Statybinių atliekų išvežimas Vilniuje: kaip tuo pasirūpinti?

Turbūt kiekvienuose namuose kyla šis klausimas, kai po remonto ar namų atnaujinimo darbų lieka kalnas statybinių atliekų ir nėra, kaip jomis atsikratyti. Statybinių atliekų išvežimas Vilniuje gali būti tikras galvos skausmas, jeigu nežinote, kaip tinkamai tuo pasirūpinti negaištant daug laiko.

Ar galima atliekas palikti prie konteinerio?

Dalis gyventojų taip ir daro. Nesusimąstydami sukrauna statybines atliekas į maišus ir palieka prie buitinėms atliekoms skirtų konteinerių kieme. Tačiau  tai nėra tinkamas sprendimas, nes šie konteineriai netinkami tokioms atliekoms. Negana to, piktybiškai paliekant statybines atliekas prie konteinerio, galima susilaukti baudos. Dėl tokių ir panašių priežasčių ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose prie konteinerių vis dažniau statomos stebėjimo kameros. Tad geriau nerizikuoti ir paieškoti legalaus būdo.

Kaip pasirūpinti atliekomis patiems?

Vienas tokių – patiems pasirūpinti statybinių atliekų išvežimu. Tai reiškia, kad reikėtų atliekas patiems nugabenti į joms skirtas negabaritinių atliekų aikšteles. Jos veikia pagal tam tikrą grafiką ir savivaldybės gyventojai turi teisę kartą į metus iki tam tikro atliekų kiekį aikštelėje priduoti nemokamai arba už simbolinį mokestį.

Tačiau tai nėra labai paprasta. Ne kiekvienas gyventojas turi galimybę pats nuvežti atliekas, ypač jeigu jų daug, Tokiu atveju reikia specialios transporto priemonės. Be to, aikštelės dirba tik darbo valandomis, todėl tai patogu ne visiems gyventojams.

Kas gali išvežti statybines medžiagas?

Jeigu norite, kad statybinių atliekų išvežimas Vilniuje būtų atliktas greitai ir kokybiškai, geriausias sprendimas yra ieškoti tokią paslaugą teikiančios bendrovės. Vilniuje tokių įmonių yra pakankamai daug. Galite išsirinkti Jums labiausiai tinkantį pasiūlymą ir nesumokėjus didelės sumos pinigų atsikratyti statybinėmis atliekomis.

Ieškoti galima pradėti internete, įrašius į paieškų laukelį „Statybinių atliekų išvežimas Vilniuje“. Paieškų rezultatai sugeneruos Jums daug bendrovių, kurios siūlo šią paslaugą. Peržiūrėkite bent kelis pasiūlymus, kad galėtumėte išsirinkti Jums tinkamą. Pavyzdžiui, jeigu turite specifinių atliekų, tokių kaip asbestas, reikėtų pasidomėti, ar įmonė tikrai išveža ir tokias atliekas.

Be to, labai svarbu rinktis ne tik pigiai paslaugas teikiantį, bet ir kokybišką paslaugų teikėją. Pasitaiko atvejų, kai šiukšles išvežti atvykę verslininkai, jų neveža į specialias aikšteles, o tiesiog išmeta miške. Kad taip nenutiktų, pasidomėkite, kokie vežėjai yra patikimi, kad netektų nusivilti ir nereikėtų mokėti baudų už teršiamą aplinką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *