Marmuras jūsų namams

marmurasKiekvienuose namuose turi būti bent gabalėlis akmens. Jis suteikia namams šilumos ir tam tikro žavesio. Aišku, akmenėliais iš patvorių ir laukų palangių apkrauti nebūtina – kalba eina apie išskirtinius ir gražius akmens intarpus ir interjero detales. Lietuviai labai mėgsta marmurą. O tam yra tikrai ne viena priežastis.

Marmuras – įspūdinga uoliena. Tai klinties ir dolomito mišinys su tam tikromis priemaišomis. Klinties yra ir Lietuvoje, tačiau marmuro išteklių nėra. Jį mūsų apdailos specialistai turi atsivežti iš užsienio. Daugiausiai marmuro eksportuoja Italija (net 20 proc. viso pasaulio marmuro!), antroje vietoje – Kinija, toliau Indija ir Ispanija. Marmuras žavi savo raštais ir atspalviais. Jie yra unikalūs, o kai kurie randami tik tam tikrose vietose. Pavyzdžiui, Connemara žaliasis marmuras yra kasamas Airijoje, o kitas melsvas/žalsvas Verde Guatemala – Gvatemaloje. Negro Marquina juodasis marmuras kasamas Ispanijoje, o Griote baltai raudonas marmuras – Belgijoje. Populiariausia marmuro spalva – balta, kreminė, gelsva, rožinė. Yra apie 50 marmuro rūšių, todėl pasirinkimas interjero dizaineriams yra labai didelis. Reikia tik surasti įmones, kurios veža tam tikras marmuro rūšis į Lietuvą ir jas padirba.

Pats marmuro gabalas nėra įspūdingas. Tai vis dėlto uoliena. Tačiau ją pjaustant specialia technika išgaunamos įspūdingo grožio tekstūros. Tokia plokštė yra puikus būdas papuošti savo namus.

Marmuro panaudojimas – labai įvairus. Jis gali papuošti jūsų virtuvę, kaip įspūdingas stalviršis. Taip pat plytelių pavidalu gali nukloti jūsų vonios kambario grindis ir sienas. Gyvenamajame kambaryje iš jo galima padaryti įvairias kolonas, užpildyti nišas, pagaminti pjedestalus meno dirbiniams ir šeimos trofėjams. Aišku, labai įspūdingai atrodo marmuru dekoruoti laiptai – tai karališkų rūmų atributas. Lietuvoje labiausiai paplitęs marmuro panaudojimo būdas – židinių apdaila. Marmuras supjaustomas nedidelėmis plokštelėmis, kuriomis galima itin originaliai ir įspūdingai „paįvairinti“ standartinio židinio išorę. Toks židinys yra išskirtinis ir atrodo, kaip tikras meno kūrinys. Nors iš marmuro pasaulyje padaryta labai daug klasikinių meno kūrinių, tačiau dabartinės technologijos leidžia jūsų namus padaryti vientisu meno kūriniu, kuris priverčia aikčioti visus, užėjusius į vidų.

Marmuras – gana brangi medžiaga, todėl nėra naudojama visur, kur papuola. Tai išskirtinė investicija į namų interjerą ir atmosferą. Iš šiltų kraštų atvežtas marmuras tikrai suteikia namams šilumos ir jaukumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *