Traktoriai ir jų priežiūra: ekspertai dalinasi praktiniais patarimais

Didėjant traktorių kainoms, vis svarbesnis tampa jų naudojimas. Techninės įrangos priežiūra gali pailginti traktoriaus tarnavimo laiką, o tai sumažins gedimus ir išvengs prarasto laiko. Dalinamės patarimais, kaip išlaikyti savo traktorių geriausią būklę – nereikia mechaniko išsilavinimo.

Paprasti traktoriaus priežiūros patarimai

  • Reguliariai valykite traktorių. Jūsų traktoriai naudojami arimui, įdirbimui, kulti, pjauti ir vartyti dirvą ar grūdus. Šiems įrenginiams kenkia purvas, sniegas ar kitos šiukšlės. Jos gali užkimšti judančias jūsų traktoriaus dalis. Kad padidintumėte savo efektyvumą, reguliariai valykite traktoriaus padangas, oro filtrus ir paviršius. Žiemą, pravažiavus per druską ir sniegą, traktoriai labiau linkę rūdyti – šiltomis dienomis juos nusausinus žarnomis galima išvengti rūdžių. Jūsų traktorius nėra blizgus naujas sportinis automobilis, todėl jam nereikia blizgėti, tačiau išpylus ir reguliariai keičiant filtrus galima išvengti nereikalingų prastovų.
  • Apsaugokite nuo korozijos. Atlikdami techninės priežiūros patikrinimus, pasižiūrėkite, ar Jūsų traktoriai nerenka rūdžių. Rūdys ir korozija gali sukelti ankstyvą jūsų ūkio įrangos mirtį ir reikšti, kad įstrigo drėgmės perteklius. Prevencinė jūsų įrangos danga laikui bėgant gali nusidėvėti. Kad traktorius atrodytų ir veiktų kuo geriau, laikykite po ranka apsaugotą nuo rūdžių dangą. Nenaudojamą įrangą būtinai laikykite sausoje vietoje.
  • Traktoriai turi būti profilaktiškai apžiūrimi. Reguliarūs patikrinimai gali padėti anksti pastebėti galimas problemas. Traktoriaus apžiūra leis jums rasti visas nusidėvėjusias dalis ir jas reikia taisyti, kol neatsiras rimtesnių problemų. Reguliariai sutepkite vidines dalis, kad sumažintumėte trintį. Taip pat reikia pakeisti visas susidėvėjusias padangas, sugedusias lemputes ir išmetamųjų dujų skystį. Kadangi mašinos ir toliau darosi sudėtingesnės, reguliarūs techninės priežiūros patikrinimai su traktoriaus pardavėju taip pat padės išvengti problemų ateityje. Taip pat pasitarkite su savo pardavėju, kad sužinotumėte, ar jie siūlo jūsų įrangos techninę priežiūrą, alyvos keitimą ar derinimą.
  • Apsaugokite nuo dulkių. Naudodami traktorius dažnai susikaupia dulkių debesis. Pastate, kuriame jie laikomi, taip pat gali būti daug dulkių ar nešvarumų. Šis užterštas oras kenkia varikliui. Kad variklis veiktų geriausiai, jis turi „kvėpuoti“ švariu oru. Nešvarus oro filtras gali pailginti traktoriaus tarnavimo laiką. Oro filtrą patartina tikrinti kas 50 valandų ir prireikus jį išvalyti arba pakeisti.
  • Sukurkite priežiūros žurnalą. Jei Jūsų sandėlyje yra keli traktoriai, gali kilti painiavos, kai bandote sekti visą techninę priežiūrą. Sukurkite žurnalą, kuriame būtų galima nurodyti datą ir aprašyti, kokią techninę priežiūrą atlikote kokiai jūsų ūkio įrangai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *