Kaip išsirinkti namui tinkamą stogą?

Kiekvienas, kuris gyvena name, nori, kad jis būtų kokybiškas, o pirmiausia kokybė prasideda nuo tinkamų statybinių medžiagų pasirinkimo ir kokybiško stogo.Stogas yra svarbiausias namo elementas. Pasirinkę netinkamą stogą patirsite didžiulių finansinių nuostolių. Stogai reikalauja tiek pat priežiūros, kaip ir bet kuris kitas namo elementas, o geriausia pirkti patvariausius ir geriausius, kad laikui bėgant jie netikėtai nesuges. Jei sugenda namo stogas, tada prasideda problemos, nes reikia profesionalios pagalbos.

Netinkamas stogas gali pridaryti daug žalos 

Stogas visuomet turi būti kokybiškas, nes jis saugo nuo lietaus ir šalto vėjo. Netinkamas stogas gali pridaryti daug žalos Jūsų namui, todėl jį reikia rinktis itin atsakingai. Norint pasirinkti tinkamą stogą savo namui, reikia žinoti: koks yra stogo nuolydis, namo tipas (mūrinis, karkasinis, skydinis, rąstinis), taip pat svarbi namo vieta, koks yra savininko biudžetas. Kitas klausimas, kurį būtina aptarti – galimi stogo variantai, kadangi reikia pasirinkti, kokį stogą turės jūsų namas. Galimi variantai yra plieniniai stogai, šiferiniai stogai, moliniai stogai arba betoniniai stogai ir kt. Matyti, kad stogų pasirinkimas yra labai didelis, o jums tinkančio stogo pasirinkimą lemia daugybė faktorių. Dažnai prieš renkantis stogo dangą jau žinoma namo konstrukcinė medžiaga, jo vieta, apytikslis stogo nuolydis. Dažnai statomų namų savininkai nėra tikri dėl biudžeto stogui, tačiau ekspertai visada gali padėti ir patarti.

Galima rinktis iš šių statomų namų tipų:

  • Plytų namas. Plytiniams namams galima rinktis stogą pagal savo nuožiūrą, pagal bendrą namo išvaizdą. Tiesiog atsižvelkite į stogo nuolydį ir kitus veiksnius, kurie gali turėti įtakos jūsų namo stogui. Kadangi namo sienos tvirtos, jos atlaiko sunkų ir lengvą stogą.
  • Karkasiniai arba skydiniai namai. Karkasiniams ir perdangos namams nerekomenduojama sunkios stogo dangos: molinės arba betoninės čerpės ir šiferis. Šio namo stogo svoris apie 50 kg/m2. Pabandykite įsivaizduoti, kad jūsų 100 kvadratinių metrų stogas svers 5000 kg. Nors modernus, kokybiškas karkasinis ir skydinis namas bus tvirtas, geriau nenusileisti ir rinktis plieninį (4 kg/m2) arba šiferinį stogą (17 kg/m2). Juk su labai gražiu profiliu jūsų pasirinktas stogas papuoš namus. Yra teorijų, kad karkasiniams namams tiesiog reikia sunkaus stogo, kad geriau suspaustų namo konstrukciją, o tai visiškai nelogiška.
  • Medinis namas. Medis yra kokybiška medžiaga, tačiau renkantis stogą, geriau medžio atsisakyti ir pasirinkti čerpes arba šiferį, kurie suteiks namui subtilumo.

Išsirinkite geriausią variantą savo namui ir džiaukitės ilgalaikiu stogu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *