Židiniai ir jų tipai

židinys 

Židiniai – tikras jaukumo, šilumos ir namų simbolis, kuris gali atlikti ir praktinę funkciją (šildyti patalpas), ir tapti puikia interjero detale. Dažnai židiniai yra statomi pačioje svarbiausioje ir reikšmingiausioje vietoje ir atsiduria svetainės kambario centre. Tai simbolizuoja ir šeimos centrą, o židinys tampa puikiu jungiamuoju viso interjero akcentu. Norint įsirengti židinį, reikia atsižvelgti į keletą pagrindinių aspektų. Tai techninės namų galimybės, židinio tipas, dizainas, tiksli lokacija ir t. t. Šįkart aptarsime židinių tipus.

Židiniai gali veikti dviem būdais: šildomi ugnies kaitra ir šilumos kaupikliais. Ugnies kaitra šildomi židiniai dažnai naudojami labiau kaip interjero detalė ir jų pagrindinė funkcija nėra šildyti patalpas, todėl tokiems židiniams pakanka vos kelių malkų, kurios suteikia lengvą, vos juntamą šilumą. Jei norite, kad židinys padėtų apšildyti namus, tuomet reikėtų įrenginio su šilumos kaupikliais.

Rinkoje galima rasti įvairiausių tipų židinių: atvirų, uždarų, dujinių, elektrinių, butaforinių ir pan. Pats populiariausias pasirinkimas šiuo metu yra židiniai su šilumos kaupikliais. Praktiškiausi uždari židiniai su kapsule, kurie yra itin ekonomiški ir reikalauja mažiau išteklių. Paprastai jie gaminami iš tokių medžiagų, kurios gali gerai absorbuoti ugnies skleidžiamą kaitrą ir ją paskirstyti po patalpas.

Šiuo metu populiarėja ir modernūs židiniai, kurie patalpas šildo naudodami metalinį korpusą arba pažangias vandens šildymo sistemas, kurios gali atlikti ir papildomų funkcijų bei kaitinti vandenį. Tokie židiniai kainuoja brangiau, jiems taikomi aukštesni reikalavimai. Visos medžiagos turi būti sertifikuotos, atitikti priešgaisrinius reikalavimus, atsparios karščiui.

Židinius galima skirstyti ir pagal dizaino tipus. Dažniausiai žmonės renkasi klasikinius arba modernius įrenginius. Klasikiniai židiniai yra dekoruojami marmuru, plytomis, akmeniu ar uoliena, tradiciniais raštais ir spalvomis. Itin populiarūs kaimiško tipo židiniai, šalia kurių būna įrengta vieta malkoms, suoliukai ir pan.

Modernūs židiniai pasižymi platesne dizaino, stilių ir spalvų bei medžiagų įvairove. Jie gali būti gaminami ir iš marmuro, ir iš skardos, smiltainio ar kitų panašių medžiagų. Rinkoje galima rasti ar unikalių formų ir dizaino židinių, kurie nė neprimena tradicinės židinio išvaizdos. Tai į sieną integruoti, butaforiniai židiniai gyvenantiems daugiabučiuose, židiniai ir t. t.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *