Kodėl pelėsių naikinimui turėtumėte kviestis profesionalus

Daugelyje namų pelėsis gali nepastebimai augti, dažnai pasislėpęs sienų viduje, už plytelių, po pakabinamomis lubomis ir kitose nematomose vietose. Ir nors greičiausiai pelėsis nepavirs mistiniu žvėriu, kuris sunaikins jūsų namus ir jūsų gyvenimą, pelėsis vis tiek kelia didelę riziką jūsų sveikatai ir iš tiesų yra daugeliu atžvilgių kenksmingas. Dažnai pirmuosius pelėsio ženklus sunku aptikti, o grybelis netrunka išplisti dideliame plote bei pridaryti žalos. Svarbu žinoti, kaip atpažinti pirmuosius pelėsio požymius, ir imtis tinkamų atsargumo priemonių bei neatsisakyti profesionalios pelėsio naikinimo paslaugos, kad būtų išvengta didesnės žalos.

Kas yra pelėsis?

Pagal apibrėžimą, pelėsis– tai siūliniai grybai, turintys vienintelį siūlą − hifą. Tai daugialąsčiai mikroorganizmai arba apie 10 µm diametro atskiros ląstelės. Pelėsis sukelia biologinį įvairių medžiagų skaidymą, dėl kurio sugenda maistas ir pakenkiama patalpoms. Ne paslaptis, kad pelėsis klesti drėgnoje aplinkoje, o jei jūsų namuose yra nedidelių nuotėkių ar vietų, kuriose yra didesnė drėgmė, gali greitai išsivystyti pelėsis. Pelėsis greitai ir lengvai plinta, nes jo sporos yra labai lengvos, jas lengvai perneša oro srautas. Taip pelėsis gali užteršti labai didelius plotus ir dažnai paveikti net baldus ir drabužius.

Kodėl turėtumėte kuo greičiau atsikratyti pelėsių?

Niekas nenorėtų gyventi pelėsio draugijoje, tačiau yra dvi pagrindinės priežastys jį nedelsiant pašalinti.

Pelėsis  naikina turtą

Pelėsių sporos plinta per greitai ir per lengvai. Jei drėgmės šaltinis nebus pašalintas nedelsiant, pelėsis greitai suklestės ir niokos jūsų gyvenamąją erdvę. Nematomos ore esančios sporos yra nešamos oro srove ir jos gali turėti įtakos statybinėms medžiagoms bei jūsų asmeniniam turtui. Nepastebėsite, kol visi tavo namai bus užteršti, o žala kasdien darysis vis stipresnė. Todėl pelėsių šalinimas bus varginantis ir sunkus procesas, kuris gali būti labai brangus, nes norint pakeisti visas sugadintas medžiagas ir atkurti geras gyvenimo sąlygas jūsų namuose reikės atlikti pilną ir brangų remontą.

Pelėsis sukelia alergiją

Pelėsio sukeliami simptomai yra kosulys ir apsunkęs kvėpavimas. Su pelėsiu susijusios alergijos ir sveikatos problemos yra labai dažnos.

Pelėsio poveikio simptomai gali būti patys įvairiausi,  nuo akių niežėjimo ir kraujavimo iš nosies iki stipraus kosulio bei varginančio kvėpavimo. Net lėtinis nuovargis, galvos skausmas ir atminties problemos gali būti siejamos su pelėsių augimu namuose. Ir nors ne visi jautrūs mikrobams, jie ypač kenksmingi žmonėms, kenčiantiems nuo plaučių ligų ir astmos. Nereikia nuvertinti pelėsio keliamos rizikos sveikatai – gali atsirasti netikėtų sveikatos problemų arba sustiprėti esamos, nebent bus imtasi tinkamų priemonių pelėsiui atsikratyti, kai tik paaiškės jo buvimas.

Kviesti profesionalus ar tvarkytis patiems?

„Pasidaryk pats“ pelėsių šalinimo metodai pasirodė esą veiksmingi tik tada, kai atpažįstate pirmuosius pelėsio augimo požymius ir pavyksta užkirsti kelią jo vystymuisi. Pelėsiams naikinti naudokite tik registruotus fungicidus ir būtinai pašalinkite drėgmės šaltinį, kuris visų pirma leido pelėsiui susidaryti. Tačiau atminkite, kad „pasidaryk pats“ pelėsių šalinimas dažnai yra neišsamus ir suteikia tik laikiną problemos sprendimą.

Jei pelėsiai dengia tik nedidelį plotą su lengvai valomu paviršiumi ir jūs neturite sveikatos problemų arba užterštas medžiagas galima lengvai pakeisti, galite įsigyti kokybiškų pelėsių šalinimo produktų ir atlikti valymo darbus. Nepamirškite dėvėti asmeninių apsaugos priemonių (pirštinių, akinių ir kvėpavimo kaukės) ir pažeistose patalpose pastatyti oro sausintuvus. Yra didelė tikimybė,kad nugalėsite pelėsius.

Tačiau visais kitais atvejais nedvejodami paskambinkite pelėsių šalinimo paslaugas teikiančioms įmonėms – jus džiugins jų kompetentingas požiūris, efektyvumas ir greitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *