Sėklos ir šiltnamiai – ankstyvo pavasario rūpestis

siltnamiaiLietuvoje pavasarį paprastai būna šalta ir gana niūru. Žemė kovo mėnesį vis dar įšalusi nuo žiemos, orai permainingi, nes bet kada gali ir pasnigti, ir palyti, ir užšalti dar kartą. Atrodo, sodininkams šiuo metu nėra ką veikti, tačiau šis vaizdas – apgaulingas. Kaip tik kovo mėnesį prasideda sodininkų darbai. Tiksliau sakant – namų darbai. Traukiami vazonėliai ir loveliai ir namuose prasideda sėja. Įvairių daržovių sėklos yra pasodinamos į viduje laikomas talpas, kad sudaigintų daigus. Tolesnis jų likimas – šiltnamiai, kuriuos sodininkai jau dabar perka ir pastatys balandį. Iki to laiko sodinukai ir daigai bus jau pakankamai gerai sudygę ir paruošti persodinimui.

Keista, bet sėklos dabar parduodamos ne tik prekybos centruose, bet ir internetu. Internetas sėklų pardavėjams labai palengvina darbą, nes apie kiekvieną augalų rūšį galima pateikti itin daug informacijos su konkrečiais nurodymais – ką ir kada sėti, kur, kaip prižiūrėti ir pan. Sėklos parduodamos nedideliais pakeliais, nebent jos yra stambios kaip svogūnėliai, žirniai ar kukurūzai.

Vienas iš įdomesnių sodininkų pirkinių yra šiltnamiai. Seniau visi juos darydavo patys iš senų langų rėmų, medinių tašelių ir lentų, polietileno vamzdžių. Dabar tokių meistrų nėra daug. Kam vargti 1-2 dienas ir ieškoti medžiagų statybai, jei viską galima tiesiog nusipirkti. 2×2 m pločio nedidelis akrilinis šiltnamis su PVC danga ir orlaidėmis kainuoja tik apie 100 eurų. Už 200 eurų galima įsigyti jau gana didelį šiltnamį su varstomomis durimis. Kam vargti, jei tokios gatavų šiltnamių kainos? Nereikia rūpintis nei plėvele kiekvienais metais, nes šių šiltnamių danga yra ilgaamžė. Be to juos rudenį galima išmontuoti, o pavasarį sumontuoti toje pačioje ar kitoje daržo vietoje. Gatavi šiltnamiai – tikra pagalba pagyvenusiems ūkininkams, kurie neturi laiko ir resursų pastatyti savą statinį.

Šiltnamiai parduodami ir internetu. Pakuotės svoris gana didelis, tad gali tekti atvykti pačiam – už paprastą pašto mokestį vargu, ar atveš į namus.

Sėklos ir šiltnamiai yra ne vieninteliai sodininkų rūpesčiai. Dabar jie pradeda rūpintis ir savo per žiemą snaudusia sodo technika – žoliapjovėmis, vejapjovėmis, kultivatoriais. Taip pat gerai pasitikrinti ir įrankius – ar visi grėbliai, kauptukai, kastuvai vietoje ir veikia puikiai?..

Viena mintis apie „Sėklos ir šiltnamiai – ankstyvo pavasario rūpestis“

  1. Sėklas internetu jau keletą metų perku, žymiai pigiau. Ir patogiau, nes viskas vietoj, dar ir akcijų visokių būna.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *