Tvenkinių kasimas ir gerbūvio darbai

tvenkinių kasimasStatant namą svarbu ne tik sienos, grindys, stogas ir visas interjeras. Labai svarbi ir namo aplinka, kurioje praleisite nemažai laiko. Tai gerbūvis – visi takeliai, kalvos, žolytė ir, žinoma tvenkinys.

Tvenkinių kasimas nėra jau toks paprastas darbas, kaip gali pasirodyti. Tai tikrai ne duobės iškasimas ir laukimas, kol prilis pilnas iki pat viršaus. Reikia nemažai žinoti, kad jūsų namų tvenkinys būtų ir gražus, ir naudingas. Reikia dirbti su atitinkamais mechanizmais, nes kastuvu daug nepamojuosite molinoje žemėje. Reikia turėti ilgametę patirtį – iškasti 50 tvenkinių, kad galėtumėte kasti sau. Tam tikrai reikės specialistų – gerbūvio specialistų, arba specialių tvenkinių kasėjų.

Tvenkinys kasamas pagal brėžinius po to, kai nustatoma optimaliausia jo vieta. Juk nekasite tvenkinio šalia namo – paplaus pamatus. Reikia išžvalgyti požeminius sluoksnius ir tiksliai nustatyti, kur kasti, kad žalos gamtai būtų kuo mažiau, o jūsų ežero vanduo būtų švarus ir vėsus. Taip pat reikia atsižvelgti ir į tokius dalykus, kaip vietinė melioracija ir buitinių nuotekų įrengimai.

Pasiplanavus vietą, braižomas tvenkinio planas, kuriame nurodomas gylis, forma, reikalingi krantų sutvirtinimai ir t.t. Pagal šį planą dirba ekskavatorininkai ir kiti kasėjai, kurių tikslas – natūraliai atrodantis ir originalus tvenkinys.

Ekskavatoriui iškasus tvenkinį, prasideda kiti darbai. Tai grunto formavimas ir sutvirtinimas, jei to reikia. Juk nepaliksi smėlėto šlaito likimo valiai – per keletą metų jį tiesiog išplaus… Yra ir kitų pagalbinių darbų, ypač tada, kai tvenkinyje yra statoma dirbtinė sala, kurioje turi būti atvesta elektra, arba reikalingas specialus lieptelis. Pastolius liepteliui geriausiai statyti tol, kol nepribėgo vandens, tad praktiškai iš karto po tvenkinio iškasimo.

Tvenkinių kasimas paprastai neapsiriboja vien tik dekoracijomis. Jame reikia pastatyti ir vieną labai naudingą daiktą. Tai aeratorius. Jei tvenkinyje bus žuvies, joms reikės papildomo oro. Tam reikalingas aeratorius, kurį geriausiai pastatyti irgi prieš užtvindant vandeniu.

Matote, kiek daug sudėtingų darbų reikia atlikti kasant paprasčiausią tvenkinį? Tai reikalauja ne tik išmanymo, atitinkamos technikos, bet ir nemažai darbuotojų, kad darbas eitųsi greitai ir profesionaliai. Norite savo tvenkinio? Kreipkitės į profesionalus, kurie jums padarys taip, kad tvenkiniu džiaugsitės ne vieną dešimtį metų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *