Stogo šiltinimas, leidžiantis išvengti parazituojančių vabzdžių

stogo šiltinimas

Daugelis žmonių nežino, kad stogo konstrukcijose, apšiltintose tradicinėmis šiltinimo medžiagomis, gyvena didelė įvairovė vabzdžių, kurie gadina ne tik šiltinimo medžiagą ir blogina jų šilumines savybes, bet ir patenka į namo vidų, blogindami komfortą ir mikroklimatą.

Kas gyvena stogo konstrukcijoje? 

Atidarykime stogo konstrukciją praėjus 3 metams po apšiltinimo. Čia rasime pačių įvairiausių vabzdžių, tokių, kaip širšės, voragyviai, skruzdėlės, erkės, muselės ir kt. Kartais randame ir paukščių ar gyvūnų lizdų.

Kaip jie čia patenka?

Sandari turi būti ne tik stogo danga, bet ir visos apsauginės stoge naudojamos plėvelės. Jos turi apsaugoti tradicines šiltinimo medžiagas nuo visų išorinių poveikių. Neturint tokio suvokimo, šių apsauginių plėvelių sandarinimas dažniausiai paliekamos be tinkamo dėmesio. Tradiciškai plėvelės sandūrose tik perdengia viena kitą ir manoma, kad to užtenką. Tačiau per likusius tarpelius ne tik prateka oras, bet ir lengvai migruoja vabzdžiai ir kiti gyviai.

Kodėl šie gyviai čia gyvena?

Kadangi stogo apsauginės plėvelės neužsandarintos, čia lengvai patenka vėjas, kuris atneša įvairių gamtoje esančių medžiagų, tinkančių maitintis vabzdžiams. Šiltinimo medžiagų, tokių, kaip akmens vatos, ekovatos ar mineralinės vatos struktūra leidžia įvairiems gyviams įsitvirtinti, apsisaugoti nuo šalčio ir gauti pakankamai drėgmės iš namo vidaus. Per nesandariai sudėtą garą izoliuojančią plėvelę su šiltu vidaus patalpų oru atkeliauja vandens garai, kurie susikondensuoja šiltinimo medžiagoje, taip sukurdami puikią terpę gyventi ne tik vabzdžiams ir kitiems gyviams, bet ir mikroorganizmams bei pelėsiui.

Ką daryti, kad stogo šiltinimas būtų tinkamas?

Apsauginių stogo plėvelių sandarinimas – tai svarbiausia priemonė, neleidžianti apsigyventi vabzdžiams ir kitiems mikroorganizmams stogo konstrukcijoje. Tradicinėse šiltinimo technologijose apsauginių medžiagų sandarinimui svarbu naudoti kokybiškas lipnias juosteles.

Bet dar racionalesnis sprendimas –  pasirinkti sandaraus šiltinimo technologiją GAMO, kuri neleis vabzdžiams atsirasti jūsų namo stogo konstrukcijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *