Kokios vonios norėtumėte?

voniosVonios kambarys – svarbi mūsų gyvenimo dalis, be vonios neįsivaizduojame savo kasdienybės. Parduotuvėse vonių pasiūla didžiulė, tad išsirinkti tinkamą, gražią ir praktišką  – išties sudėtinga užduotis. Kokios vonios populiariausios?

Plieninės arba metalinės vonios yra gaminamos iš supresuotų įvairaus storio plieninių lakštų, kurie dar padengiami emaliu. Todėl vonių sienelės yra atsparios įvairiems smūgiams, mažiau braižosi, paviršius yra glotnus ir malonus liesti, svarbiausia, kad tokios vonios greitai įšyla. Šios vonios yra lengvos, jas paprasta montuoti, be to jos būna nebrangios. Tačiau tokios vonios turi nemažai trūkumų, o vanduo į jas bėga labai garsiai.

Akrilinės vonios yra brangesnės už plienines, tačiau jos yra pačios populiariausios. Akrilas – tai šiuolaikinė, lengva ir lanksti medžiaga, todėl akrilinės vonios gali būti įvairių dydžių ir formų: apvalios, pusapvalės, pailgos, ovalinės ar stačiakampės Tad jas lengva pritaikyti bet kokiam vonios kambariui, o vonios spalvą galima pasirinkti iš 200 atspalvių. Jų paviršius gali būti blizgus, matinis arba perlamutrinis, jis nerūdija ir lengvai valomas. Subraižius tokios vonios paviršių, jį galima atnaujinti namų sąlygomis, tereikia šlifavimo popieriaus ir poliravimo priemonių. Į šias vonias galima montuoti hidromasažines sistemas.

Ypač tvirtos ir sunkesnės už plienines yra ketaus vonios. Mums jos puikiai žinomos iš senesnių daugiabučių vonios kambarių. Pagrindinis jų privalumas tas, kad vanduo jose atšąla daug lėčiau. Taip yra dėl storesnių ir šilumai nelaidžių sienelių. Taip pat jų puiki garso izoliacija, o danga atspari įbrėžimams ir visokiems kitokiems pakenkimams. Tokios vonios gali būti gaminamos ir hidromasažinės ar su neslidžiu dugnu. Tačiau jos labai sunkios, dėl to jas sudėtinga įrengti.

Akmens masės vonios primena antikines romėnų vonias. Šios vonios labai patvarios ir kokybiškos, todėl yra ilgaamžės. Storas akmens masės sluoksnis yra atsparus subraižymams. O subraižius tokią vonią, ją nesunku restauruoti, jos paviršius paprasčiausiai nušlifuojamas. Didžiausias tokių vonių privalumas yra puiki karščio izoliacija. Vanduo ypač ilgai išlieka karštas. Be to, kūnui malonus natūralus vonios paviršius.

Kad ir kokią vonią beišsirinktumėte, būtina ją tinkamai prižiūrėti, kasdienei priežiūrai naudoti kempinėlę ar skudurėlį ir po kiekvieno panaudojimo sausai iššluostyti. Vonios paviršių būtina saugoti nuo greitai sukietėjančių medžiagų, tokių kaip plaukų ar nagų lakas, klijai ir pan. Taip pat vengti vonios paviršių braižančių valymo miltelių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *