Virtuvės baldai: kaip išsirinkti tinkamiausius?

virtuvės baldai

Atėjus laikui atnaujinti virtuvę, vienu pagrindiniu klausimu tampa, kokius baldus pasirinkti. Paprastai virtuvės baldai  yra keičiami kas 10- 15 metų, todėl juos renkantis reiktų neskubėti, nepasiduoti diktuojamoms interjero mados tendencijoms ir svarbiausia gerai apgalvoti, kokios virtuvės norite dabar ir ar tie norai nepasikeis praėjus keliams metams.

Svarbiausia ergonomiškumas

Ergonomiška virtuvė – tai stiliaus ir funkcionalumo sintezė, kuri sukuria jaukią ir praktišką aplinką. Visgi, suprojektuoti ergonomišką virtuvę yra išties sudėtinga užduotis, todėl ją vertėtų patikėti profesionaliems interjero dizaineriams, kurie sukurs jūsų lūkesčius bei poreikius atitinkantį virtuvės projektą.

Nieko nuostabaus, kad atnaujinant virtuvę, didžiausias dėmesys tenka baldams. Tiesa, net jei patys moderniausi ir madingiausi virtuvės baldai bus išdėstyti nepatogiai, vargu ar tokia virtuvė teiks daug džiaugsmo jos savininkams.

Kita vertus, jei nusprendėte, kad virtuvės remontas ir baldai, o tiksliau jų pasirinkimas yra jums puikiai įkandama užduotis ir galite su ja susidoroti patys, turėtumėte žinoti keletą dalykų:

  • Virtuvės baldai internetu ar iš katalogo ne visada pats tinkamiausias pasirinkimas, kadangi jie nėra pritaikyti būtent jūsų virtuvei. Jei nuotraukoje naujas virtuvės baldų komplektas atrodo dailiai, tai nereiškia, kad jis taip pat šauniai atrodys jūsų namuose. Tad, vertėtų labai atidžiai išanalizuoti parduodamų baldų matmenis ir išsiaiškinti ar jie tilps jūsų virtuvėje, ar jos per daug neapkraus, ar sustačius naujus baldus liks pakankamai vietos nevaržomai judėti patalpoje. Taigi, jei pamatyti virtuvės baldai balti jus žavi ir primena skandinavišką interjerą ar jus vilioja didelėmis raidėmis išraitytas užrašas „virtuvės baldai: akcija“ ar „virtuvės baldai: akcija, išpardavimas“, nepulkite jų užsakinėti, neįsitikinę ar jie atras vietą jūsų namuose.
  • Naudoti virtuvės baldai dažniausiai yra pasirenkami taupymo tikslais arba tada, kai virtuvėje reikia tik kosmetinio remonto ar seni baldai pabodo. Tiesa, kai kuriuos žmones gąsdina vien žodis „naudotas“, nes jis asocijuojasi su prastesne kokybe. Visgi, iš anksto nusistatyti prieš tokius baldus tikrai nederėtų, pavyzdžiui, iš Vokietijos atvežti virtuvės baldai naudoti būna išties mažai ir savo kokybe tikrai nenusileidžia ir naujiems baldų kompleksams. Svarbu atidžiai apžiūrėti, kokia jų būklė: ar nėra didelių techninių pažeidimų, ar pajudinus stovi stabiliai ir nekliba. Jei viskas gerai, kodėl gi neatsinaujinus savo virtuvės, tiesa, naudotiems baldams galioja ta pati taisyklė kaip baldams internetu – išmatuokite viską ir įsitikinkite ar jie tiks jūsų virtuvėje.
  • Virtuvės baldai pagal užsakymą yra neabejotinai geriausias pasirinkimas, kadangi jie idealiai tiks jūsų virtuvėje. Profesionalus baldų projektuotojas sukurs baldus ne tik pagal jūsų skonį ar reikalavimus, bet ir įkomponuos juos į bendrą virtuvės erdvę taip, kad viskas „būtų po ranka“, baldai maksimaliai atitiktų jūsų pageidavimus, tačiau neapsunkintų ir neapkrautų erdvės. Beje, šie virtuvės baldai yra bene geriausias pasirinkimas, jei turite nestandartinę virtuvę, kurioje įprasti baldai netinka ar „nesižiūri“. Tiesa, pagal užsakymą pagaminti virtuvės baldai kaina gerokai lenkia baldus iš interneto ar prekybos centro, tačiau kokybė, sunkus darbas ir lūkesčius pranokstantys rezultatai yra neabejotinai to verti.

Taigi, virtuvės baldai išties leis sukurti savo svajonių virtuvę, jei atsakingai juos rinksitės. Atminkite, kad baldai pirmiausia turi būti funkcionalūs ir kokybiški, o tik vėliau eina estetinis grožis. Nors čia problemų kilti neturėtų, nes dabartinė baldų pasiūla yra tokia plati, kad net ir išrankiausias pirkėjas ras jam tinkančius ir patinkančius baldus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *