Patalynės užvalkalai: spalvos ir audiniai

užvalkalaiKaip žinia, nuo miego kokybės didele dalimi priklauso visų mūsų darbinė nuotaika  ir bendra savijauta.  Todėl miegui skirtos patalpos ir patalynės kokybė turėtų būti kruopščiai parenkami. Šį kartą apie tai, kaip išsirinkti patalynės užvalkalus.

Svarbiausia – patalynės užvalkalai turi būti malonūs liesti, lengvai skalbiami bei lyginami, patvarūs ir, be abejonės, estetiški. Pradėkime nuo paskutinio kriterijaus. Prie patalynės pirmiausia prisiliečiame akimis, t. y. žvelgdami į ją.  Jeigu svajojate apie nepriekaištingą  poilsį po darbo dienos, rinkitės ramios,  pastelinės spalvos patalynę. Jeigu pageidaujate romantikos, tuomet jūsų pasirinktos patalynės užvalkaluose turi dominuoti raudona, oranžinė ar juoda spalva. Pastaroji suteikia paslaptingumo ir pabangos įspūdį. Seniai įrodyta, jog žydra ar mėlyna spalva ramina nervų sistemą, žalsvi tonai padeda atsipalaiduoti. Tuo tarpu, jeigu jums ramybę suteikia tvarkinga ir harmoninga aplinka, derinkite patalynės spalvas prie savo miegamojo interjero. Tai padės lengvai ir greitai užmigti jums jaukioje ir estetiškoje aplinkoje.

Antras  gana svarbus kriterijus, renkantis patalynės užvalkalus – iš kokio audinio jie pasiūti. Šiandien patalynei siūti naudojama išties platus audinių asortimentas. Sakykim, batisto užvalkalai yra labai lengvi ir malonūs, tačiau turi esminį trūkumą – greitai susidėvi. Todėl dažniausiai jie pasirenkami kokioms nors ypatingoms, išskirtinėms progoms.

Flanelė dažniausiai naudojama siūti vaikiškai patalynei arba užvalkalams, kurie naudojami šaltuoju metų sezonu. Atšiauriomis žiemos naktimis tai išties puikus pasirinkimas, tačiau reikia žinoti vieną flanelės trūkumą – nuo dažno skalbimo ant audinio susidaro gumuliukai. Nepriekaištingos estetikos mėgėjams tai gali būti nepriimtina.

Bene brangiausias audinys, iš kurio siuvami patalynės užvalkalai – šilkas. Tik derėtų būti labai atsargiems, nes lengva supainioti kokybišką japonišką šilką su mažesnę kokybę turinčiu kinietišku ar turkišku šilku. Reikia žinoti vieną esminį dalyką – tikrai kokybiškas šilkas nėra slidus ir be galo malonus liesti.

Vienas pigiausių ir dažniausiai pasitaikančių patalynės užvalkalų audinių – medvilnė. Ji yra gerokai pigesnė už visus kitus audinius ir praktiškesnė, sakykim, už liną.

Galiausiai – satinas. Tai puikiausias pasirinkimas trokštantiems kainos ir kokybės santykio. Jis yra pigesnis už šilką ir labai mažai brangesnis už medvilninius – perkelinius audinius. Satino patalynės užvalkalai puikiai tiks ir kasdieniniam naudojimui, ir svečiams pakloti. MiegoManija.lt pardavimų specialistai teigia, jog patalynės užvalkalai pagaminti iš satino yra ir labai praktiški. Kadangi audinys yra gana tvirtas, tai skalbiant 40-ies laipsnių temperatūroje, jis išlieka ilgą laiką nepakitęs, o nešvarumai pašalinami gana efektyviai.

Tad jeigu norite miegoti jaukiai ir patogiai, įvertinkite savo lūkesčius bei miego sąlygas ir rinkitės jums tinkamiausius patalynės užvalkalus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *