Vaikų kambario interjeras: ką siūlo baldų gamyba?

baldų gamybaNamuose vaikas ne tik ilsisi, bet ir mokosi, žaidžia, tyrinėja jį supantį pasaulį. Jei norite ugdyti mažylio kūrybiškumą ir pasirūpinti jo saugumu, skirkite laiko vaiko kambario interjero planavimui: mažylis turi jaustis patogiai ir turėti pakankamai erdvės kasdieniams žaidimams. Rinkitės saugius ir vaiko poreikius atitinkančius baldus. Geriausias sprendimas – individualių baldų gamyba, pritaikyta pasirinktai patalpai ir įgyvendinanti konkrečius šeimos poreikius.

Svarbiausi vaikų kambario baldai yra lova, drabužių ir žaislų spinta, stalas ir kėdė. Rekomenduojama rinktis reguliuojamo aukščio baldus, kurie „augs“ kartu su vaiku. Jei renkatės stabilius gaminius, susitaikykite su mintimi, kad baldus keisite kas keletą metų. Baldų gamyba įgyvendins visus jūsų poreikius, tačiau priimdami sprendimą, nepamirškite, kad vaiko kambaryje privalo likti pakankamai erdvės žaidimams ir pramogoms, t. y. baldai negali užgriozdinti patalpos. Pirmenybę teikite natūralios medžiagos gaminiams ir nevenkite ryškių spalvų – šios lavina vaiko kūrybiškumą, sukuria žaismingą nuotaiką ir skatina veikti. Siekdami išlaikyti harmoningą aplinką, tarpusavyje derinkite ne daugiau kaip 3 spalvas, kadangi itin spalvingas kambarys vaiką vargins, ypač, jei mažylis turi rūpesčių dėl hiperaktyvumo.

Ypatingą dėmesį skirkite mažylio lovai. Nebijokite žaismingo dizaino ir ryškios patalynės. Tiesa, jei mažylio kambarys nėra pakankamai erdvus, atsisakykite didelių miegamojo baldų. Mažos erdvės kambariui rekomenduojama rinktis paaukštintą lovą arba lovą, įmontuotą į spintą. Vienas originaliausių sprendimų – rašomojo stalo erdvė, virš kurios įrengta nedidelė lova. Nebijokite eksperimentuoti – individualių baldų gamyba skirta novatoriškiausių jūsų sprendimų įgyvendinimui.

Tinkamai suplanuokite mokymosi erdvę. Rinkitės idealiai vaiko ūgį atitinkantį rašomąjį stalą ir funkcionalią kėdę, kuri užtikrins tinkamą mažylio laikyseną. Venkite pigių gaminių, kadangi jie gali greitai sulūžti. Be to, nekokybiškas stalas linguos vaikui rašant ar piešiant. Rūpindamiesi vaikų saugumu, venkite sunkių ir aštrių daiktų. Geriausias sprendimas – apvalus stalas, ovalių kraštų spinta ir lova, nedidelė ir tvirta kėdutė. Kėdes su ratukais pirkite vyresniam vaikui, galinčiam savarankiškai pasirūpinti savo saugumu. Vaikų kambario interjerą pagyvins minkšti žaislai, spalvingos pagalvėlės, žaismingi kamuoliai ir minkštakrėsliai.

Jei norite, kad vaikas augtų laimingas ir noriai leistų laiką namuose, kambario interjerą kurkite drauge. Taip ugdysite mažylio atsakomybės jausmą ir parodysite, kad jums svarbi jo nuomonė. Jei vaikas yra vyresnis, galbūt jis galėtų nubraižyti kambario planą ir pasakyti, kur turėtų stovėti lova, stalas, spinta ir kiti baldai? Paklauskite, kokia mėgstamiausia mažylio spalva ir kokie personažai jam patinka – jų atvaizdais galėsite papuošti kambario sieną ar spintos duris.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *