Fasado plokštės

fasado plokstesNamo išvaizda tai dalykas, kurį mato aplinkiniai žmonės, todėl norimasi, kad namo išorė trauktų kiekvieno praeivio akį. Vienas iš svarbiausių pastato įrengimo dalių yra jo namo apdaila. Išvaizdūs pastatai prisideda prie bendros miesto kompozicijos ir taip miestas tampa mielesnis tiek miesto gyventojams, tiek svečiams. Fasado plokštės – vienas geriausių būdų, kuris gali būti naudojamas namo papuošimui, tačiau šios plokštės ne tik papuošia namą, bet ir tuo pačiu atlieka apsauginę funkciją, kuri ilgus metus gali išlikti visiškai nepakitusi.

Prieš pradedant kalbėti apie fasado plokštes, visų pirma reikėtų išsiaiškinti, kas gi yra fasado plokštės. Fasadinės plokštės tai išorės apdaila, kuri tikrąją pastato sieną, kuri yra iš lauko pusės, atskiria oro tarpu. Siena, taip pat atskiriama HPL arba aukšto slėgio laminatu. Pagrindinis privalumas renkantis fasado plokštes yra tas, kad išorinė siena padeda pastatą apsaugoti nuo gamtos poveikio, o taip pat yra gaunama oro. Taigi, fasado plokštės neleidžia pastatui perdaug įkaisti arba atšalti.

Fasado apdaila gali būti labai įvairi, tačiau rinkimasis priklauso nuo to ar tai naujas namas ar renovuotas. Šiek tiek seniau fasadai būdavo tinkuojami arba padengiami medine apkala. Na, o  dabartinis pasirinkimas yra tikrai didelis, nes statybinių medžiagų paklausa ir pasiūla yra žymiai padidėjusi, todėl galima orientuotis tiek į estetinį vaizdą, tiek į laiko sąnaudas.

Namo fasado apdaila dažniausi atliekama trimis būdais: apdailos plytos, tinkavimas ir dažymas, pakalinimas apdailos lentelėmis. Apdailos plytos tai klinkerio arba molio plytos. Tai viena iš ilgaamžiskiausių ir kartu atspariausių variantų, kurie yra skiri apdailai. Jei pastato apdailai naudosite tamsaus atspalvio plytas, tuomet reiktų žinoti, kad ant tokio tipo plytų matosi kiekienas įbrėžimas.

Šiuo metu yra labai populiaru rinktis ventiliuojami fasadai, kurie ir atrodo gražiai, ir padeda išlaikyti šilumą. Ventiliuojamas fasadas yra naudingas ir karštomis vasaros dienomis, nes apsaugo nuo itin didelio karsčio, o taip pat esant dideliam triukšmui apsaugo nuo jo. Tai viena brangiausių plokščių. Šios fasado plokštės kaina yra gana didelė maždaug apie 40 – 50 eurų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *