Šiltnamių rūšys

siltnamiaiŠiltnamių struktūrą ir tipus daugiausia diktuoja aplinkos sąlygos ir, žinoma, pačio žmogaus poreikiai, auginami produktai ir jų norima apimtis.

1. Lankinis šiltnamis. Šis tipas paprastai turi arkos konstrukciją ar rėmą, kuris suteikia uždangą ir reguliuoja šviesos ir tempertatūros pasiskirstymą. Šie šiltnamiai dažniausiai yra naudojami žiemojimo augalams ir pavasario pradžios produktams (brokoliams, kopūstams, dekoratyviniams daugiamečiams) auginti. Paprastai šie šiltnamiai neturi šildymo ar aušinimo sistemų. Jie gali būti dengiami polietileno plėvėle ar kitu audiniu, o šiltuoju metu gali būti išvis atidengti.

2. Šešėliniai šiltnamiai. Šios struktūros dažniausiai yra dengiamos polikarbonatu, medvilne, plastiku ar kita medžiaga, kuri yra sukurta taip, kad iš dalies neįtrauktų šviesos. Kai kada jautrios medžiagos yra aliuminizuojamos taip, kad šviesa atsispindėtų nuo pačios šiltnamio struktūros. Dengiama medžiaga gali būti parenkama blokuoti įvairaus kiekio šviesą. Tokie šiltnamiai dažnai naudojami šiltuoju metų laiku, auginant sodinukus, augalinius lapus, skintas gėles.

Šiltnamiai yra labai palitę tarp augalų ir daržovių augintojų, kurie nori auginimo procesą kontroliuoti patys. Šiltnamiai gali būti pačios įvairiausios rūšies, ir turėti aušintuvus, auginimo kamerų kompiuterį, dygimo kameras. Jie gali būti įvairių formų (Arkinė, namuko, rėmelio forma) ir dydžių. Viskas priklauso nuo kliento poreikių. Arkiniai arba namuko formos šiltnamiai gali būti vienviečiai arba iš sujungtų struktūrų. Dauguma komercinių šiltnamių yra gaminami labai platūs ir sujungti tarpusavyje. Turėdami šias ilgas, tarpusavyję sujungtas šiltnamių eiles, privalote dėl patogumo įsirengti nemažai automatikos prietaisų (pavyzdžiui drėkinimo sistemas), kadangi vienas pats sunkiai galėsite kontroliuoti produktų auginimo eigą. Automatikos dėka augalų priežiūra yra greitai ir patogiai valdoma.

Šiltnamių karkasai gali būti gaminami iš medžio, metalo, aliuminio arba betono. Šiuolaikiniai šiltnamiai paprastai gaminami iš cinkuoto metalo arba aliuminio. Pastarasis yra mėgstamas dėl lengvumo, tvirtumo ir atsparumo rūdims. Grindinys gali būti gaminamas iš akyto betono, cemento, žvyro, sutankinto molio, padengtas stipriu polipropileno audiniu. Akytas betonas paprastai yra pakankamai stiprus daugumai krovinių atlaikyti ir praleidžia drenažą. Cementas yra brangesnis ir nepraleidžia drenažo, tačiau jis yra tinkamesnis eismo srityse, kuriose yra daugiau sunkių krovinių. Betonas yra tinkamiausias drenažo skatinimui, o žvyras – pigiausias, bet neapsaugo nuo piktžolių ir neleidžia susistatyti visos įrangos. Polipropilenas yra pigi alternatyva, bet grindys gali būti netolygios.

Projektuojant šiltnamį reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių. Sunku pateikti konkrečius reikalavimus, nes kiekviena taisyklė turi išimtis. Struktūra turi atitikti konkrečios vietovės statybos kodus. Dizaino ir šiltnamiams naudojamų medžiagių pasiūla priklauso nuo pačios įmonės, kuri gamina šiltnamius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *