Kaip tinkamai pasirūpinti savo namų vamzdynu?

Norint teisingai sumontuoti vamzdžius, reikia naudoti specialias tvirtinimo detales. Jie gaminami  išorinių sistemų montavimui. Tvirtinimo detalių serija traukia akį dėl savo plačios įvairovės, todėl svarbu suprasti, kokios parinkties reikia konkrečioje situacijoje. Tarkim trosas internetu negali būti naudojamas visais atvejais, dėl to verta pasirinkti, kuomet jį naudoti.

Populiariausias šiandien yra vamzdžio tvirtinimui naudojamas kronšteinas, kurį laikantis šios technikos galima pasiekti patikimą užraktą. Kronšteino atramos naudojamos aukštos kokybės konstrukcijų komponentams montuoti ant sienų, grindų ir lubų. Skliausteliuose naudojami patikimam įvairių skersmenų vamzdynų tvirtinimui. Dažnai jie naudojami gamybai, kai seminaruose būtina montuoti vandens arba oro tiekimo sistemas. Nagrinėjamų tvirtinimo detalių savybės yra labai geros, tačiau tai nėra nepriklausomas elementas. Be to, naudojami spaustuvai, įvairios atramos ir pakabos. Vienas iš pagrindinių vamzdžių spynų privalumų yra jų diegimo paprastumas. Procedūra nereikalauja specialių įgūdžių, su juo užsiima asmeniu. Plius yra didelis stiprumo laipsnis, kuris leidžia produktui neprarandant pradinių savybių atlaikyti įspūdingus krovinius.

Daugeliu atvejų vamzdžių jungtys (skliausteliuose, strypai, spaustukai) yra naudojamos funkciniams sistemos elementams sujungti su vertikalios arba horizontalios laikiklio paviršiumi.

Pagrindinis tikslas – sumažinti dujotiekio poslinkio riziką eksploatacijos metu

Spaustuvas yra žiedas arba laikiklis, dengiantis vamzdį. Jo skersmuo gali svyruoti nuo 14 iki 540 mm. Sujungimo mechanizmo buvimas užtikrina tvirtą jungtį tarp spaustuko ir metalo. Iš plokštės išorės yra elementas, kuris užtikrina jungtį su plokštuma – jungiamoji veržlė, prie kurios galima prisukti kaištį arba plastikinį kaištį su savisriegiu. Be to, spaustukai dažniausiai parduodami su elastinėmis poveržlėmis. Spaustuvas gali nustatyti vamzdyną (kietą) arba judėti. Su standžiu ryšiu elementas negali judėti nuo fiksavimo taško. Skliausteliuose yra tvirtai priveržti varžtais ir pritvirtinami prie sienos (grindų, lubų). Šis fiksavimas naudojamas lenkimo, nuotekų sistemų šakų ir šalto vandens tiekimo vietoje. Artėję tvirtinimo detalės, galinčios atlaikyti maksimalias apkrovas ir užtikrinti statinius vamzdžius. Plaukiojantis (kilnojamojo) fiksavimas naudojamas šildymui ir karšto vandens vamzdynams, kurie gali būti veikiami aukštai temperatūrai. Jų funkcija yra periodinė elementų išplėtimas / susiaurėjimas. Plaukiojančių fiksavimo gnybtai netrukdo šiam procesui, užtikrinant mažo išilginio vamzdžių perėjimą. Šiuo atveju skersinis nukrypimas nuo ašies yra neįmanomas.

Vamzdžio pritvirtinimas prie sienos, grindys ar lubos turi būti atliekamos atsižvelgiant į medžiagos temperatūros išplėtimą

Karšto vandens vamzdžiams arba šildymui, papildomi vamzdžių tvirtinimo mazgai. Būtina kuo labiau sumažinti vamzdžio lenkimus tiesioginiu ir ūminiais kampais, kad būtų išvengta užsikimšimo. Vamzdžiai į lubų yra pritvirtintos su inkarų varžtais pagalba. Galima saugiai pritvirtinti vamzdį nuo metalo plastiko naudojant specialius skliaustelius. Skirtingai nuo klipų, skliaustų viršuje yra specialių klų, kurie neleidžia vamzdžiui pereiti. Tai svarbu diegiant vertikalius ryšius. Plastikinių nuotekų vamzdžių tvirtinimas pagal išorinį metodą atliekamas naudojant metalinius spaustukus. Plastikinis laikiklis taip pat gali būti naudojamas tvirtinimo vamzdžiams su specialiu užsegimu. Jie turi būti netoli nuotekų dalių jungčių, kad padidintų standumą. Kitas reikiamas statybos detales rasite čia: https://torx.lt/kategorija/tvirtinimo-detales/savisriegiai/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *