Negalite įeiti į namus – užsitrenkusios durys ir kitos spynų problemos

Niekas nenori trypti prie savo namų durų be galimybės įeiti pro jas. Tai tikrai nėra žmonių svajonė. Tačiau su tokia realybe bent kartą gyvenime susiduria ko gero kas antras žmogus pasaulyje. Užsitrenkusios durys, palikti arba pamesti raktai, sugedusi durų spyna – tai tik dalis atsitikimų, kurie priverčia skambinti spynų meistrui. Avarinis spynos atrakinimas dažnai būna vienintelė išeitis.

Avariniam atrakinimui spynų meistrai Vilniuje atvyksta per 20-40 minučių priklausomai nuo eismo sąlygų ir intensyvumo. Paprastai jei spyna nėra sugedusi ar raktas nėra įstrigęs spynoje, atrakinimas trunka kelias minutes.

Palikote raktus savo namuose

Tai apmaudu, bet pasitaiko. Ypač jei turite duris, kurios uždaromos automatiškai užsifiksuoja. Užsitrenkimas tokiu būdu dažnai įvyksta, kai tik sekundei išeinate, kad išneštumėte šiukšles ar paimtumėte ką nors iš automobilio, ir nepasiėmėte raktų, o pūstelėjęs skersvėjis per sekundę užvėrė paliktas atviras duris.

Jei namuose nieko nėra ar apskritai nėra namiškių, kurie turi raktus ir galėtų jus įleisti, tuomet nėra kitos išeities, tik kviestis spynų meistrą. Meistras gali atrakinti duris per kelias minutes, o atrakinimas negadina spynos, tad jos keisti nereikės.

Ateičiai, prisiminkite, jog negalima išeiti iš namų be raktų, o jei tokios situacijos dažnai kartojasi, pagalvokite kur galite palikti atsarginį raktą. Jei gyvenate nuosavame name, galbūt galite įkasti į žemę ar paslėpti į akis nekrentančioje vietoje, o prireikus pasiimti. Kitu atveju, gali būti naudinga įsirengti išmaniąją spyną.

Pametėte namų raktus

Gali būti, kad tik grįžę namo supratote, kad pametėte raktus. Jei esate 100% tikras, kad raktai buvo pamesti ir nebuvo pavogti, skambinkite meistrui dėl avarinio spynos atrakinimo.  Pametus raktus, rekomenduojama pakeisti spynas, nes gali būti pažeista jūsų sauga(o jei jūsų raktus ras vagis, o raktų pakabukas išduos kur gyvenate?). Spynų meistras atrakins spyną ir jūs galėsite patekti į savo namus, o tada meistras pakeis užraktą.

Jei nuspręstumėte nekeisti spynos, meistras atrakins duris ir pateksi į jūsų namus, nepažeisdamas dabartinio užrakto.

Pavogti raktai

Pavogti raktai gali būti nemalonu ir kelti įtampą, ypač jei tai paliks jus be galimybės patekti į namus. Turite pranešti policijai, jei bijote, kad raktai buvo pavogti su tikslu jums pakenkti ar įsibrauti į namus.

Ir tokioje situacijoje nedelsiant reikia keisti spynas. Tai nepaprastai svarbu padaryti, jei jūsų raktai buvo pavogti, nes dabar nežinote, kas turi prieigą prie jūsų namų. Jei vagystės metu būsite nepakeitę spynų, galite netekti savo namų draudimo. Norint pakeisti spynas, jums taip pat reikės spynų meistro.

Jums taip pat gali tekti pagalvoti, kokie kiti raktai dingo kartu su jūsų namų raktais: automobilio raktai, darbo raktai, o gal kaimyno atsarginis raktas. Turėsite informuoti visus, kuriuos paveiks jūsų raktų dingimas, nes jiems gali tekti taip pat atnaujinti spynas.

Sugedusi spyna?

Kartais galite būti užrakinti už durų, nes pati spyna sugedo arba yra sulūžusi. Spynos, esančios namų  išorėje, gali būti paveiktos nepalankių oro sąlygų bei kaitos, tokių kaip labai žema arba labai aukšta temperatūra. Spynoje taip pat gali būti užstrigę nešvarumais arba laikui bėgant susidėvėjo nedideli vidiniai komponentai. Tokiu atveju geriausias variantas pakeisti spyną. Paprastai spynos, ypač senesnės yra neremontuojamos. Daug paprasčiau, o tuo pačiu saugiau pasikeisti į šiuolaikišką, saugią spyną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *