Kaip parduoti butą

butaiRinka didelė ir pasirinkimas tikrai nemažas. Naujų butų skelbimų atsiranda kasdien – vieni didesni, kiti mažesni, vieni prašmatnūs ir modernūs, kitiems jau seniai reikalingas ne vien kosmetinis remontas. Tačiau kiekvienas butas turi savo pirkėją, tik laiko klausimas, kada jis pasirodys ir paklos ant stalo pinigus.

Butų pardavimų bei nuomos tarpininkavimu užsiimu ilgą laiką. Esu patyręs įvairius rinkos nuopolius bei pakilimus. Turiu tam tikrą nuojautą apie tai, kas dabar “madinga” ir lengvai “eina”. Turbūt tai išsivysto per patirtį, kaip ir su kiekviena sfera…

Tačiau kai kurie dalykai nesikeičia. Nesvarbu, koks jūsų butas: senas ar naujas, vieno ar keturių kambarių, su euroremontu ar be jo – norint parduoti butą, galioja tie patys pagrindiniai dėsniai.

Visų pirma, niekada neparduosite buto, jei tiesiog sugalvosite tai padaryti, bet nesiimsite jokių tolimesnių veiksmų. Skamba juokingai, tačiau nepatikėsite, kiek daug žmonių būtent taip daro, o po to skundžiasi, kad ilgai niekas net nesikreipia. Tai niekas ir nesikreips, jei nežinos, kad jūsų nuosavybė parduodama. Neužtenka, kad pasidalinate šiomis žiniomis su kaimynais ir giminėmis. Tai ne jų atsakomybė būti jūsų asmeniniais neapmokamais brokeriais. Jei aš parduodu butą, tai visų pirma paskelbiu tai visuose populiariausiuose nekilnojamojo turto skelbimų portaluose (mokamuose ir ne), dedu skelbimus į laikraščius, kabinu juos ant skelbimų lentų savo ir kitų laiptinėse ir t.t. Buto pardavimas – tai darbas. Pirkėjas kažkur stovi už kampo, bet visų pirma jam reikia pasakyti, kad jis turi galimybę nupirkti jūsų butą.

Kita svarbi taisyklė – geros nuotraukos. Jei dedate skelbimus į internetą (o šiame amžiuje tai būtinybė), pasirūpinkite kokybiškomis nuotraukomis. Jei neturite kito fotoaparato be savo mobiliojo telefono, geriau pasiskolinkite jį iš draugo ar nusisamdykite profesionalų fotografą. Prieš fotografuodami įsitikinkite, jog aplinka švari, šviesi ir tvarkinga. Pasistenkite suteikti gilumo pojūtį kambariams. Jei nuotraukose, kurias padarysite, jūsų butas neatrodys geriau, nei realybėje, tai pirkėjų susidomėjimas bus mažas.

Pagrindinė taisyklė – nesitikėkite parduoti buto neįdėdami darbo. Jei jūsų skelbimą sudarys trys telefonu darytos nuotraukos ir žodžiai “paruodu butą”, tai jūsų pirkėjo paieškos gali užtrukti labai ilgai. Todėl jei nepasitikite savo jėgomis arba žinote, jog neturėsite pakankamai laiko, geriau kreipkitės į nekilnojamo turto agentūras arba nepriklausomus brokerius, kaip aš.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *