7 patarimai būsimiems ir pradedantiems fotografams

foto

Fotografija šiandien yra tokia populiari ir daugelio pamėgta sritis, kad tarytum kiekvienas save nori vadinti fotografu. Tačiau ar iš tikrųjų fotografuoti yra taip paprasta? Ar tikrai tereikia savo rankose turėti fotoaparatą, ar išmanųjį telefoną? Taigi, tam, kad būtų lengviau tapti geresniais šioje srityje, fotoaparatų priedų parduotuvė pateikia keletą patarimų, kuriuos galėsite pritaikyti praktikoje.

Visuomet būkite pasiruošę

Jei norite pradėti save vadinti puikiais fotografais pirmiausia jūs turite būti visuomet pasiruošę. Akumuliatoriai fotoaparatams, akumuliatorių įkrovikliai, trikojai – visa tai yra tik dalis to, kuo turite būti pasirūpinę iš anksto ir ką visuomet turite turėti su savimi. Visų svarbiausia, kad jūs būtumėte pasiruošę psichologiškai ir išmoktumėte reaguoti žaibiškai – vos tik pamatote nuotraukos vertą akimirką.

Portretams naudokite platesnę apertūrą

Jei fotografuojate žmogų, tuomet turėtumėte apertūrą nustatyti tarp f/2.8 ir f/5.6. Tai padėtų už jūsų fotografuojamo objekto esantį foną paversti išsiliejusiu ir neaiškiu. Tai reiškia, kad tokiu būdu galėsite pašalinti dėmesį blaškantį foną ir pagrindinį nuotraukos objektą paversti dar geriau matomu ir ryškesniu. Jūs visuomet galite eksperimentuoti ir su dar platesne apertūra, tačiau būkite tikri, kad fotografuojamo žmogaus akys visada yra sufokusuotos.

Apkarpykite ir išlyginkite savo nuotraukas

Išlyginti savo daromas nuotraukas jūs turėtumėte fotografavimo proceso metu, tačiau reikia sutikti, kad tai padaryti pavyksta ne visuomet. Todėl labai dažnai tenka sau į pagalbą pasitelkti ir papildomas nuotraukų redagavimo programas.

Jei norite, kad jūsų nuotraukos būtų nepriekaištingos, turite išmokti naudotis ir nuotraukų redagavimo programomis, kurių pagalba prireikus galėtumėte nuotraukas apkarpyti ir jas išlyginti.

Venkite judinti fotoaparatą

Fotoaparato sujudinimas gali visiškai sugadinti visą nuotrauką. Padidinant fotoaparato ISO ir apertūrą galima padidinti ir fotografavimo greitį, tokiu būdu sumažinant išblukusios nuotraukos tikimybę. Tačiau, deja, bet tai ne visuomet gali tapti sprendimu – ypač, jei jūs kartu bandote išsaugoti tam tikrų savo nuotraukoje esančių dalių kokybę. Todėl visų pirma turėtumėte imtis visų pagrindinių priemonių, kurios padėtų sumažinti fotoaparato judėjimą. Visa tai prasideda nuo tinkamo fotoaparato laikymo. Be to, nereikia pamiršti ir trikojo.

Fotografuokite tai, kas jums patinka

Fotografuodami tai, kas jums labiausiai patinka, visą fotografavimo procesą galite paversti dar malonesniu ir smagesniu. Jei jums patinka gamta, žmonės, gyvūnai ar bet kurie kiti dalykai – pradėkite mokytis fotografuoti būtent juos. Visa tai padės išlaikyti jūsų susidomėjimą fotografavimu ir leis lengviau įveikti bet kokius iššūkius ir sunkumus, su kuriais jums teks susidurti mokantis fotografuoti.

Pasinaudokite atspindžiais

Aplink mus yra labai daug įvairių unikalių galimybių, kurių neturėtume praleisti pro savo akis – ypač fotografuodami. Ir vienas iš tokių dalykų yra atspindžiai. Pačius įvairiausius atspindžius jūs galite užfiksuoti tiek lietingomis dienomis, tiek ir ežeruose, balose ar netgi baseinuose. O visų geriausia, kad vanduo nėra vienintelė atspindžių priemonė – nepamirškite ir veidrodžių, didžiulių stiklinių langų ir chromuotų paviršių.

Abi atmerktos akys

Turbūt iki šiol fotografuodavote su viena užmerkta akimi? Tačiau jei jūs fotografuojate portretus, būdami abiem atmerktomis akimis jūs galėsite padaryti geresnes nuotraukas. Įdomu, kaip? Žmogus, kurį fotografuosite, matydamas jūsų akis galės lengviau atrasti „ryšį“ su jumis. Be viso to fotografuojami žmonės gali jaustis pakankamai nejaukiai. O taip pat toks sprendimas padeda lengviau fotografuoti sporto renginius, gyvūnus ar kitus veiksme esančius objektus, kadangi žvelgiant abiem akimis jūs galite paprasčiau numatyti, kada į kadrą pateks jūsų norimas užfiksuoti objektas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *