Tinkami biuro baldai: ką vertėtų apsvarstyti?

darbui biure skirti baldaiBiure praleidžiame didžiąją dienos dalį. Kartais biuro darbuotojai netgi pasako: „iš namų išėjau su tamsa ir su tamsa namo sugrįžau“. Taigi biure turi būti jauku ir patogu, o biuro baldus rinktis tokius, kad turėtų atitikti visus standartus ir jiems keliamus reikalavimus. Jei baldai – gerai parinkti, juntama mažiau stuburo ir nugaros skausmų, o jais skundžiasi daugelis biuro darbuotojų, dirbančių monotonišką sėdimą darbą.

Išmintingi įmonių vadovai visuomet pagalvoja apie savo darbuotojus ir jų sveikatą: sveikas ir patenkintas darbuotojas dirba našiau ir produktyviau, įmonei atneša daugiau pelno. Taigi aptarsime ypatybes, kuriomis turėtų pasižymėti pagrindiniai darbui biure skirti baldai.

Rašomieji stalai

Daugelis žmonių nemato skirtumo tarp rašomųjų ir kompiuterinių stalų, o jų visgi yra. Rašomasis stalas pritaikytas rašymui, tačiau ne darbui prie kompiuterio, tad šiek tiek skiriasi jų aukščiai. Kompiuterį reikėtų statyti ant iki 70 cm aukščio darbo stalo, tuo tarpu rašomasis stalas turėtų būti aukštesnis bent 5-8 cm. Tinkamame ir patogiame aukštyje turėtų atsidurti ir kompiuterio klaviatūra, antraip darbuotojas nuolat jus riešų skausmus, dieglius nugaros, sprando ir pečių srityse. Tinkamame aukštyje turėtų atsidurti kompiuterio monitorius: jis turėtų stovėti nei per aukštai, nei per žemai, žmogus už monitorių turėtų sėdėti ir į jį žiūrėti šiek tiek iš aukščiau. Taigi šie biuro baldai neturėtų būti išrenkami bet kaip, neapgalvojus, kokiu tikslu ir kam baldas perkamas.

Patogi biuro kėdė

Labai svarbu, kad biuro kėdės aukštis būtų reguliuojamas, nes, kaip žinia, žmonių ūgis skiriasi, todėl kiekvienas kėdės aukštį susireguliuoja taip, kad jam sėdėti būtų patogu. Gerai, jei reguliuojamas ne tik kėdės aukštis, bet ir atrama, kėdės porankiai ir kt. Kėdė taip pat turi būti su ratukais ir 5 atramomis ant besisukiojančių ratukų. Beje, nemažai įtakos turi kėdžių kaina: kuo kėdė brangesnė, tuo, tikėtina, ji bus kokybiškesnė ir patogesnė, tad už gerą kėdę nereikėtų pagailėti kelių šimtų litų.

Lentynos ir lentynėlės

Biure neišvengiamos įvairios lentynos ir lentynėlės, kuriose bus laikomi dokumentų segtuvai, kanceliarinės prekės ir kt. Tokius kietuosius baldus rinkitės atsižvelgdami į savo įmonės veiklos specifiką: vienose įmonėse reikalinga daugybė segtuvų, kitos jų turi vos kelis. Negerai, jei segtuvams skirta lentyna užpildoma per pirmąjį mėnesį po to, kai įsigyjami nauji biuro baldai, taigi pirkite ne miniatiūrinius baldus.

Poilsio erdvė darbuotojams

Pasvarstykite, kur ir kaip būtų galima įrengti mini poilsio erdvę darbuotojams, kur jie galėtų trumpam atsipūsti ir išgerti kavos, pasišnekučiuoti. Čia turėtų atsirasi minkšta jauki sofutė, žurnalinis staliukas, lentynėlės, kuriose būtų padėta saldumynų, arbatinukas ir kt. Tokias erdves labai svarbu įrengti, jei darbovietėje nėra atskiros virtuvėlės ar kito poilsio kambariuko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *