Kaip atliekamas nekilnojamo turto vertinimas?

Nekilnojamo turto (NT) vertinimas yra svarbus įvairiais skirtingais gyvenimo atvejais. Labai svarbu, kad nekilnojamo turto vertinimas būtų atliekamas profesionaliai ir patikimai. Deja, ne visuomet užsakant vertinimą, jo rezultatas atitinka lūkesčius. Todėl jeigu pirmą kartą susidūrėte su šia paslauga, verta iš anksto pasidomėti, kaip atliekamas vertinimas, kiek tokia paslauga gali kainuoti bei kaip pasiruošti vertinimui, kad jo rezultatas Jus tenkintų.

Kada reikalingas NT vertinimas?

Dažniausiai NT vertinimas reikalingas turtą perkant ar parduodant. Jeigu norite parduoti nekilnojamą turtą ir nežinote, kokia turėtų būti jo kaina, naudinga pasitelkti vertinimo paslaugas. Vertinimus atliekančios agentūros specialistai atvyks į objektą ir atliks jo vertinimą. Pagal visus duomenis paskaičiuos rinkos  kainą ir ją pagrįs. Tuomet galėsite žinoti, kokios sumos vertas turtas ir už kiek jį galima parduoti.

Taip pat turto vertinimas atliekamas ir perkant turtą. Pavyzdžiui, kai norima sužinoti, ar pardavėjo prašoma suma yra racionali ir pagrįsta. Be to, turto vertinimas yra svarbi ir būtina sandorio dalis, jeigu ketinate įsigyti būstą su paskola. Tuomet būsto kainos pagrindimui visuomet reikalinga pateikti akredituoto vertintojo vertinimą.

Kokie dokumentai reikalingi vertinimui?

Tam, kad nekilnojamo turto vertinimas būtų atliktas kuo įmanoma tiksliau, vertintojui reikia pateikti visus su turtu susijusius dokumentus. Tai reiškia, kad reikalingi visi statybos leidimai ir statybos baigimo deklaracijos. Taip pat turimi brėžiniai ir planai, kuriuose būtų užfiksuotas pastato išplanavimas. Papildomai vertintojas gali paprašyti įvairių kitų dokumentų,  tokių kaip geodeziniai matavimai, įrangos sertifikatai ir  pan. Visi šie dokumentai leidžia apskaičiuoti turto vertę, o tada vertintojas ją lygina su panašiais objektais netoliese ir pagal tai nustato galutinę sumą. Visą vertinimo analizę vertintojas užsakovui pateikia parengęs išsamią ataskaitą.

Kiek užtrunka vertinimas?

Nekilnojamo turto vertinimas gali užtrukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Tai priklauso nuo to, kaip greitai vertinimui atvyks ekspertas. Pavyzdžiui, jeigu šiandien užsakote vertinimo paslaugą, o vertintojas atvyks į objektą kelių dienų bėgyje, galite tikėtis, kad vertinimo ataskaitos parengimas užtruks  dar kelias dienas. Tačiau jeigu vertintojas užimtas, vertinimo atlikimas  gali  užtrukti.

Kiek kainuoja NT vertinimas?

Dažniausiai vertinimo kaina priklauso nuo to, kokia yra vertinamo objekto vertė. Tačiau yra taikomi ir tam  tikri fiksuoti įkainiai. Pavyzdžiui, būsto vertinimas gali kainuoti nuo keliasdešimties iki kelių šimtų eurų. Viena mokesčio dalis mokama kaip avansas, o likusi dalis apmokama tuo atveju, jeigu vertintojo apskaičiuota suma yra priimtina klientui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *