Ar verta turėti EV įkrovimo stotelę namuose?

Jei turite ar planuojate artimiausiu metu įsigyti elektromobilį, tuomet tikriausiai pagalvojote ir apie įkrovimo stotelę namuose. Įkrovimo stotelės yra neatsiejama elektromobilių vairuotojų gyvenimo dalis, tad klausimas ar verta turėti įkrovimo stotelę namuose yra labai natūralus.

Kur galima įkrauti elektromobilį?

Turint elektromobilį, retkarčiais reikia pagalvoti ir apie tai kaip ir kur jį įkrauti. Štai keletas labiausiai tikėtinų variantų.

Elektromobilio įkrovimas darbo vietoje. Darbdaviai suinteresuoti pritraukti motyvuotus ir šiuolaikiškus darbuotojus, todėl investuoja į įkrovimo stotelių įrengimą. Tai leidžia darbuotojams įkrauti elektromobilį būnant darbo vietoje. Tokiu būdu įkrovimas elektromobilio tol ko dirbate iš ties sutaupo laiko ir yra patogus.

Elektromobilio įkrovimas prie prekybos centrų. Visiem reikia valgyti, reikia įvairių buities prekių, tad ėjimas į parduotuvę yra neišvengiamas. Daugelis prekybos centrų turi elektromobilių įkrovimo vietas parkavimo aikštelėse, kur galima tam tikrą laiką (20-30 min) įkrauti elektromobilį nemokamai.  Tiek laiko dažniausiai pakanka apsipirkti, o elektromobilis pasipildo energija.

Viešos įkrovimo stotelės. Šios praverčia keliaujant, kuomet reikia įkrauti automobilį kelyje. Viešųjų įkrovimo stotelių esama įvairiose miesto vietose, greitkeliuose, jos įrengtos (nebūtinai viešos, gali būti ir privačios) prie pakelės gavinių, netgi degalinių.

Namuose. Nors elektromobiliai vis dar komplektuojami su specialiu laidu skirtu įkrauti nuo paprastos namų rozetės, tačiau to daryti nerekomenduojama, tai avarinis variantas. Norint įkrauti namuose saugiai ir greitai reikia įsirengti įkrovimo stotelę. Be įkrovimo stotelės namuose, teks naudotis kitomis išvardintomis įkrovimo vietomis. Tik klausimas ar jums to reikia?

Kodėl jums reikia įkrovimo stotelės namuose?

Kur praleidžiate daugiausia laiko? Garantuotai namuose. Namai yra tas taškas, į kurį sugrįžtate. Tad visada patogiausia naudotis elektromobilio įkrovimu ten, kur sugrįžtate nakvoti.

Pavyzdžiui, grįžtate po ilgos savaitgalio kelionės, akumuliatorius jau ant ribos – jei neturite įkrovimo stotelės namuose ir abejojate, jog ryte užteks energijos nuvykti iki darbo, teks daryti papildomą sustojimą pakeliui, tam kad akumuliatorius būtų netuščias. Tuo tarpu, kai įkrovimo stotelė namuose, jums nereikia sukti galvos ar įkrovimo stotelė tuščia, ar užimta, kiek jums reikės sugaišti laiko įkrovimui. Tiesiog grįžtate namo, pajungiate automobilį ir einate vakarienės. Patogu, ar ne?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *