Tagbaldai

Baldai svajonių namams: į ką atkreipti dėmesį?

baldai DubingiuoseNamai – kiekvieno mūsų tvirtovė, kurioje galime įsikurti taip, kaip pageidaujame: nereikia prie nieko taikytis. Tad kaip sukurti patogią ir jaukią aplinką? Kokius baldus pasirinkti ir kokiais kriterijais vadovautis dažnai sudėtingose baldų paieškose?

Apgalvokite, kokių baldų jums reikia

Pirmiausiai pagalvokite, kokių baldų jums reikia. Nesinori, nei kad interjeras būtų apkrautas, nei kad erdviose patalpose pūpsotų vos keli pavieniai baldai. Kita vertus, gali būti ir daug baldų, tačiau juose nesutelpa visas užgyventas turtas, todėl baldai visų pirma turi būti talpūs ir tarnaujantys šeimininkų poreikiams.

Prieš pirkdami baldus pirmiausia įvertinkite ir savo šeimos narių gyvenimo būdą. Gal šeima gausi, todėl reikės daugiau vietos vaikų drabužiams prieškambario spintoje? Gal nuolat užsuka svečių, tad ar užteks tipinio 6 vietų valgomojo stalo? O gal mėgstate skaityti, tad prireiks patogaus fotelio ar supamosios kėdės, o įprasto minkštojo kampo svetainėje visai neprireiks? Bandykite vienu šūviu nušauti kelis zuikius: baldai Dubingiuose yra ne tik kruopščiai apgalvoto dizaino, bet ir tarnaujantys jūsų poreikiams. Pavyzdžiui, valgomojo stalą prireikus galima padidinti, o stilingoje spintelėje sutilps visi sekmadienio pietums reikalingi indai ir stalo įrankiai.

Medžiagos ir baldų praktiškumas

Kuo daugiau baldai bus naudojami, tuo svarbiau, iš kokių medžiagų jie pagaminti. Pavyzdžiui, jei turite mažų vaikų ar gyvūnų ir jei kasdien leisite laiką svetainėje, rinkitės kuo praktiškesnius baldus iš tamsesnių atspalvių storesnio (tuo pačiu ir lėčiau besidėvinčio) audinio. Jei renkatės baldus, pavyzdžiui, svečių kambariui ar retiems pasisėdėjimams, tuomet galite rinktis ir prašmatnesnių, sunkiau prižiūrimų audinių ar paviršių baldus. Beje, kartais galima suderinti visus kriterijus – baldai Dubiniuose ypatingi tuo, kad jie praktiški, stilingi ir prabangūs vienu metu.

Stilius ir ilgaamžiškumas – ne mažiau svarbūs kriterijai

Baldai, ypač minkštieji, turi būti patogūs naudotojams, todėl svarbu nesirinkti pigiausių rinkoje esančių baldų. Po kelerių metų naudojimo nekokybiški minkštieji baldai praranda išvaizdą, kietųjų – išsiklibina mechanizmai, o paviršius greičiau braižosi, plokščių kampučiai atšoka ir t. t. Todėl pigus baldas iš karto išduoda savo abejotiną kokybę.

Baldai – ilgalaikė investicija, namus jie įprastai puošia dešimtmetį ar net keliolika metų, todėl taupyti ir dairytis žemiausios kainos neverta (nebent būtų taikoma labai didelė nuolaida).

Visi namuose esantys baldai turi derėti – būti tos pačios stilistikos, tad jei nesate tikri, ar tiks vienas ar kitas baldas prie namuose puoselėjamo stiliaus, verčiau pasikonsultuokite su interjero dizaineriais.

Retro stiliaus virtuvės baldai

Retro stilius mena prieš keletą dešimtmečių  vyravusias interjero detales, spalvas ir jų visumą. Sakoma, kad tai stilius iš praeities. Tas tiesa, nes daugeliui primena vaikystę  arba mamų ir tėčių laikus. Tačiau griežčiau tai apibrėžiama kaip dekoras nuo šeštojo iki aštuntojo dešimtmečio. Jei pridėtume dar viena kitą dešimtmetį, pasiektume vintažinio stiliaus ištakas. Realybėje labai dažnai šie du stiliai būna glaudžiai susiję. Tuo tarpu retro stiliaus virtuvės baldai išsiskiria įdomiomis ir netradicinėmis detalėmis, žaismingumu bei ryškiomis spalvomis. Šis stilius reikalauja drąsaus požiūrio. Dėl šios priežasties virtuvės stiliaus kūrime negali būti ramaus ar atsitiktinio derinio, netgi priešingai – viskas turi būti energinga bei ryšku.

Jeigu Jus domina tiek senoviniai retro stiliaus baldai, tiek šiuolaikiškai modernūs, galimas šio dueto suderinamumas –  tai modernaus retro stiliaus virtuvės baldai. Jiems yra būdingos apvalios bei „banguojančios“ formos. Tai visiškai priešingybė minimalizmui, kur stilių valdo griežtos linijos. Norėdami turėti retro stiliaus virtuvę galite netikėtas formas sujungti su moderniais odiniais audiniais, mediena ar lakuotais paviršiais. Jums nebūtina senų virtuvės baldų ieškoti antikvariatuose, internete ar sendaikčių parduotuvėse, viską gali pagaminti profesionalus baldžius (pvz.: www.balduzvaigzdes.lt) .

Kyla klausimas, kaip nuspalvinti aplinką retro stiliaus daiktais bei spalvomis? Viskas labai paprasta. Rinkitės ryškias spalvas ir raštus. Niekam ne paslaptis, kad retro stiliaus namai žavi ryškiomis spalvomis ir drąsiais raštais. Tam gali puikiai pasitarnauti stambiais raštais marginti tapetai ir ryškūs audiniai (nevenkite kilimų bei užuolaidų). Savaime suprantama, kad visur turi būti harmonija, todėl nepersistenkite su spalvų gausa, nes tuomet virtuvės erdvė ar visas butas atrodys netvarkingas ir nejaukus.

Jums tikrai bus mielas retro stilius virtuvėje, jeigu mėgstate gražius bei mielus daiktus, primenančius netolimą  praeitį. Siekiant retro stiliaus harmonijos patalpoje, kur gaminamas maistas, labai svarbios interjero detalės. Ypač pravers turimi tėvų ar Jūsų pačių, jei gyvenote šeštajame – aštuntajame dešimtmetyje, ir turite išlikusi seną telefoną, virdulį ar laikrodį. Žinoma, tokių daiktų gausu ir internete bei realiose parduotuvėse. Tad susikurti vientisą stilių namuose nebus sudėtinga. Viską deramai apjungs šios retro virtuvei tinkamos spalvos: geltona, raudona, žalia, mėlyna, juoda, pilka ar balta. Nepamirškite gėlėtų interjero detalių. Jos išliko neatsiejamu retro stiliaus akcentu!

Galbūt planuojate savo virtuvėje turėti mini barą? Tuomet prie jo labai tiks stovintys ryškiaspalviai foteliukai ar virtuvėje pastatyta ryški kušetė. Nepamaišys ir netikėtai atsidūrusios spintos indams, knygoms ar kitiems rakandams susidėti. Šios virtuvės detalės tikrai atkreipia dėmesį ir sukuria unikalią atmosferą namuose.  Aišku svarbu ir ant ko stovi virtuvės baldai, tad patalpų grindys retro stiliaus interjere gali būti ir natūralaus medžio, ir kiliminė gauruota danga arba puikiai tinkamos šaškių lentos principu plytelėmis išklotos grindys. Viską kuriate ir komponuojate patys! Tad šio stiliaus interjere tikrai ras vietą daugelis praeitį menančių objektų, kurie iki šiol tik rinko dulkes Jūsų ar senelių namuose.

Vaikų darželio baldai

Vaikų darželiuose vaikams dabar sudaromos vos ne idealios sąlygos gyvenimui, žaidimams ir ugdymui. Baldai – viena iš tos aplinkos dalių, kuriai skiriama labai daug dėmesio. Jie nuolatos atnaujinami, jų kokybė – kur kas aukštesnė, nei paprasti suaugusiųjų baldai. Šiandien norime pakalbėti apie specifinius vaikų darželio baldus.

Vaikų darželio baldai gaminami pagal užsakymą. Pramoniniu būdu jų gaminti tiesiog neapsimoka, nes rinka maža, o atsinaujinama nereguliariai, tad pagaminus seriją baldų gali tekti laukti net keletą metų, kol jie visi bus išparduoti. Tai neefektyvu bet kuriai pramoninei baldų gamybos įmonei. Pagal specialų užsakymą gaminti baldus apsiima ne visi baldininkai, nes čia reikalingos tam tikros specifinės žinios. Baldai turi būti maži, ergonomiški ir padidinto patvarumo. Tai reiškia, kad kai kuriais atvejais reikia juos ir testuoti apkrovomis, tempimu ar net smūgiais. Juk vaikiška kėdutė per dieną virsta daugiau kartų, nei suaugusiųjų kėdė per metus ar net kelerius, nors ir gaminama iš tos pačios medžiagos.

vaiku darzelio baldai

Vaikų darželio baldai yra dažomi specifiniais dažais. Labai retai naudojama standartinė medienos plokštė su medžio tekstūromis. Jos turi savybę sugerti tam tikras medžiagas, kurios nudažo paviršių. Naudojant impregnuojamuosius dažus stalai lentynos, kėdės ir kiti baldai vaikų darželiui tampa atsparesni vandeniui ir kitiems skysčiams. Tai labai svarbu, nes paviršiai darželyje valomi itin dažnai.

Darželiuose galima sutikti ir tokių baldų, kurių paprastai nesutiksime niekur kitur. Pavyzdžiui, naktipuodžių lentyna. Arba rankšluosčių kabykla, kai palei sieną pastatomos specialios nišos su lentynėlėmis tik rankšluosčiams ir dantų šepetėliams susidėti. Sutikite, jokiuose namuose to nėra, kad ir kokia didelė šeima būtų. Tokių baldų nelabai rasite ir parduotuvėse, gal tik internete.

Yra vaikų baldų kategorija, kurią galima sutikti ir namuose. Tai edukaciniai žaislai – įvairios spintelės ir struktūros, vaizduojančios tam tikros specialybės vietą, pavyzdžiui, virtuvė, kirpykla ir pan. Tokie baldai – puiki vieta žaisti keliese iš karto, pasiskirstyti rolėmis. Tai naudinga kiek ūgtelėjusiems ikimokyklinukams, besimokantiems atskirti socialinius vaidmenis.

Vaikų darželio baldai yra kiek brangesni, nei parduotuvėje parduodami, nes jiems gaminti naudojamos kokybiškesnės ir ekologiškos medžiagos. Tai labai svarbus akcentas, nes vaikams norime pačio geriausio.

Kaip išsirinkti baldus valgomajam?

baldai valgomajamDaugeliui šeimos idilė asocijuojasi su šeimos pietumis, todėl įsirenginėdami namus ar keisdami senus baldus naujais žmonės suka galvą, kokius baldus išsirinkti. Be abejo, valgomojo baldai – ne vienadienis pirkinys, todėl reikia paieškoti baldų, kurie ne tik tikrų prie bendro namų interjero, bet ir būtų funkcionalūs.

Baldai pagal jūsų poreikius

Valgomojo kambario baldai turi atrodyti gražiai, būti patogūs ir talpūs, kad prie stalo galėtų susėsti netikėtai užgriuvę svečiai. Renkantis baldus reikėtų dėmesį atkreipti į stalą – jis turėtų nebūti pernelyg siauras, antraip bus sudėtinga sutalpinti visus indus, t. y. dailiai paserviruoti, ir dar sudėlioti gausias vaišes. Žinoma, svečiai – ne tas veiksnys, pagal kurį turėtumėte rinktis stalą. Kur kas svarbiau, kiek šeimoje narių, ar kaskart valgysite sėdėdami už šio stalo, o gal turite kitą vietą valgymui? Jei šeimoje yra 2-4 asmenys, geriausia rinktis nedidelį 90×120 cm dydžio stalą, 4-6 asmenims tiks 90×150 cm stalas, o didesnei šeimai prireiks ir 90×200 cm stalo.

Stilius, stilius ir dar kartą stilius

Valgomojo baldų asortimente – tikras stilių ir spalvų margumynas. Tuo įsitikinsite užsukę į el. parduotuvę https://www.b-a.eu/c1954/Valgomojo-baldai . Galite rasti klasikinių, modernių, tradicinių ar retro stiliaus valgomojo baldų. Geriausiai baldus derinti prie bendro namų interjero ar bent jau prie virtuvės ar svetainės interjero priklausomai nuo to, kur valgomojo baldai bus sustatyti.

Erdvė

Jei norite pataikyti į dešimtuką, geriausiai prieš pirkdami komplektą išmatuokite erdvę, kurioje baldai stovės. Gerai pagalvokite, ar komplektas čia įsiteks – paskaičiuokite ne tik baldų gabaritus, bet turėkite omenyje, kad reikės palikti vietos ir iš po stalo ištrauktoms kėdėms, kad jūs, jūsų šeimos nariai ir svečiai už stalo galėtų susėsti patogiai ir komfortiškai. Gal greta valgomojo baldų statysite indaują ar komodą? Kaip ji čia sutilps? Beje, negerai, jei baldai bus per smulkūs – dideliame valgomajame jie išnyks.

Stalas – dėmesio centre

Kaip jau minėjome, svarbiausiais valgomojo baldų komponentas yra stalas. Jei valgomasis – mažas, galite paieškoti sudedamo stalo. Ar pamenate stalus-knygas, kuriuos naudojo mūsų tėvai ir seneliai? Turbūt tokių kompaktiškų ir nepakeičiamų stalų dar ir šiandien galime rasti daugelio namuose. Galite įsigyti stalą, kuris prireikus lengvai pasididina ir susimažina – taip sutaupysite erdvės, o rengiant šventę neteks raudonuoti, kad neturite kur susodinti savo svečių. Populiariausi stačiakampiai stalai, tačiau dažnai šeimos renkasi apvalius stalus – jie kompaktiški ir labai stilingi.

Tad rinkdamiesi valgomojo baldus gerai pagalvokite, ką veiksite valgomajame, kiek žmonių šiais baldais naudosis, ar naudosis kiekvieną dieną, ar tik savaitgaliais, o gal atvykus svečiams, kokio stiliaus pietų baldams būtų poreikis jūsų namuose, kiek pasirinkti valgomojo baldai patogūs ir patvarūs? Svarbiausia – neskubėti, gerai apsvarstyti ir tik tada išsirinkti tinkamą komplektą.

Šių metų miegamojo baldų ir interjero tendencijos

miegamojo baldų gamybaNors visais laikais miegamajame kambaryje buvo labiausiai vertinamos jaukios spalvos ir neužkrauta erdvė, kiekvienais metais šie aspektai randa vis kitą pavidalą ir susilieja su įvairiomis interjero tendencijomis.

Norisi, kad miegamasis būtų ne tik jaukus ir sukurtų ramybės pilną aura, bet ir kad atitiktų mūsų skonį. Be to, pastebėta, kad šiuolaikinis žmogus, vis dažniau dirbantis iš namų, taip griežtai nebeskirsto miego ir laisvalaikio erdvės, todėl miegamąjį projektuoja netoli svetainės ar net gi sujungia šiuos du kambarius.

Jeigu norite moderniai atsinaujinti ar įsikurti savo miegamąjį, žemiau pateikiame šių metų miegamojo interjeto tendencijas. Šiandien rinkoje siūlomų miegamojo baldų gamyba vyksta remiantis būtent šiais principais.

 • Skandinaviškas paprastumas. Pilkšvi natūralių medžiagų atspalviai minimalistiniame išplanavime, lyg jūros vėjo nugairintos užuolaidos, pinti, vyti, megzti užvalkalai ir apklotai – visa tai itin mėgstama skandinaviško stiliaus miegamuosiuose. Derinkite švelnių medienos atspalvių baldus su pastelinių natūralių spalvų miegamojo tekstile.
 • „Antro gyvenimo“ mediena. Ekologija žengė dar vieną didelį žingsnį – į priekį pajudėjo ne tik buitinių atliekų rūšiavimas ar ekologiškesni transporto sprendimai. Jei prieš porą dešimtmečių būtumėte savo miegamojo sieną įsikūręs iš nutrintų, senų, sutrūnijusių lentelių, kažkas apsilankęs svečiuose būtų išsproginęs akis. Šiandien toks sprendimas laikomas originaliu, ekologišku ir estetiškai patraukliu.
 • Ryškūs tapetai. Tapetai grįžta į madą. Jei nebijote akį rėžiančių raštų, galite drąsiai apsiklijuoti savo miegamąjį minimalistinių geometrinių raštų ar gėlėmis margintais tapetais. Jeigu manote, jog ryškios spalvos trukdys poilsiui ir vargins regėjimą, galite paieškoti pastelinių atspalvių tapetų
 • Masyvios lovos atramos. Nuobodi lova šiais metais nemadinga – kelią veržliai skinasi pačios originaliausios lovų atramos – jauni žmonės eksperimentuoja paletėmis, o prabangą mėgstantys galvūgalyje įsitaiso sodrių spalvų aksomu muštas atramas.

Žinodami pagrindinius šiandienos miegamojo baldų gamybos principus ir interjero tendencijas galite kūrybiškai atsinaujinti savo miegamąjį. Dėl kai kurių idėjų galite pasikonsultuoti su baldų salonuose dirbančiais dizaineriais. Nebijokite drąsių sprendimų, nes, kaip jau galėjote įsitikinti, šį sezoną skatinamas originalus ir žaismingas miegamojo stilius.

 

Baldai pagal individualius užsakymus: kaip sutaupyti?

baldų gamybaUžsukę į baldais prekiaujančią parduotuvę turbūt nustebsite egzistuojančia pasiūla. Šiuo metu pirkėjas gali atrasti bet ką. Rodos, kad ir koks neįprastas baldas šiuo metu bręsta Jūsų galvoje, gali būti, jog net nereikės kreiptis į asmenis, kurie padarys baldą pagal individualius užsakymus. Didelė tikimybė, jog galite jį įsigyti jau pagamintą. Juk baldų gamyba Lietuvoje – labai išvystyta niša. Nieko keisto, kad kai tiek daug auksarankių yra mūsų šalyje – siūlomų baldų pasiūla taip pat labai plati.

Kadangi egzistuojanti pasiūla labai įvairiapusė – didelė tikimybė, jog atrasite tai, kas kainos aspektu labiausiai patenkins Jūsų poreikius. Visgi, taupyti nori net ir turtingiausi, tad siūlome pasikliauti mūsų patarimais, kurie padės sumažinti išlaidas už baldus.

 1. Pirkite akcijų metu, kadangi tuomet parduodama kokybiška produkcija yra kur kas mažesnėmis kainomis. Tai reiškia, jog įsigysite aukštos kokybės gaminius mažesnėmis nei įprastai kainomis.
 2. Reikėtų nepamiršti ir to, kad baldų gamyba užsakant internetu kainuoja mažiau. Apskritai šiuo metu elektroninėse prekybos vietose siūloma pasiūla dažniausiai kur kas mažesnėmis kainomis.
 3. Pasidomėkite, ar atvežimas iki Jūsų namų yra mokamas, ar ne.
 4. Pirkite didesnį kiekį arba komplektą. Daugelis prekybos vietų suteikia galimybę įsigyti pigiau tai, ką Jums reikia tokiu atveju, jeigu vienu metu bus perkamas ne vienas baldas, tačiau visas jų komplektas.
 5. Pirkite pagamintą, o ne užsisakykite. Dažniausiai individualūs užsakymai Jums kainuoja daugiau. Natūralu, kadangi užsakant pagal savo poreikius dažniausiai meistras turi atlikti labai daug sudėtingų interjero sprendimų, sukurti įmantrius baldus.
 6. Kai kurios prekybos vietos suteikia galimybę derėtis. Pasinaudokite šia alternatyva, kadangi daugelis žmonių tvirtina, jog pabandę nusiderėti labai nudžiunga, kad puikiai pavyksta tai padaryti.

Baldų gamyba tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims gali būti kur kas pigesnė, jeigu asmuo pabandys pasinaudoti kuriuo nors mūsų atskleistu patarimu. Kadangi egzistuoja galimybės – siūlome jas įvertinti. Svarbiausia yra glaudus bendravimas su verslininkais, kurie mielai Jums padės atrasti tokius baldus, kokių labiausiai reikia.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis naują miegamojo lovą?

lovosMiegas yra gyvybiškai svarbus kiekvienam žmogui, o kokybiškas miegas  – neatsiejama geros savijautos dalis, kuriai daugiausiai įtakos turi lova. Žinoma, idealiausias variantas, užtikrinantis pilnavertį poilsį nakties metu, yra stacionari lova su kokybišku čiužiniu.

Lovos dydis

Lovos dydis – vienas svarbiausių kriterijų, kuris greičiausiai nulems jūsų pasirinkimą. Jei miegamasis erdvus, platesnė lova visada patogesnis pasirinkimas, tačiau jei kambario gabaritai gana kuklūs, vertėtų rinktis tokią lovą, kad ją pastačius, dar liktų vietos laisvai judėti ir savo vietą atrastų tokie baldai kaip komoda ar televizoriaus staliukas, nes „tarp sienų“ įsprausta lova ne tik vizualiai suspaudžia erdvę, bet ir tampa nepatogia kliūtimi, kai lovą reikia pakloti arba naktį nukeliauti iki vonios.

Čiužinių užpildai

Čiužinio užpildų medžiagos – labai svarbi čiužinių sudedamoji dalis, kuri turi įtakos jūsų patogumui, miego kokybei ir pilnavertiškam poilsiui. Būtent nuo čiužinio užpildo medžiagos priklauso ir čiužinio kietumas ar minkštumas. Šiuo metu čiužinių užpildų yra labai daug ir kiekvienas jų turi savo privalumų:

 • Kokoso plaušo čiužiniai. Kokoso plaušas, gaunamas iš kokoso palmių riešuto apsauginio sluoksnio – visiškai natūrali, ekologiška, nesukelianti alergijos ir nedirginanti medžiaga. Išties geriausias pasirinkimas vertinantiems ilgaamžiškumą ir nepriekaištingą kokybę. Kokoso plaušas čiužinio užpildai pasižymi itin geromis oro pralaidumo savybėmis, o  kokoso plaušo storis suteikia galimybę rinktis norimo kietumo čiužinio paviršių
 • Latekso čiužiniai. Lateksas – tai vientisa, higieniška, antibakterinė, nekelianti jokio nemalonaus girgždesio, atviros mikrostruktūros medžiaga. Puikus pasirinkimas vertinantiems patogumą ir minkštumą.
 • Elastinio profiliuoto porolono čiužiniai. Čiužinio užpildas, pagamintas iš elastinio poliuretano putos, pasižymi itin aukštu elastingumo lygiu bei ilgaamžiškumu. Specialus medžiagos paviršius palaiko optimalų drėgmės bei šilumos santykį, todėl čiužinys puikiai prisitaiko prie žmogaus kūno temperatūros ir suteikia maksimalų komfortą.
 • Viskozės čiužiniai. Tai naujos kartos inovatyvi vidurinio kietumo medžiaga, ekologiškas ir higieniškas

Lovos – tai ilgametis pirkinys, investicija į kokybišką poilsį ir miegą, todėl, renkantis naują lovą bei čiužinį, nevertėtų taupyti savo pilnaverčio poilsio sąskaita, o tikėtis, kad pigi lova bus ir kokybiška, šiek tiek naivu.

 

 

Vaikų kambario interjeras: ką siūlo baldų gamyba?

baldų gamybaNamuose vaikas ne tik ilsisi, bet ir mokosi, žaidžia, tyrinėja jį supantį pasaulį. Jei norite ugdyti mažylio kūrybiškumą ir pasirūpinti jo saugumu, skirkite laiko vaiko kambario interjero planavimui: mažylis turi jaustis patogiai ir turėti pakankamai erdvės kasdieniams žaidimams. Rinkitės saugius ir vaiko poreikius atitinkančius baldus. Geriausias sprendimas – individualių baldų gamyba, pritaikyta pasirinktai patalpai ir įgyvendinanti konkrečius šeimos poreikius.

Svarbiausi vaikų kambario baldai yra lova, drabužių ir žaislų spinta, stalas ir kėdė. Rekomenduojama rinktis reguliuojamo aukščio baldus, kurie „augs“ kartu su vaiku. Jei renkatės stabilius gaminius, susitaikykite su mintimi, kad baldus keisite kas keletą metų. Baldų gamyba įgyvendins visus jūsų poreikius, tačiau priimdami sprendimą, nepamirškite, kad vaiko kambaryje privalo likti pakankamai erdvės žaidimams ir pramogoms, t. y. baldai negali užgriozdinti patalpos. Pirmenybę teikite natūralios medžiagos gaminiams ir nevenkite ryškių spalvų – šios lavina vaiko kūrybiškumą, sukuria žaismingą nuotaiką ir skatina veikti. Siekdami išlaikyti harmoningą aplinką, tarpusavyje derinkite ne daugiau kaip 3 spalvas, kadangi itin spalvingas kambarys vaiką vargins, ypač, jei mažylis turi rūpesčių dėl hiperaktyvumo.

Ypatingą dėmesį skirkite mažylio lovai. Nebijokite žaismingo dizaino ir ryškios patalynės. Tiesa, jei mažylio kambarys nėra pakankamai erdvus, atsisakykite didelių miegamojo baldų. Mažos erdvės kambariui rekomenduojama rinktis paaukštintą lovą arba lovą, įmontuotą į spintą. Vienas originaliausių sprendimų – rašomojo stalo erdvė, virš kurios įrengta nedidelė lova. Nebijokite eksperimentuoti – individualių baldų gamyba skirta novatoriškiausių jūsų sprendimų įgyvendinimui.

Tinkamai suplanuokite mokymosi erdvę. Rinkitės idealiai vaiko ūgį atitinkantį rašomąjį stalą ir funkcionalią kėdę, kuri užtikrins tinkamą mažylio laikyseną. Venkite pigių gaminių, kadangi jie gali greitai sulūžti. Be to, nekokybiškas stalas linguos vaikui rašant ar piešiant. Rūpindamiesi vaikų saugumu, venkite sunkių ir aštrių daiktų. Geriausias sprendimas – apvalus stalas, ovalių kraštų spinta ir lova, nedidelė ir tvirta kėdutė. Kėdes su ratukais pirkite vyresniam vaikui, galinčiam savarankiškai pasirūpinti savo saugumu. Vaikų kambario interjerą pagyvins minkšti žaislai, spalvingos pagalvėlės, žaismingi kamuoliai ir minkštakrėsliai.

Jei norite, kad vaikas augtų laimingas ir noriai leistų laiką namuose, kambario interjerą kurkite drauge. Taip ugdysite mažylio atsakomybės jausmą ir parodysite, kad jums svarbi jo nuomonė. Jei vaikas yra vyresnis, galbūt jis galėtų nubraižyti kambario planą ir pasakyti, kur turėtų stovėti lova, stalas, spinta ir kiti baldai? Paklauskite, kokia mėgstamiausia mažylio spalva ir kokie personažai jam patinka – jų atvaizdais galėsite papuošti kambario sieną ar spintos duris.

 

Virtuvės baldai: kaip išsirinkti tinkamiausius?

virtuvės baldai

Atėjus laikui atnaujinti virtuvę, vienu pagrindiniu klausimu tampa, kokius baldus pasirinkti. Paprastai virtuvės baldai  yra keičiami kas 10- 15 metų, todėl juos renkantis reiktų neskubėti, nepasiduoti diktuojamoms interjero mados tendencijoms ir svarbiausia gerai apgalvoti, kokios virtuvės norite dabar ir ar tie norai nepasikeis praėjus keliams metams.

Svarbiausia ergonomiškumas

Ergonomiška virtuvė – tai stiliaus ir funkcionalumo sintezė, kuri sukuria jaukią ir praktišką aplinką. Visgi, suprojektuoti ergonomišką virtuvę yra išties sudėtinga užduotis, todėl ją vertėtų patikėti profesionaliems interjero dizaineriams, kurie sukurs jūsų lūkesčius bei poreikius atitinkantį virtuvės projektą.

Nieko nuostabaus, kad atnaujinant virtuvę, didžiausias dėmesys tenka baldams. Tiesa, net jei patys moderniausi ir madingiausi virtuvės baldai bus išdėstyti nepatogiai, vargu ar tokia virtuvė teiks daug džiaugsmo jos savininkams.

Kita vertus, jei nusprendėte, kad virtuvės remontas ir baldai, o tiksliau jų pasirinkimas yra jums puikiai įkandama užduotis ir galite su ja susidoroti patys, turėtumėte žinoti keletą dalykų:

 • Virtuvės baldai internetu ar iš katalogo ne visada pats tinkamiausias pasirinkimas, kadangi jie nėra pritaikyti būtent jūsų virtuvei. Jei nuotraukoje naujas virtuvės baldų komplektas atrodo dailiai, tai nereiškia, kad jis taip pat šauniai atrodys jūsų namuose. Tad, vertėtų labai atidžiai išanalizuoti parduodamų baldų matmenis ir išsiaiškinti ar jie tilps jūsų virtuvėje, ar jos per daug neapkraus, ar sustačius naujus baldus liks pakankamai vietos nevaržomai judėti patalpoje. Taigi, jei pamatyti virtuvės baldai balti jus žavi ir primena skandinavišką interjerą ar jus vilioja didelėmis raidėmis išraitytas užrašas „virtuvės baldai: akcija“ ar „virtuvės baldai: akcija, išpardavimas“, nepulkite jų užsakinėti, neįsitikinę ar jie atras vietą jūsų namuose.
 • Naudoti virtuvės baldai dažniausiai yra pasirenkami taupymo tikslais arba tada, kai virtuvėje reikia tik kosmetinio remonto ar seni baldai pabodo. Tiesa, kai kuriuos žmones gąsdina vien žodis „naudotas“, nes jis asocijuojasi su prastesne kokybe. Visgi, iš anksto nusistatyti prieš tokius baldus tikrai nederėtų, pavyzdžiui, iš Vokietijos atvežti virtuvės baldai naudoti būna išties mažai ir savo kokybe tikrai nenusileidžia ir naujiems baldų kompleksams. Svarbu atidžiai apžiūrėti, kokia jų būklė: ar nėra didelių techninių pažeidimų, ar pajudinus stovi stabiliai ir nekliba. Jei viskas gerai, kodėl gi neatsinaujinus savo virtuvės, tiesa, naudotiems baldams galioja ta pati taisyklė kaip baldams internetu – išmatuokite viską ir įsitikinkite ar jie tiks jūsų virtuvėje.
 • Virtuvės baldai pagal užsakymą yra neabejotinai geriausias pasirinkimas, kadangi jie idealiai tiks jūsų virtuvėje. Profesionalus baldų projektuotojas sukurs baldus ne tik pagal jūsų skonį ar reikalavimus, bet ir įkomponuos juos į bendrą virtuvės erdvę taip, kad viskas „būtų po ranka“, baldai maksimaliai atitiktų jūsų pageidavimus, tačiau neapsunkintų ir neapkrautų erdvės. Beje, šie virtuvės baldai yra bene geriausias pasirinkimas, jei turite nestandartinę virtuvę, kurioje įprasti baldai netinka ar „nesižiūri“. Tiesa, pagal užsakymą pagaminti virtuvės baldai kaina gerokai lenkia baldus iš interneto ar prekybos centro, tačiau kokybė, sunkus darbas ir lūkesčius pranokstantys rezultatai yra neabejotinai to verti.

Taigi, virtuvės baldai išties leis sukurti savo svajonių virtuvę, jei atsakingai juos rinksitės. Atminkite, kad baldai pirmiausia turi būti funkcionalūs ir kokybiški, o tik vėliau eina estetinis grožis. Nors čia problemų kilti neturėtų, nes dabartinė baldų pasiūla yra tokia plati, kad net ir išrankiausias pirkėjas ras jam tinkančius ir patinkančius baldus.

Tinkami biuro baldai: ką vertėtų apsvarstyti?

darbui biure skirti baldaiBiure praleidžiame didžiąją dienos dalį. Kartais biuro darbuotojai netgi pasako: „iš namų išėjau su tamsa ir su tamsa namo sugrįžau“. Taigi biure turi būti jauku ir patogu, o biuro baldus rinktis tokius, kad turėtų atitikti visus standartus ir jiems keliamus reikalavimus. Jei baldai – gerai parinkti, juntama mažiau stuburo ir nugaros skausmų, o jais skundžiasi daugelis biuro darbuotojų, dirbančių monotonišką sėdimą darbą.

Išmintingi įmonių vadovai visuomet pagalvoja apie savo darbuotojus ir jų sveikatą: sveikas ir patenkintas darbuotojas dirba našiau ir produktyviau, įmonei atneša daugiau pelno. Taigi aptarsime ypatybes, kuriomis turėtų pasižymėti pagrindiniai darbui biure skirti baldai.

Rašomieji stalai

Daugelis žmonių nemato skirtumo tarp rašomųjų ir kompiuterinių stalų, o jų visgi yra. Rašomasis stalas pritaikytas rašymui, tačiau ne darbui prie kompiuterio, tad šiek tiek skiriasi jų aukščiai. Kompiuterį reikėtų statyti ant iki 70 cm aukščio darbo stalo, tuo tarpu rašomasis stalas turėtų būti aukštesnis bent 5-8 cm. Tinkamame ir patogiame aukštyje turėtų atsidurti ir kompiuterio klaviatūra, antraip darbuotojas nuolat jus riešų skausmus, dieglius nugaros, sprando ir pečių srityse. Tinkamame aukštyje turėtų atsidurti kompiuterio monitorius: jis turėtų stovėti nei per aukštai, nei per žemai, žmogus už monitorių turėtų sėdėti ir į jį žiūrėti šiek tiek iš aukščiau. Taigi šie biuro baldai neturėtų būti išrenkami bet kaip, neapgalvojus, kokiu tikslu ir kam baldas perkamas.

Patogi biuro kėdė

Labai svarbu, kad biuro kėdės aukštis būtų reguliuojamas, nes, kaip žinia, žmonių ūgis skiriasi, todėl kiekvienas kėdės aukštį susireguliuoja taip, kad jam sėdėti būtų patogu. Gerai, jei reguliuojamas ne tik kėdės aukštis, bet ir atrama, kėdės porankiai ir kt. Kėdė taip pat turi būti su ratukais ir 5 atramomis ant besisukiojančių ratukų. Beje, nemažai įtakos turi kėdžių kaina: kuo kėdė brangesnė, tuo, tikėtina, ji bus kokybiškesnė ir patogesnė, tad už gerą kėdę nereikėtų pagailėti kelių šimtų litų.

Lentynos ir lentynėlės

Biure neišvengiamos įvairios lentynos ir lentynėlės, kuriose bus laikomi dokumentų segtuvai, kanceliarinės prekės ir kt. Tokius kietuosius baldus rinkitės atsižvelgdami į savo įmonės veiklos specifiką: vienose įmonėse reikalinga daugybė segtuvų, kitos jų turi vos kelis. Negerai, jei segtuvams skirta lentyna užpildoma per pirmąjį mėnesį po to, kai įsigyjami nauji biuro baldai, taigi pirkite ne miniatiūrinius baldus.

Poilsio erdvė darbuotojams

Pasvarstykite, kur ir kaip būtų galima įrengti mini poilsio erdvę darbuotojams, kur jie galėtų trumpam atsipūsti ir išgerti kavos, pasišnekučiuoti. Čia turėtų atsirasi minkšta jauki sofutė, žurnalinis staliukas, lentynėlės, kuriose būtų padėta saldumynų, arbatinukas ir kt. Tokias erdves labai svarbu įrengti, jei darbovietėje nėra atskiros virtuvėlės ar kito poilsio kambariuko.

Older posts

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑