – visų trijų tipų konstrukcijas galima sumontuoti tiesiog viename balkone.

Stiklinimas plastikiniais langais

Balkonų stiklinimui puikiai galima panaudoti ir plastikinius langus. Plastikiniai langai Vilniuje vis dar išlieka populiariausi stiklinant balkonus, nes jie išties puikiai izoliuoja šilumą. Tačiau tai tampa minusu vasarą, nes oras prasčiau cirkuliuoja. Tokios sistemos nelabai tiks tiems, kurie turi itin mažus balkonus, taip pat neretai plastikinių langų rėmų konstrukcijos gali šiek tiek išsikraipyti, todėl po kurio laiko langus bus sunkiau atverti. Bet kokiu atveju, plastikiniai langai Vilniuje yra šilumą tausojanti alternatyva.

Berėmės balkonų stiklinimo sistemos

Berėmės sistemos yra lengvos, permatomos, jas galima atverti 100 proc., taigi žemesniuosiuose aukštuose gyvenantiems žmonėms tai gali tapti tiesiog terasa. Tokia konstrukcija gerai praleidžia šviesą, tad būste visuomet bus šviesu. Šiuo atveju naudojamas 6-8 mm storio grūdintas stiklas. Toks stiklas saugus, jį paprasta išvalyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *