Lietuvoje populiarėja geokupolų statyba

Geokupolai – tai tobuliausios architektūrinės formos statiniai, kurie pastaruoju metu Lietuvoje tampa vis populiaresni. Tai sferos formos statiniai, kurie statomi norint patalpai suteikti didžiausią dienos šviesos kiekį. Medžiagas ir gamtą saugančių geokupolų statyba Lietuvoje vis plačiau pritaikoma tiek privačiuose, tiek viešuose projektuose.

Geokupolai prieš daugiau kaip pusę amžiaus atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose. Geokupolai sukurti atkartojant gamtą. Būtent tokios formos yra ląstelė. Tai viena stipriausių formų, kokią galima sukurti projektuojant. Be to, geokupolai padeda saugoti gamtą, suteikia efektyvią garso izoliaciją, išlaiko šilumą ir vandenį. Todėl geokupolų projektavimas ir statyba gali būti pritaikoma patiems įvairiausiems sprendimams.

Oranžerijai ar daržui

Vis dažniau geokupolų statyba užsakoma tuomet, kai žmonės savo kieme nori turėti modernią ir jaukią vietą augalų auginimui. Pavyzdžiui, geokupolai vis dažniau statomi vietoj šiltnamių. Tai labai geras sprendimas, kadangi jokia kita konstrukcija nesuteikia tiek daug dienos šviesos, kiek geokupolas. Taip pat jis efektyviai laiko šilumą savo viduje. O esant aukštai temperatūrai, vėdinimas veikia automatizuotai. Be to, augalų priežiūrai gali būti įrengiama speciali laistymo sistema, kad augalai būtų laistomi iš viršaus.

Prekybai ir renginiams

Labai dažnai geokupolus galima pamatyti viskant įvairiems viešiems renginiams, parodoms, mugėms. Daugybė prekybininkų nuomoja geokupolus šioms reikmėms. Tai puikus sprendimas, kadangi geokupolas yra permatomas, taigi, klientai iš lauko gali pamatyti, kad viduje prekiaujama ir užeiti. Šie statiniai labai dažnai naudojami šaltuoju metų sezonu,  kai prekybininkams reikalinga ne tik laikina prekyvietė, bet ir šiluma. Geokupolai gali būti suprojektuoti ir įrengti su papildoma šildymo sistema, todėl čia saugu ir jauku ne tik prekybininkams, bet ir klientams.

Be to, geokupolai dėl savo išskirtinės formos yra labai gerai izoliuojantys nuo išorės triukšmo. O tai labai apsitarnauja ne tik tuomet, kai vykdoma prekyba, bet ir norint po geokupolu surengti renginį. Pavyzdžiui, parodą. Geokupolai taip pat dėl šios priežasties pasirenkami tuomet, kai miestuose organizuojamos mugės. Skirtingi paslaugų ir prekių pardavėjai įsitaiso atskiruose kupoluose ir taip apsaugo klientus nuo šalia esančių prekybos vietų skleidžiamų garsų.

 

Laisvalaikiui ir poilsiui

Geokupolų statyba labai vertinama todėl, kad geokupolas sukuria jaukią ir šiltą atmosferą. Prie to prisideda tiek pati kupolo forma, tiek didelis dienos šviesos kiekis. Todėl labai dažnai geokupolai naudojami laisvalaikio erdvėms įrengti. Pavyzdžiui, po geokupolais kuriamos vaikų žaidimų aikštelės, taip pat dažnai įrengiamos pavėsinės, pirtys, baseinai ar sporto salės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *