Kokius saulės modulius pasirinkti?

saulės energija
saulės energija

Važiuojant per Lietuvą vis dažniau galime pamatyti namų stogus puošiančias saulės elektrines bei naujai dygstančius saulės parkus. Daugelis žmonių galbūt dar nežino, kad jie gali tapti vienos iš saulės jėgainių parkuose savininkais. Saulės energetikai sparčiai žengiant į priekį, aptarsime, kokios gali būti saulės elektrinės.

Jėgainių pagrindinės dalys yra saulės moduliai, dažnai dar vadinami saulės baterijomis. Moduliai yra monokristaliniai ir polikristaliniai. Abu jie gaminami iš silicio ir atlieka tą pačią funkciją – surenka saulės energiją ir paverčia ją elektra. Vis tik tarp jų yra esminių skirtumų.

Monokristalinės ir polikristalinės saulės baterijos

Monokristalinės saulės baterijos ar moduliai yra pagaminti iš vieno kristalo silicio lydinio, kuris vėliau supjaustomas į plokšteles. Jie turi mažiau defektų, todėl yra efektyvesni, kartu ir brangesni.

Polikristaliniai moduliai pagaminti iš daugelio ištirpdytų silicio fragmentų. Kadangi vienoje celėje yra daug kristalų, jų sandūroje atsiranda daugiau defektų, taip pat pasikeičia jų vidinė struktūra. Todėl polikristaliniai moduliai nėra tokie efektyvūs, tačiau jų privalumas – mažesnė kaina.

Saulės energetikos įmonė „Saulės grąža“ siūlo aukštos kokybės, kelių rūšių modulius.

1.      Monokristaliniai JA Solar Mono Half-cell 60 moduliai. Tai 340 W saulės baterijos, sukurtos naudojant efektyvias PERCIUM celes. Šios technologijos privalumas tas, kad ji geriau sugeria saulės šviesą, todėl yra efektyvesnė.  

2.      Soli Tek Standard M60 – 300-310 W monokristaliniai moduliai. Tai kokybiškas ir geras variantas ieškantiems Lietuvoje pagamintos produkcijos.

3.      LG NeON 2 Black. Tai itin kokybiški, estetiški ir ilgaamžiai saulės moduliai. 340 W saulės baterijos yra visiškai juodos, joms pagaminti buvo atlikta žymiai daugiau tyrimų nei reikalaujama pagal IEC standartus. Dėl savo technologijos šios baterijos sugeria 3 % daugiau saulės šviesos nei įprastai, todėl jos ypač efektyvios. Joms suteikiama 25 metų produkto ir 89,6 % efektyvumo garantija.

Jeigu norite išsirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkančius saulės modulius, kreipkitės į saulesgraza.lt specialistus. Jie atsakys į visus rūpimus klausimus. Su valstybės teikiama parama dabar galima įsirengti saulės elektrinę, kuri atsipirks per 5-7 metus ir 3 kartus sumažins elektros kainą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *