Ženklai išduodantys, jog jūsų kavos aparatui reikalingas remontas

Kas būtų jei mūsų gyvenime nebeliktų kavos? O jei staiga ryte neberastumėte kavos aparato virtuvėje? Kavos  skleidžiamas aromatas pažadina ryte, suteikia energijos dienai ir pakelia nuotaiką, kai to reikia. Tad tikrai nesinorėtų atsidurti situacijoje, kai kavos aparatas nebeduoda kavos…

Žinoma, tokioms situacijoms kai sugenda aparatas yra kavos aparatų remontas, tačiau geriau užbėgti situacijai už akių ir pastebėti ženklus, kurie išduoda, jog kavos aparatas pradeda veikti (ar neveikti) kitaip, nei turėtų. Laikykite tuos ženklus įspėjimu ir imkitės veiksmų anksčiau, nei aparatas galutinai sugedo. Kuo anksčiau atkreipiate dėmesį, tuo remontas paprastesnis.

Netinkamas ar besikeičiantis kavos pylimo greitis

Tos kelios sekundės, kol puodelis pildosi kava yra tarsi vizualus svajonės pildymasis prieš akis. Todėl ko gero lengviausiai pastebima, kuomet pylimosi greitis pasidaro kitoks nei įprastai. Dažniausiai pirmas gedimo ženklas – kava bėga netolygiai, tai greičiau, tai tarsi kas atsipalaiduoja ir vėl pradeda bėgti įprastai.

Tai signalas, jog greičiausiai detalės atsakingos už kavos pylimą yra susidėvėjusios ir jas reikia keisti arba reikia išvalyti tam tikras vietas aparato viduje. Geriau nedelsti ir aparatą parodyti meistrams kuo greičiau.

Nutekantis vanduo ar kava

Jei kada nors pastebėsite, kad iš aparato įvairiose vietose pradėjo tekėti vanduo ar kava, po aparatu pradeda kauptis bala, patartina nuvežti kavos aparatą pas remonto ekspertus.

Bet koks vandens nutekėjimas ne vietoje elektriniame prietaise yra potencialiai pavojingas, kyla didelis elektros trumpo jungimo pavojus, nes vanduo patenka į pažeistus komponentus. Tik technikas galės tinkamai patikrinti aparatą, aptikti pagrindines problemas ir ištaisyti nuotėkio priežastis, kol situacija dar labiau nepablogėjo.

O „pablogėjo“ yra kai veikiant aparatui iš jo matote šviesos „blykstelėjimus“ – tai jau trumpas jungimas ir tuomet aparato jokiais būdais naudoti nebegalima.

Netinkama kavos temperatūra

Kavos skoniui turi įtakos ir jos ruošimo temperatūra, tad ji privalo kasdien būti ideali. Jei kavos aparatas pradėjo gaminti per karštą ar per šaltą kavą, greičiausiai sugedo temperatūros nustatymo jungiklis. Šiuo klausimu vienintelė išeitis – patikėti kavos aparatą meistrams.

Kavos aparatas skleidžia keistą kvapą

Jei kavos aparatas pradeda kvepėti ne kava ir jei tai degėsių kvapas ar tarsi svylančio plastiko kvapas – iš karto išjunkite aparatą ir nedelsiant vežkite pas meistrą. Idėja, jog dar pasidaryti vieną puodelį ir tada vežti tikrai nėra gera.

Jei kvapas labiau primena pūvančius kiaušinius, tuomet greičiausiai aplaidžiai paskutiniu metu valėte kavos aparatą, laikas atidaryti visas dureles, ištraukti visas judančias detales ir viską kruopščiai išvalyti.

Beje, išvalyti reikia ir prieš vežant pas meistrą. Nesvarbu kokia problema, svarbu, kad vežamas aparatas būtų švarus, jame nebūtų kavos tirščių, kavos likučių bei vandens.

Skaitykite instrukciją ir vadovą

Prieš pradedant naudoti kavos ruošimo aparatą, patartina perskaityti instrukciją, ypač atkreipti dėmesį į trikčių šalinimo vadovą, pateiktą kartu su kavos virimo aparatu pateiktame vartotojo vadove. Vadovas bus naudingas atpažįstant kelias dažniausiai pasitaikančias problemas ir priemones, kurių turite imtis, kad jas išspręstumėte savomis jėgomis.

Dažnai problemos būna itin paprastos. Sakykime, reikia išvalyti kavos aparatą, reikia atlikti nukalkinimo procedūrą, vandens filtre buvo oro burbuliukas, neišvalius pieno plakimo dalies „užako“ šlangutės, nepilnai uždarėte aparato dureles ir pan. Jei kavos aparato ekrane pasirodo klaidos pranešimas, o trikčių šalinimo vadove aprašytas toks pranešimas ir yra nurodytas sprendimas – atlikus kas nurodyta, problema greičiausiai bus išspręsta.

Tačiau jei jums kyla kokių nors sunkumų išsprendžiant problemą arba vartotojo vadove nerandate tam tikros problemos, protinga kuo greičiau pasikonsultuoti su patyrusiu remonto paslaugų teikėju, kad kuo greičiau būtų išspręsta problema ir nereikėtų gyventi be rytinės kavos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *