Kodėl nuotekų valymas yra mūsų atsakomybė?

Visi drauge turime mylėti gamtą ir ją saugoti. Dėl to yra labai svarbu valyti nuotekas. Gerai, jei naudojatės centralizuota kanalizacijos sistema, tačiau tiems, kurie jas tvarko individualiai, tenka nepamiršti, kad nuotekų valymas yra Jūsų pačių atsakomybė ir tai turite daryti kruopščiai bei atsakingai. Nuo to priklausys, kokioje Žemėje visi gyvensime artimiausiu metu ir kokią ją paliksime savo vaikams bei anūkams. Nuotekų valymas stipriai įtakoja mus supančią aplinką. Tiek netinkamai tvarkomos nuotekos, tiek ir į kanalizaciją metamos atliekos (pvz.: kai kas tiesiog įpratę į klozetą mesti įvairias atliekas, pavyzdžiui, tualetinį popierių, kačių kraiką ir pan. – visgi tai daryti tikrai nėra rekomenduojama) gali padaryti daug žalos. Atsiminkite ir mokykite vaikus bei visus to nesuprantančius, jog nuotekas valyti yra būtina, nes jose gausu aplinkai kenksmingų junginių.

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad nieko tokio, jei išskalbtų drabužių vanduo nutekės į netoliese esantį upelį ar plausime indus ir visos paplavos susigers į gruntą. Žinokite, kad kiekvieną dieną į centralizuotas valyklas patenka daugybė nuotekų, kurios yra bendrai išvalomos ir išleidžiamos į upes. Buitinėse nuotekose yra gausu azoto ir fosforo junginių, kurios sukelia eutrofikacija. Tai – vieni kenksmingiausių junginių mus supančiai aplinkai.

Visos nuotekos anksčiau ar vėliau patenka į upes, o po to jų kelionė tęsiasi į požeminį vandenį. Atminkite, jog mums visiems tiekiamas vanduo yra požeminis. Tad Jūs tik įsivaizduokite, jeigu nuotekos nebūtų valomos, jos akimirksniu patektų į upes, o tuomet jau jų kelionė – tiesiai į požeminius vandenis. Jei norite to išvengti ir pasirūpinti švaria aplinga, kreipkitės į Dagnis. Šį įmonė puikiai žino, kas yra atsakingas nuotekų valymas. Jie šiais darbais užsiima ne vienerius metus, tad turi sukaupę nemažą patirtį ir gali rasti individualų nuotekų valymo sprendimą Jūsų namų ūkiui. Nuotekų valymo įrenginiai šiais laikais tikrai nėra naujiena ir jais naudojasi nemaža dalis individualių namų savininkų. Svarbu, kad nuotekų valymui būtų naudojama sertifikuota įranga, kuri užtikrintų aukštus nuotekų išvalymo rodiklius ir leistų pasirūpinti švaresne aplinka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *