Kokios priežiūros reikalauja husqvarna grandinės?

Vienas iš pagrindinių aspektų, kuris bus svarbus norint dirbti efektyviai ir prailginti šios detalės tarnavimo laiką, yra galandimas. Tokiu atveju ši dalis išlaikoma pakankamai aštri, kas leidžia efektyviai pjauti medieną. Kadangi kitu atveju tam pačiam darbui atlikti prireiks ne tik daugiau energijos, bet ir didesnio kiekio degalų. Be to, smarkiai susidėvėjusi dalis gali būt sunkiai pagalandama, todėl tą reikėtų daryti periodiškai. Tuo labiau, kad tai tikrai nėra sunkus darbas, kurį gali atlikti praktiškai kiekvienas. Tiesa, tam prireiks keleto specialių įrankių, tačiau tokie galąstuvai nėra brangūs ir juos galima rasti daugelyje parduotuvių. Taip pat nereikėtų pamiršti ir pasirūpinti tinkamu šios dalies įtempimu.

Kaip dažniai reikėtų galąsti?

Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra, kadangi tai labai priklauso ir nuo to, kaip intensyviai naudojamas pjūklas. Tačiau, jeigu pjovimo metu husqvarna grandinės prisiliečia prie akmens, metalo ar bet kokio kito daikto, tuomet praktiškai iškart galima ją pagaląsti. Kadangi kitu atveju ženkliai sumažės darbo efektyvumas. Tačiau net ir pjaunant vien tik medieną per kažkurį laiką ši dalis praranda aštrumą. Todėl galima galąsti praktiškai kiekvieną kartą, kai tenka papildyti pjūklą degalais, ypač, jeigu jis naudojamas intensyviai. Kadangi per dažnai paprasčiausiai nebus ir geriau jau tą daryti pastoviai, negu retkarčiais. Nes tuomet šis darbas bus žymiai sudėtingesnis.

Kaip greitai susidėvi ši dalis?

Būtent husqvarna grandinės yra vienos iš dažniausiai keičiamų detalių šiame įrenginyje. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad jos nėra patikimos ar kokybiškos, kadangi joms tenka didžiulis krūvis. Aišku, net ir aštrumą praradusi dalis neturėtų būti iškart keičiama kita, kadangi praktiškai visuomet ją galima pagaląsti ir sėkmingai naudoti toliau. Tačiau toks variantas yra ribotas, todėl sudilus ilgiausiam dančiui iki 4 milimetrų arba dar mažiau, reikėtų rimtai pamąstyti apie naują detalę. Kadangi ji jau nebus tokia efektyvi ir darbai su ja vyks lėčiau bei pareikalaus daugiau degalų sąnaudų bei pačiam pjūklui teks didesnis krūvis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *