Kokį butą rinktis: senos ar naujos statybos name?

Dažnai žmonės, planuojantys įsigyti butą, rimtai svarsto, ką pasirinkti: butą senos ar naujos statybos name. Pagrindinis ir ryškiausias pirkėjui matomas skirtumas yra kaina. Sutiksime, jog statybos darbai prieš 30 metų ir dabar akivaizdžiai skiriasi: anksčiau statytojams ir statiniams buvo keliama mažiau reikalavimų, naudojamos senos medžiagos. Būtent dėl šios priežasties kaina neturėtų būti vienintelis aspektas, apie kurį galvodami rinksitės įsigyti butą naujos ar senos statybos name. Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindinius rodiklius, į ką reikėtų atsižvelgti priimant svarbų sprendimą.

Būsto būklė

Įsigydami naują butą, jį galėsite įsirengti visiškai pagal savo skonį ir norus: vonios plyteles, grindis, virtuvės baldų komplektą, sienų dažus. Suprantama, jog ir sename bute viską galima pakeisti, tačiau tai kainuos daugiau: per tą laiką, kol butas bus remontuojamas, jums reikės gyventi kitur, reikės atsikratyti senais baldais ir kitomis statybinėmis atliekomis. Tokiu atveju, jei interjeras jums nėra svarbus, senas butas yra patogus pasirinkimas norint įsikelti gyventi iš karto, nes jame jau bus įrengti svarbiausi buto kambariai – vonia ir virtuvė.

Statybos darbai ir jų kokybė

Jei įsigyjate butą naujos statybos name, jums galios statybos garantija, kurios galiojimo laiką ir sąlygas būtina išsiaiškinti. Tikėtina, jog senos statybos name visi defektai ir trūkumai jau bus išryškėję, todėl aktualu yra išsiaiškinti, ar kas nors jau sprendė šias problemas. Rekomenduojama paprašyti visos informacijos apie stogo būklę, taip pat patikrinkite išorines duris ir langus – ar jie sandarūs, lengvai atsidaro.

Vieta automobiliui

Automobilis – svarbus daiktas kiekvienoje šeimoje. Todėl pirkdami butą naujame name, svarbu pasidomėti, kokios yra mašinos statymo sąlygos, ar reikės atskirai mokėti už stovėjimo vietą. Dažniausiai naujos statybos namuose yra įrengtos aikštelės, kurios saugomos bendrijos. Pirkdami senos statybos name – automobilį teks palikti gatvėje arba išsipirkti vietą mokamoje saugomoje stovėjimo aikštelėje.

Kasmėnesinės išlaidos

Naujos statybos namų privalumas – mažesni mokesčiai už komunalines paslaugas. Taip yra dėl energiją taupančių statybos technologijų. Senos statybos name einamųjų išlaidų dydis priklausys nuo jo būklės ir šildymo tipo ir, dažniausiai, yra didesnės.

Suprantama, jog įsigyti butą – svarbus ir atsakingas sprendimas, kurį norisi priimti viską gerai apgalvojus. Įvertinus anksčiau išvardintus aspektus, nepamirškite nuoširdžiai sau atsakyti, ar norite tame bute gyventi. Šis aspektas dažnai pamirštamas, bet yra be galo svarbus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *