Ko tikėtis iš interjero dizainerio?

interjero projektavimas Mūsų namai – mūsų tvirtovė, todėl nieko nuostabaus, kad juos norisi matyti tokius, apie kuriuos svajojome dar nuo mažų dienų. Kita vertus, norėti nepakanka, ypač tada, jei patys neturite nė žalio supratimo, kaip sukurti ne tik estetiškai gražius, bet ir patogius bei funkcionalius namus, kurie tarnautų jūsų patogumui. Tokiu atveju praverčia interjero dizainerio paslaugos.

Interjero dizaineris – ne tik dekoratorius

Pradėkime nuo to, kad interjero dizainerio darbas yra ne tik derinti spalvas ar faktūras. Geras interjero dizaineris turi mokėti begalė kitų dalykų, kurie reikalauja specifinių žinių ir patirties. Pirmiausia interjero dizaineris privalo išmanyti struktūrinį pastato vientisumą, ergonomiką, erdvių koncepciją, mokėti naudotis specialiomis dizaino programomis ir pan. Galų gale tikrai puikus dizaineris puikiai išmano ir žmogaus psichologiją, nes namų interjero projektavimas vyksta tik dėl jame gyvensiančių žmonių. Be to, interjero dizaineris bendrauja ne tik su namo ar būsto savininkais, bet ir architektais, valstybinių įstaigų darbuotojais, rangovais bei kitais specialistais. Interjero dizaineris išmano statybų teises, puikiai orientuojasi elektros instaliacijų, vandentiekio, atraminių sienų peripetijose. Tad vertėtų nepainioti interjero dizainerio nuo interjero dekoratoriumi, kuris specializuojasi spalvų bei tekstūrų derinime. Interjero dizainerio darbas nuo A iki Z pasirūpinti, kad jūsų namai visapusiškai atitintų jūsų poreikius, gyvenimo būdą ar net asmenybės vingrius.

Nėra vienos teisingos nuomonės

Profesionali interjero dizainerė Ernesta Rekštienė teigia, jog profesionalai niekada nebruks savo nuomonės klientui. Priešingai – išklausęs užsakovo viziją, pageidavimus ir lūkesčius, interjero dizaineris pasiūlys kelis galimus interjero variantus, kad klientas pats galėtų išsirinkti, tai kas labiausiai jam patinka. Tuo atveju, jei iš karto nepavyksta atrasti aukso viduriuko, dizaineris kartu su klientu tobulina ir grynina interjero idėją tol, kol yra pasiekiamas norimas rezultatas. Interjero dizaineris žino, kaip maksimaliai išnaudoti namų erdvę, kaip sukurti stilingus, funkcionalius ir patogius namus visiems šeimos nariams, tačiau skonis yra individualus reikalas, todėl paskutinį žodį visada taria klientas. Tuo tarpu, jei kliento sumanymai stipriai pasilenkia su galimybėmis ar funkcionaliu dizainu, interjero dizaineris išgirstas idėjas „modifikuoja“ ir adaptuoja konkrečiam interjerui.

Kaina aktuali visiems

Kai kurie žmonės, išgirdę klausimą – „Ko tikėtis iš interjero dizainerio?“, jį supranta maždaug taip: „Kokią sąskaitą už darbus pateiks interjero dizaineris?“. Taip, kaina daugeliui tampa pagrindiniu kriterijumi, kuris lemia interjero dizainerio pasirinkimas, tačiau vertėtų atminti, kad interjero dizaineris, kaip ir advokatas, jam mokama už jo žinias, patirtį bei reputaciją. Taigi, natūralu, kad patyrusio ir žinomo interjero dizainerio paslaugos, kainuos brangiau, o kaina gali svyruoti nuo kelių iki keliasdešimties tūkstančių eurų. Kita vertus, vertėtų pagalvoti ar protinga taupyti jūsų namų jaukumu ir funkcionalumu.Daugiau informacijos http://wwww.designofdream.lt

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *